جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 ميز خبر 

 طرح ترکيه براي آموزش و مسلح کردن 10 هزار نيروي ارتش سومالي

تحليلگران اعلام کردند که ترکيه قطعنامه‌هاي سازمان ملل براي ممنوعيت واردات سلاح به سومالي و مجهز کردن مربيان نظامي اين کشور با سلاح‌هاي پيشرفته ترکيه از نوع "ام. بي. تي _76" را دور زده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از اليوم السابع، اين اقدام زماني انجام شد که نخستين گروه از ارتش سومالي که شامل 400 تن است طي دو هفته گذشته در مرکز آموزش نظامي ترکيه در مگاديشو آموزش ديدند و از 23 دسامبر عملا درهاي اين مرکز به روي نيروهاي سومالي باز شد. ترکيه طي آن به 10 هزار تن از نظاميان سومالي آموزش مي‌دهد که هدف از آن مسلح کردن آن‌ها از طريق يک برنامه به منظور دستيابي هسته اصلي ارتش سومالي به سلاح‌هاي ترکيه‌اي است.

محافل رسمي سومالي اعلام کردند که ارتش اين کشور در مرحله انتقالي سختي قرار دارد به ويژه پس از تصميم اتحاديه آفريقا مبني بر خروج تدريجي نيروهاي حافظ صلح آفريقا از سومالي.

عضو ارشد کنگره آمريکا:

نبايد با ضرب الاجل هاي غيرقابل اجرا به ديگر کشورها زورگويي کرد

عضو ارشد کنگره آمريکا در واکنش به تهديد ترامپ براي خروج از برجام در صورت عدم همکاري اروپا براي اصلاح آن، گفت: زورگويي به ديگر کشورها با ضرب الاجل هاي خودسرانه و غيرقابل اجرا راهي نادرست است.به گزارش ايرنا، «اليوت انگل» گفت که ترامپ در مساله برجام نبايد به صورت يکجانبه عمل کند، بلکه بايد با شرکاي بين المللي خود همکاري کند.

وي با تاييد تصميم ترامپ مبني بر تمديد تعليق تحريم هاي هسته اي، گفت: اما سياستي که امروز از سوي دولت ترامپ اعلام شد در نهايت آمريکا را منزوي مي کند، نه تهران را.

انگل اضافه کرد: اين سناريو به اعتبار و رهبري آمريکا در سطح جهاني آسيب مي رساند.

نماينده ارشد کنگره، همکاري با شرکاي بين المللي آمريکا را راه مناسب براي برخورد با برجام دانست و تاکيد کرد: زورگويي به ديگر کشورها با ضرب الاجل هاي خودسرانه و غيرقابل اجرا راهي نادرست است.

هشدار درباره حمله هکرهاي روس به سناي آمريکا

يک شرکت امنيت سايبري آمريکايي در گزارشي مدعي شد گروه هکري روس که در جريان کمپين انتخابات رياست جمهوري 2016 آمريکا به سيستم هاي حزب دموکرات نفوذ کرد، چندين ماه است که در حال زمينه چيني براي يک کمپين جاسوسي عليه سناي آمريکا است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين گزارش نشان مي دهد گروه هکري با نام مستعار "خرس جذاب" (Fancy Bear) که اقدامات هکري اش به ضرر حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري 2016 آمريکا تمام شد، همچنان تلاش دارد که ايميل هاي نخبگان سياسي آمريکا را به دست آورد.

فيکه هاکبرد، يک محقق امنيت سايبري در شرکت ترند ميکرو گفت: آنها همچنان بسيار فعال هستند و دست کم در حال تدارکاتي براي تاثيرگذاري مجدد بر آرا عمومي مي باشد. آنها به دنبال اطلاعاتي هستند که بعدا بتوانند از آنها براي افشاگري استفاده کنند.

اين در حالي است که در واکنش به اين گزارش سناتور بن سس از ايالت نبراسکا گفت: زمان آن رسيده که جف سشنز، دادستان کل آمريکا به کنگره برگشته و بگويد چه اقدامي براي تضمين امنيت ديجيتال قانونگذاران آمريکايي اتخاذ کرده است.

پزشک کاخ سفيد پس از معاينه سه ساعته ترامپ: حالش خوب است

پزشک کاخ سفيد پس از انجام آزمايشهاي مختلف درباره وضعيت سلامتي دونالد ترامپ اعلام کرد که وي در سلامت بسيار خوبي به سر مي برد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، روساي جمهور آمريکا به طور معمول سالانه يک سري آزمايشات پزشکي انجام مي دهند.دکتر روني جکسون، پزشک کاخ سفيد در بيانيه اي اعلام کرد: آزمايشات پزشکي درباره وضعيت سلامتي دونالد ترامپ انجام گرفت و نتايج بسيار خوب بود. رئيس جمهور آمريکا در سلامت بسيار خوبي به سرمي برد.

وي ادامه داد: من برخي از جزئيات را روز سه شنبه اعلام خواهم کرد.

ترامپ براي انجام آزمايشهاي درباره وضعيت سلامتي اش حدود سه ساعت در مرکز پزشکي در مريلند در خارج از واشنگتن بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته