جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 ميز خبر 

 تخصيص1.5 ميليون ليتر سوخت به بازارچه هاي مرزي

مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي گفت: روزانه 1.5 ميليون ليتر سوخت به بازارچه هاي مرزي اختصاص مي يابد که البته معمولا ميزان فروش کمتر از اين رقم است.محمدرضا موسوي خواه، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي، در گفتگو با مهر ،ميزان سوخت تخصيص داده شده براي مرزنشينان را يک و نيم ميليون ليتر در روز اعلام کرد و گفت: ميزان فروخته شده فرآورده نفتي به اين بخش کمتر از يک و نيم ميليون ليتر در روز بوده، اما به هر حال اين ميزان براي آنها تخصيص داده شده است.

وي درباره نرخ تعيين شده براي فروش فرآورده هاي نفتي در بازارچه هاي مرزي توضيح داد: قيمت فرآورده هايي که در مرزها به فروش مي رسد به صورت تعادلي است و نحوه تعيين آن به اين صورت است که کميته اي متشکل از نماينده استانداري و ساير بخش هاي ذي ربط تشکيل شده و پس از انجام بررسي هاي لازم، نرخي را به کميته بررسي در تهران ابلاغ مي کنند که، در نهايت با در نظر گرفتن همه جوانب، نرخي را به عنوان مرجع فروش در بازارچه هاي مرزي سوخت اعلام مي کنيم. البته اين قيمت شناور بوده و ممکن است به طور روزانه تغيير کند.

اين مقام مسوول از تجهيز جايگاه هاي سي. ان. جي به سيستم پرداخت غير نقدي خبر داد و افزود: با تجهيز جايگاه هاي سي ان جي به سيستم پرداخت، مصرف کنندگان نيازي به پرداخت پول نقد در جايگاه هاي گاز نداشته و مي توانند هزينه سوخت خود را از طريق کارت هاي عضو سيستم شتاب پرداخت کنند.

26 شرکت براي حضور در مزايده ميدان‌هاي نفتي عراق مجاز شدند

عراق اعلام کرد که 26 شرکت مجوز حضور در مزايده واگذاري توسعه بلوک‌هاي نفت و گاز در مناطق مرزي اين کشور را دريافت کرده‌اند.به گزارش شانا به نقل ازخبرگزاري رويترز ، وزارت نفت عراق (جمعه 22 دي‌ماه) اعلام کرد: 26 شرکت براي حضور در مزايده بلوک‌هاي نفت و گاز در مناطق مرزي اين کشور، واجد صلاحيت شناخته شدند.

طبق اعلام اين وزارتخانه، افزون بر 21 شرکتي که پيش از اين صلاحيت‌شان تاييد شده بود، پنج شرکت ديگر نيز مي‌توانند در اين مزايده پيشنهاد خود را مطرح کنند.عراق در ماه نوامبر سال 2017 ميلادي از شرکت‌هاي خارجي دعوت کرد براي امضاي قرارداد اکتشاف و توسعه ذخاير نفت و گاز در 9 بلوک جديد، پيشنهادي خود را اعلام کنند.

قرار است شرايط مزايده تا پايان ماه مه سال 2018 ميلادي نهايي و آيين آغاز طرح پيشنهادها، در ماه ژوئن اين سال برگزار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته