جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 وزارت امور خارجه:
 ايران هيچ اقدامي فراتر از تعهدات خود در برجام انجام نخواهد داد 

 وزارت امور خارجه در بيانيه اي درخصوص تمديد اسقاطيه هاي الزامي تحريم هاي برجام و برخي تحريم هاي جديد از سوي دولت آمريکا نوشت: ايران صراحتا تاکيد مي کند که هيچ اقدامي فراتر از تعهدات خود در برجام را انجام نخواهد داد و هيچ تغييري در اين توافق را نه اکنون و نه در آينده نخواهد پذيرفت.

به گزارش وزارت امور خارجه، در قسمتي از اين بيانيه آمده است: روز جمعه مورخ 22 دي 1396 رئيس جمهوري آمريکا به رغم تلاش يک ساله خود براي از بين بردن برجام، بار ديگر ناگزير به تمديد اسقاطيه هاي الزامي در برجام گرديد. استحکام دروني برجام و حمايت بين المللي از اين توافق، راه را بر تلاش هاي آقاي ترامپ، رژيم صهيونيستي و اتحاد ناميمون تندروهاي جنگ طلب براي لغو اين توافق يا ايجاد تغييرات در آن بسته است.

با اين حال، رئيس جمهوري آمريکا بر اساس رويه يک ساله خود همچنان به اقدامات خصمانه عليه مردم ايران ادامه داده و تهديداتي را تکرار مي‌کند که بارها در اجراي آنها ناتوان مانده است و با ادامه روش يک سال گذشته خود همزمان با انجام اقدامات اجباري مندرج در برجام و براي نشان دادن خصومت با مرم بزرگ ايران، از سر استيصال تعدادي از اتباع ايراني و غيرايراني را به بهانه هاي غيرقانوني، کهنه و مضحک در فهرست تحريم قرا‌‌‌‌‌ر داده است تا حداقل جبران بخشي از ناکامي هاي خود را کرده باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته