جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 تريبون 

 اعلام زمان آغاز روند بررسي بودجه 97 در مجلس

سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه 97 گفت: روند بررسي بودجه 97 هفته آينده در مجلس آغاز مي‌شود.

به گزارش تسنيم، علي اصغر يوسف‌نژاد سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه 97 در تشريح آخرين مصوبات اين کميسيون، گفت: تمام تلاش کميسيون تلفيق اين است که تا پايان هفته، پيشنهادات مصوب کميسيون‌ها و افراد را به جمع‌بندي برساند و گزارش خود را تا آخر هفته تقديم صحن علني مجلس کند.

وي افزود: مجلس آماده است که از هفته آينده به مصوبات کميسيون تلفيق درباره لايحه بودجه سال 97 ورود و آن را بررسي کند.

ميزان عيدي 97 کارگران مشخص شد

حداقل عيدي کارگران 1ميليون و 850هزار تومان و حداکثر عيدي 2ميليون و 780 هزار تومان براي سال97است.

به گزارش ايلنا،يکي از مهمترين موارد کارمندان، کارگران و صاحبان کار در پايان سال ميزان پرداخت عيدي و سنوات است، اين موارد کاملا وابسته به ميزان پايه حقوق تعيين و پرداخت مي‌شود.

تمامي کارگاه‌هاي مشمول قانون کار موظف به پرداخت عيدي و سنوات به هر يک از کارگران خود مي باشند، که مبناي محاسبه آن يک سال کار معادل شصت روز آخرين مزد، بعنوان عيدي و پاداش مي باشد، و مبلغ پرداختي از اين بابت به هر يک از کارکنان نبايستي از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانوني تجاوز کند.

همچنين مبلغ پرداختي به کارکناني که کمتر از يکسال در کارگاه کار کرده‌اند بايد به ماخذ60 روز مزد و به نسبت ايام کارکرد در سال محاسبه گردد، و مبلغ پرداختي از اين بابت براي هر ماه نبايد از يک دوازدهم سقف تعيين شده در فوق تجاوز نمايد.

با توجه به حقوق و مزاياي سال 96 کارگران جزئيات حقوق و عيدي سال 97کارگران به شرح زير است. حداقل عيدي کارگران 1ميليون و 850هزار تومان و حداکثر عيدي 2ميليون و 780 هزار تومان براي سال97 است.

از مشترکان زلزله‌زده پول برق گرفته نمي‌شود

معاون هماهنگي توزيع شرکت توانير گفت: بر اساس تمهيدات در نظر گرفته شده، شرکت توزيع براي تامين برق چادرهاي اسکان زلزله‌زده‌ها و مکان استقرار موقت آن‌ها هيچ گونه قبض برقي تا زمان اسکان دائم اين مشترکان صادر نمي‌کند.

محمودرضا حقي‌فام در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان‌اينکه براي مشترکاني که به طور مستقيم تحت تاثير زلزله قرار داشتند و خانه‌هايشان آسيب ديده، هيچ گونه قرائت کنتور صورت نگرفته و قرار نيست از اين مناطق هزينه‌اي دريافت شود، اظهار کرد: در واقع به دليل وجود تخريب‌ها کنتوري براي قرائت وجود ندارد.

وي با اشاره به برخي مناطق همچون گيلانغرب که اخيرا براي آنها قبض صادر شده است، گفت: به طور مثال اين منطقه با زلزله فاصله زيادي داشته و تاثير چنداني از زلزله کرمانشاه نگرفته است؛ لذا در اين مناطق قرائت کنتور صورت مي‌گيرد، چراکه تمام مشترکان در خانه‌هاي خود ساکن هستند.

به گفته معاون هماهنگي توزيع شرکت توانير، دوره قرائت کنتورها در اين مناطق قبل از وقوع زلزله انجام شده است لذا جاي هيچ گوه اعتراضي از سوي اين مشترکان وجود ندارد، چراکه که اگر مشترکي تاثير مستقيم از زلزله گرفته بود قطعا هيچ گونه قرائتي براي آن لحاظ نمي‌شد.

دسترسي سازمان مالياتي به اطلاعات مالي اشخاص

ولي‌الله سيف رئيس کل بانک مرکزي درمورد ارائه اطلاعات از سوي بانک‌ها به سازمان مالياتي کشور در راستاي انجام قانون ماليات‌هاي مستقيم، گفت: به اين وضعيت باز و کامل که اشاره مي‌کنيد نيست.به گزارش ايرنا ، ولي‌الله سيف رئيس کل بانک مرکزي درمورد ارائه اطلاعات از سوي بانک‌ها به سازمان مالياتي کشور در راستاي انجام قانون ماليات‌هاي مستقيم، گفت: به اين وضعيت باز و کامل که اشاره مي‌کنيد نيست.

وي ادامه داد: اين مساله يک حدود و ثغوري دارد يعني اطلاعات مالي اشخاص از آن محرمانگي لازم برخوردار است منتها تحت يک فرمت‌هاي خاصي اطلاعات را تجميعي اجازه دسترسي مي‌دهيم؛ چون قانون آن را تصويب کرده است.

رئيس کل بانک مرکزي تصريح کرد: در کنار اين قضيه اصولا به‌روي شفافيت در خود بانک‌ها تاکيدات جدي داريم. براي بالا بردن دقت در تهيه صورت‌هاي مالي در حفظ و حراست از سپرده‌گذاران تاکيداتي داشتيم. سيف بيان داشت: همه اين مسائل روي اصول خود جلو مي‌رود هرگونه سوء استفاده از يک جواز قانوني مي‌تواند طبعات ناگواري به همراه داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته