جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 خبــــر 

 اتحاديه آفريقا: ترامپ بايد عذرخواهي کند

هيات اتحاديه آفريقا در واشنگتن اعلام کرد، کشورهاي عضو اين اتحاديه با ابراز انزجار نسبت به سخنان توهين‌آميز ترامپ خواستار عذرخواهي وي شدند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، در بيانيه هيات اتحاديه آفريقا آمده است: هيات اتحاديه آفريقا اين اظهارات دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا را شديدا محکوم مي‌کند و خواستار پس گرفتن اين سخنان و همچنين عذرخواهي ترامپ نه فقط از آفريقايي‌ها بلکه از تمام آفريقايي تبارهاي سراسر جهان شده است.

جنگ سوريه تا دهه آتي ادامه مي‌يابد

يک مسؤول سياسي کرد اعلام کرد که تلاش‌هاي روسيه براي پايان جنگ در سوريه با شکست مواجه خواهد شد و احتمالا جنگ تا دهه آتي ادامه داشته باشد.به گزارش ايسنا، الدار خليل، از رهبران برجسته کرد سوري در مصاحبه با رويترز گفت: آمريکا براي خروج از سوريه عجله ندارد و تلاش‌هاي روسيه براي پايان جنگ در سوريه با شکست مواجه خواهد شد و احتمالا جنگ تا دهه آتي ادامه داشته باشد.وي پيش‌بيني کرد که با آغاز تلاش‌هاي آمريکا براي بازسازي مناطقي در سوريه، روابط با اين کشور تغيير يابد.وي افزود: تلاش‌هاي ديپلماتيک سازمان ملل در ژنو نيز با شکست بيشتري مواجه خواهد شد. جنگ دست‌کم تا سال 2021 در مرحله مد و جزر خواهد بود.

ريابکوف:روسيه با هر تلاشي براي تضعيف توافق کنوني با ايران مخالف است

معاون وزير امور خارجه روسيه با تاکيد بر اينکه مسکو و اتحاديه اروپا به توافق هسته‌اي متعهد مي ماند گفت: روسيه با هر تلاشي براي تضعيف توافق کنوني با ايران مخالف است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، سرگئي ريابکوف، معاون وزير امور خارجه روسيه تاکيد کرد: مسکو و اتحاديه اروپا کماکان به توافق هسته‌اي با ايران متعهد هستند. اين توافق نمي‌تواند اصلاح شود و هرگونه تلاش براي مختل کردن آن با مخالفت مواجه خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته