جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 وزير علوم خبر داد؛
 پرديس‎هاي پولي دانشگاه‎ها به تدريج تعديل مي‎شوند 

 وزير علوم گفت: با توجه به ظرفيت بالاي دانشگاهها در دوره‎هاي بدون شهريه و روزانه، دوره‎هاي پرديسهاي خودگردان (پرديسهاي پولي) به تدريج تعديل مي‎شوند.منصور غلامي در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعيت پرديسهاي خودگردان دانشگاهها، (پرديسهاي پولي) گفت: دوره‏هاي پرديسهاي خودگردان دوره هايي هستند که با شهريه اداره مي‎شوند. اين دوره‎ها از قبل برقرار شده‏اند و تا زماني که مشتري داشته و براي دانشگاه صرفه مالي داشته باشند، دانشگاهها آن دوره‏ها را حفظ مي‏کنند.وي درباره گزينش دانشجويان مشغول به تحصيل در پرديسهاي خودگردان (پرديسهاي پولي) ادامه داد: اين دانشجويان نيز مانند ساير دانشجويان از مرحله آزمون و پذيرش مي‏گذرند.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري افزود: با توجه به ظرفيت بالاي دانشگاهها در دوره‎هاي بدون شهريه و روزانه اين دوره‏ها به تدريج تعديل مي‎شود.پيش از اين مجتبي شريعتي نياسر معاون آموزشي وزير علوم از بازنگري فعاليت پرديس‌هاي دانشگاهي خبر داده بود. وي يادآور شده بود وزارت علوم در حال تدوين راهکار قانوني است تا اين پرديسها بتوانند براساس ماموريت اصلي که از ابتدا براي آنها تعريف شده به فعاليت خود ادامه دهند.

معاون آموزشي وزارت علوم تاکيد کرده بود: دستگاه آموزش عالي بايد نظارت جديتر بر مراکز اقماري تحت عنوان پرديسها که توسط دانشگاه‌هاي خوب کشور تاسيس مي‎‏شوند داشته باشد تا در مدار خود ادامه فعاليت دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته