جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 در استان 

 در 9 ماهه امسال انجام گرفت؛

اجراي بيش از 900 کيلومتر شبکه‌‎گذاري گاز در استان آذربايجان شرقي

تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي از اجراي بيش از 900 کيلومتر شبکه‎گذاري گاز در9 ماهه سال جاري در شهرها و روستاهاي اين استان خبر داد.

سيدرضا توحيدي مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين خبر افزود: از مجموع 900 کيلومتر شبکه‏گذاري گازاجرا شده در 9 ماهه سال جاري 122 کيلومتر در شهرهاي استان و 733کيلومتر در سطح روستاهاي استان اجرا شده است.

سيدرضا توحيدي از رشد ده درصدي اجراي شبکه‏گذاري گاز نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: با توجه به اينکه اکثر روستاهاي باقيمانده گازرساني نشده صعب‏العبور و مناطق دورافتاده روستايي هستند اما با همت مجموعه همکاران سخت کوش شرکت گاز استان نسبت به سال قبل از رشد ده درصدي اجراي شبکه‏گذاري گاز برخوردار هستيم.

مدير عامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي تصريح کرد: با اجراي بيش از 900 کيلومتر شبکه‎گذاري گاز حدود 50000 مشترک شهري و روستايي در نه ماهه سال به مشترکين شرکت گاز استان اضافه گرديده است.

وي با تشريح وضعيت گازرساني در سطح استان افزود: هم‏اکنون 100 درصد خانوار شهري و بيش از 92 درصد خانوار روستايي استان از نعمت گاز طبعي برخوردار هستند که با احتساب به ثمر رسيدن پروژه‏هاي فعال گازرساني در 202 روستاي استان و روستاهاي آماده انتخاب پيمانکار اين رقم به 98 درصد خواهد رسيد.

وي در خاتمه کل حجم شبکه‏گذاري گاز در سطح استان را بالغ بر 19742 کيلومتر اعلام کرد و افزود:62 شهر و1822 روستاي استان با تحت پوشش قرار دادن بيش از 1.5 ميليون مشترک از نعمت گاز طبيعي برخور دار هستند.

اجراي 27 طرح در مناطق کم‌ترتوسعه‌يافته‌‌ زنجان

نماينده‌ مردم زنجان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‌كه بنياد بركت تاکنون براي اجراي بيش از 27 طرح متنوع در مناطق کم‌تر توسعه‌يافته‌‌ استان زنجان سرمايه‌گذاري مناسبي را طي اين سال‌ها انجام داده است،‌ افزود: اين طرح‌ها با توجه به ايجاد اشتغال و رونق توليد، توانسته سهم به‌سزايي در كاهش بيكاري و اميد به زندگي در مردم ايجاد كند.

به گزارش روابط عمومي بنياد برکت، علي وقف‌چي اظهار کرد: بنياد برکت با تمام وجود در حال تلاش و فعاليت شبانه‌روزي است و اين خدمات بي‌منت براي مردم مناطق محروم کشور کاملاً محسوس است.وي با تأکيد بر اين‌که بنياد برکت براي مشارکت اقتصادي و اشتغال‌زايي روش‌هاي بسيار خوبي را در پيش گرفته است، گفت: با برنامه‌هاي انقلابي و جهادي اين بنياد، مردم خود را براي رونق و آباداني کشور آماده مي‌کنند.

وي با تأکيد بر اين‌که اميدواريم مؤسسات مالي و بانک‌ها نيز با تبعيت از روش بنياد برکت، به مردم براي ايجاد اشتغال کمک کنند، بيان داشت: برنامه‌ها و فعاليت‌هاي بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) روش فوق‌العاده‌اي براي کمک به مردم، رفاه و آباداني ايران اسلامي است و مردم هم به خوبي ارزش اين بنياد و تلاش‌هايي را که براي توسعه کشور انجام مي شود، درک مي‌کنند.

خيرين علمي؛ حامي دانش آموزان

بندر عباس –شهين صادقي

مدير آموزش و پرورش ناحيه يک بندرعباس بيان داشت: با حمايت خيرين علمي دانش‎آموزان کم‏برخوردار روستايي را پيش ازآغاز امتحانات نوبت اول ازمواجهه با بحران افت تحصيلي باز مي‎داريم.اصغر بهرامي سعادت‎آبادي اظهار داشت:تيم دبيران خير علمي اين مديريت با برنامه‎ريزيهاي ازپيش تعيين شده و پس از ارزيابي دانش‎آموزان مدارس متوسطه دوره دوم روستاهاي اين حوزه اقدام به برگزاري کلاسهاي تقويتي پيش ازامتحانات نوبت اول نمودند.

بهرامي درادامه ضمن يادآوري اهميت کيفي بودن آموزش تصريح کرد:هدف ازبرگزاري اين کلاسهاي تقويتي،افزايش سطح علمي دانش‎آموزان روستايي وهمسان‎سازي ايشان با دانش‎‏آموزان مدارس سطح شهر است چرا که امکانات محدودتر روستاها نسبت به شهر هرگز نبايد مانع پيشرفت تحصيلي دانش‎آموزان شود.

اين مسئول تعداد پايگاههاي روستايي براي برگزاري اين دوره ازکلاسها را 17 مدرسه در8 پايگاه اعلام نمود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته