جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 خبرنامه 

 انتصاب سرپرست جديد دانشکده علوم پزشکي ساوه

سرپرست جديد دانشکده علوم پزشکي ساوه منصوب شد

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان مرکزي در حکمي سرپرست دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ساوه منصوب کرد.به گزارش وزارت بهداشت، دکتر حسن طاهراحمدي، در حکمي دکتر عباس نيک روش را به عنوان سرپرست دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ساوه منصوب کرد.

کمک 33 ميليون دلاري "جف بزوس" براي بورسيه تحصيلي

"جف بزوس"، مالک آمازون به همراه همسرش 33 ميليون دلار به برنامه کمک تحصيلي تحت عنوان "آرزومندان"(Dreamers) به موسسه "TheDream.US" اهدا کرد.

به گزارش ايسنا و به نقل از انگجت، تعدادي از شرکت‌هاي فناوري و مديرانش از برنامه "داکا"(DACA) پشتيباني و درخواست کمک کرده‌اند، اما "جف بزوس" مديرعامل آمازون و همسرش "مک‌کنزي" به ميدان آمدند و 33 ميليون دلار براي حمايت از دريافت کنندگان "داکا" اهداکردند.

داکا برنامه‌اي است که در سال 2012 ميلادي در دولت باراک اوباما آغاز شد و مربوط به مهاجراني است که در کودکي با پدر و مادرشان به طور غيرقانوني وارد خاک آمريکا شده‌اند. عنوان اين قانون "Deferred Action for Childhood Arrivals" است که به شکل مخفف "DACA" ناميده مي‌شود.

براساس برنامه داکا، اين مهاجران به طور موقت اجازه اقامت قانوني در ايالات متحده آمريکا را دريافت مي‌کنند و از کشور اخراج نمي‌شوند.داکا به مهاجران اجازه نمي‌دهد که اقامتشان در آمريکا قانوني شود و براي کسب امتياز شهروندي اقدام کنند. اما به آنها فرصت مي‌دهد از سايه خارج شوند و اجازه کار، ثبت‌نام در کالج و اقدام براي دريافت گواهينامه رانندگي مي‌دهد.

طبق برنامه داکا، پرونده مهاجران مورد نظر که به «آرزومندها» مشهور شده‌اند بايد عاري از جرم و بزه باشد.براي آنکه يک مهاجر مشمول قانون داکا شود بايد قبل از سن 16 سالگي وارد آمريکا شده باشد و از 15 ژوئن سال 2007 در خاک اين کشور اقامت کرده باشد. براساس داکا، سن اين دسته از مهاجران نبايد در سال 2012 که وزارت امنيت داخلي آمريکا برنامه داکا را قانوني کرد، بيشتر از 30 سال مي‌بود.

کمک خانواده بزوس به موسسه "TheDream.US" که کمک هزينه تحصيلي به "آرزومندان" مي‌دهد موجب پيوستن 1000 "آرزومند" به کالج مي‌شود. اين بزرگترين اهدا در تاريخ اين موسسه است.جف بزوس در بيانيه‌اي گفت: پدرم در 16 سالگي به هنگام عمليات "پدرو پان" به ايالات متحده آمريکا آمد. او تنها بود و قادر به صحبت به زبان انگليسي نبود. با توجه به استحکام و اراده پدرم و حمايت برخي از سازمان‌ها در "دلاوِر"، پدرم تبديل به يک شهروند برجسته شد.

وي افزود: پدرم سعي کرد لطف اين کشور را به خودش جبران کند. من و همسرم افتخار مي‌کنيم که با اين کمک هزينه تحصيلي قادر به کمک به "آرزومندان" شديم.

پيش از تصميم ترامپ براي حذف حمايت‌هاي داکا در ماه سپتامبر، صدها نفر از مديران عامل شرکت‌ها از جمله جف بزوس، نامه‌اي را امضا کردند که از وي درخواست مي‌کرد اين برنامه را ملغي نکند.در ماه اکتبر، شرکت‌هايي نظير گوگل، فيسبوک و آمازون اعلام کردند که براي تصويب قانون حفاظت از داکا با کنگره لابي مي‌کنند و در ماه نوامبر نيز بيش از 100 شرکت در حمايت از داکا طومار امضا کردند."آرزومندان" براي 4 سال تحصيل در کالج و دانشگاه، 33 هزار دلار بورسيه دريافت مي‌کنند.

"کندي مارشال" رييس موسسه TheDream.US مي‌گويد: دانشجويان ما بسيار مستعد و متعهد به موفقيت در کالج و در زندگي هستند. از آغاز فعاليت برنامه ما سه و نيم سال مي‌گذرد، بنابراين ما هنوز نرخ فارغ‏التحصيلي نداريم.

وي افزود: اما دانشجويان ما از لحاظ تحصيلي موفق هستند. ما انتظار داريم نرخ فارغ‏التحصيلي 75 درصد باشد.

سرپرست دانشگاه پيام نور:

حرکت دانشگاه پيام نور به سوي کارآفريني فناورانه

سرپرست دانشگاه پيام نور با بيان اينکه علم، فناوري و پژوهش نيازمند يک تعريف اکوسيستم است، گفت: اين دانشگاه به سوي پژوهش محوري و کارآفريني فناورانه حرکت مي‏کند.به گزارش معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، محمدرضا زماني آئين اختتاميه نخستين رويداد کارآفريني دانشگاه پيام نور گفت: اگرچه دانشگاه پيام نور تاکنون آموزش را محور و اساس کار خود قرار داده است، اما با تکيه به ظرفيت عظيم نيروي انساني جوان و خلاق، وجود زيرساخت‌هاي آزمايشگاهي مناسب و تجهيزات برخي از مراکز، در حال برنامه‏ريزي براي پژوهشهاي کاربردي و فناوري هستيم که در کنار استارت‏آپها و مراکز رشد و علم وفناوري بتواند به کسب و کار منجرشود.

وي به حرکت دانشگاه پيام نور در عرصه بين‏المللي اشاره کرد و گفت: اين مي تواند شامل مباحث علم، فناوري و پژوهش که براي ثمردهي به طور حتم نيازمند يک تعريف اکوسيستم است باشد. سرپرست دانشگاه پيام نور در ادامه با بيان اينکه، اين دانشگاه از پتانسيل عظيم در سراسر کشور برخوردار است گفت: دانشگاه پيام نور علاوه بر بحثهاي آموزشي در بحث آموزشهاي مهارتي مورد نياز نيز مي‎تواند براي سيستم آموزشي کشور راهگشا باشد.

در پايان اين مراسم برگزيدگان نخستين رويداد کارآفريني دانشگاه پيام نور معرفي و تقدير شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته