جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 پرونده تجميع کارت‌هاي بانکي؛ روي ميز بانک مرکزي 

 مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي با بيان اينکه پرونده تجميع کارت هاي بانکي روي ميز بانک مرکزي است، گفت: بانک ها در حال آماده سازي براي صدور کارت هاي هوشمند هستند.به گزارش مهر،داود محمدبيگي با اشاره به برگزاري جلسات مشترک بانک مرکزي با بانک‌ها، گفت: يکي از موضوعاتي که هم اکنون در حال بررسي و اجرايي شدن آن هستيم، بحث آماده‌سازي بانک ها براي پياده سازي استانداردهاي امنيتي و صدور کارت هاي هوشمند است.

مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي گفت: در کشور دو سه بارتا کنون به سمت کارت‌هاي هوشمند رفته ايم؛ ولي به دليل اينکه الزام خاصي از نظر داخلي براي استفاده از اين کارت ها، وجود نداشت، زياد از کارت هاي هوشمند استفاده نکرديم.

محمد بيگي، يکي از چالش هاي اصلي در حوزه ارتباطات بين المللي را بهره گيري از کارت هاي هوشمند در نظام بانکي داخلي دانست و تصريح کرد: براي اين مهم بايد دو اقدام انجام شود نخست اينکه زيرساخت هاي بانک ها آماده شود و دوم اينکه قوانين و مقررات اين کارت ها فراهم شود به نحوي که هر بانکي کارت هوشمند صادر مي کند بتواند در خارج از کشور نيز مورد استفاده قرار گيرد.مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي، عملياتي شدن روش مذکور را نيازمند برخي پروتکل هاي ارتباطي عنوان کرد و افزود: پروژه اي را به همين منظور از 6 ماه گذشته آغاز کرده ايم و اميدواريم تا تيرماه سال آينده آن را به اتمام برسانيم تا کشور ما استانداردهاي هوشمند سازي کارت ها را رعايت کنند. وي در پاسخ به اين سوال که آيا بعد از آماده سازي استانداردها، تغييري در کارت هاي بانکي ايجاد خواهد شد؟ تصريح کرد: تغييرات در حوزه کارت يکي از بحث هاي چالشي و جدي است و به همين دليل در کشورهاي ديگرعليرغم اقداماتي که انجام شده اما هنوز نتوانسته اند کارت ها را تجميع کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته