جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 در استان 

 در شرکت برق منطقه‎اي خوزستان‏؛

بهينه‎سازي تجهيزات فرسوده پست قديمي سادلمي

اهواز-خبرنگار آفرينش

مدير امور بهره‎برداري ناحيه جنوب شرق معاونت بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: تجهيزات فرسوده پست سادلمي که از سال 1346 تاکنون در مدار است، بهينه‎سازي شدند.

حميدرضا زرين‎جويي اظهار کرد: بهينه‎سازي تجهيزات در ايستگاههاي برق از عوامل مهم در پايداري شبکه مي‎باشد، لذا با همکاري امور بهينه سازي و امور پشتيباني فني معاونت بهره‎برداري اقدام به بهينه‎‏سازي تجهيزات فرسوده پست سادلمي که از سال 1346 تاکنون در مدار است، کرده‎ايم.

وي ادامه داد: در اين خصوص اورهال ترانس 67/5 مگاواتي که داراي نشتي شديد روغن بوده به همراه تعويض کامل بوشينگ هاي H.V و ساخت قطعه جهت بوشينگهاي L.V انجام شده است.

مدير امور بهره‏برداري ناحيه جنوب شرق معاونت بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان خاموشي باس‎ها را از جمله معضلات و سختيهاي انجام کار دانست و افزود: به علت تعدد مشترکان صنعتي ايستگاه سادلمي، خاموشي باس‎هاي مربوطه از معضلات و سختيهاي انجام اين کار بوده است.

بازسازي فضاي شهري خط چهارحصار و توانمندسازي ساکنان محله

کرج - خاکپور

درراستاي بازآفريني فضاي شهري خط چهارحصار و توانمندسازي ساکنان محله حصار جلسه‏اي در دفتر اداري معاونت خدمات شهري با حضور جانشين معاونت خدمات شهري، رئيس اداره عمران و بهسازي اداره کل راه و شهرسازي، مدير اجرائي خط چهارحصار، رئيس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي، معاون سيما، منظر و فضاهاي سبز شهري، مديرکل پيشگيري و رفع تخلفات شهري، مدير نظارت و توسعه حريم شهري، رئيس گروه مطالعات زيست و توسعه پايدار معاونت خدمات شهري و مسئول املاک منطقه 11 برگزار شد.

دراين جلسه جانشين معاون خدمات شهري با تاکيد بر همکاري تمامي دستگاهها گفت: در برخي موارد عدم هماهنگيهاي بين‎بخشي سبب بروز مشکلات عديده در فرآيندهاي کاري مي‎‏گردد.

اين مسئول با اشاره به رويکرد جديد شهرداري کرج درراستاي بودجه‌نويسي افزود: با توجه به بحث توسعه محلات که اخيراً مطرح گرديده است بودجه اختصاص يافته به مناطق با برنامه‎هاي توسعه محلات مرتبط خواهد بود و تنها بودجه‏هاي با نام محلات پيگيري شده و در دستور کار خواهد بود.

اصغر نصيري جانشين معاون خدمات شهري در ادامه افزود: توزيع ناعادلانه خدمات و بدنبال آن بروز آسيبهاي اجتماعي در خط چهارحصار، سبب آسيب‎پذيري وگله‎مندي ساکنان اين منطقه شده است به نحوي که اثرات سوء تخريب 200 واحد اين محله تا به امروز باقي و لزوم بازآفريني فضاي شهري و توانمندسازي ساکنين را ضروري مي‎نمايد، در چنين مواردي سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي با ارائه بسته‏هاي فرهنگي شامل توانمندسازي افراد، مهارتهاي زندگي، کاهش طلاق، کارگاههاي کوچک اقتصادي و... مي‎تواند نقش بسزايي در توانمندسازي ساکنين ايفا نمايد و نظرسنجي از ساکنين محله خط چهار درراستاي دستيابي به خواسته‎ها و نظرات آنان بسيار مهم مي‏باشد. از اين رو نظرسنجي و ارتباط با ساکنين منطقه بايستي در دستور کار قرار بگيرد تا بتوانيم خروجيهاي فراواني بدست آوريم.

نصيري در ادامه خاطرنشان ساخت: برخي اقدامات صورت گرفته از جمله احداث ديوار حايل به منظور کنترل ساخت و ساز غيرمجاز در اين محله، سبب قطع ارتباط ساکنين با عرصه طبيعي گشته و طبيعت زيباي حصار را نيز محدود مي‏نمايد و علاوه بر آن وجود خاک و نخاله، گل و لاي، آسفالت نامناسب و... از مشکلات ديگر اين محله مي‏باشد که مسئولين را مجاب مي‌نمايد تا در راستاي بازآفريني اين فضاي شهري هر چه زودتر اقدام و درصورت نياز به بودجه، زمان کافي براي طرح و اختصاص آن را در اختيار داشته باشند.

شناسايي محل دپوي کالاهاي قاچاق در غرب استان تهران

شهريار- برزگر

فرمانده انتظامي استان از شناسايي محل دپوي لوازم خانگي و کفش قاچاق به ارزش 2 ميليارد ريال در شهرستان شهريار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، سردار خانچرلي فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران گفت: مأموران پليس امنيت عمومي در پي دريافت خبري مبني بر دپوي کالاي قاچاق در شهرستان شهريار موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد: ماموران پس از چند روز اقدامات اطلاعاتي گسترده موفق به کشف محل دپوي کالاهاي قاچاق شدند.

وي افزود: مأموران پس از هماهنگي قضائي وارد محل شدند و در بازرسي از آنجا ، 92دستگاه چرخ خياطي، 145 دستگاه بخاري برقي و گازي و561 جفت انواع کتاني قاچاق کشف و يک متهم را نيز در اين راستا دستگير کردند.

فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران گفت: متهم دستگير شده پس از تشکيل پرونده، براي انجام مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

اجراي طرح ملي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار هرمزگان

بندرعباس-شهين صادقي

طرح ملي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار براي نخستين بار در هرمزگان اجرا مي‌‎شود.مدير امور باغباني سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان گفت: اين طرح با استفاده از اعتبارات ملي در قالب تهيه نهال يارانه‎دار درسطح 70 هکتار از زمينهاي شيب‌دار شهرستان حاجي‎آباد اجرا مي‎شود.

مسعود گرگيج افزود: در اين طرح نهالهاي يارانه‏دار انجير و انگور به صورت رايگان در اختيار باغداران قرار مي‎گيرد.

وي تصريح کرد: پوشش عرصه‎هاي منابع طبيعي، توسعه باغها در اراضي مستعد شيبدار، جلوگيري از فرسايش خاک، استفاده بهينه از منابع آبي و خاکي استان، تحقق اهداف سياست اقتصاد مقاومتي و اشتغالزايي از مهمترين اهداف اجراي اين طرح است.

گرگيج عنوان کرد: با اجراي اين طرح در هر هکتار براي 10 نفر ايجاد شغل مي‎شود.

وي افزود: طرح ملي توسعه باغات در اراضي شيبدار استان از اوايل بهمن ماه شروع و تا پايان اسفند ماه خاتمه مي‎يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته