جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 خبــر 

 اهداي جايزه ويژه همايش پياده‌روي خانوادگي از سوي شرکت مخابرات آذربايجان‌شرقي

تبريز-توفيقي

با حضور مدير مخابرات منطقه آذربايجان شرقي، جايزه ويژه همايش پياده‌روي خانوادگي تابستان 96 از سوي شرکت مخابرات به برنده خوش شانس اين دوره تحويل داده شد.

به گزارش روابط عمومي مخابرات منطقه آذربايجان‌شرقي، در اين مراسم که با حضور معاونان و نهادهاي نظارتي مخابرات برگزار شده بود، يک دستگاه خودروي پرايد 131 به خانم سويل امير خزاني، برنده خوش شانس اين دوره تحويل داده شد.

گفتني است، مخابرات منطقه آذربايجان شرقي در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي و همچنين به منظور افزايش سلامت و نشاط جامعه و مشتريان خود، با همکاري اداره کل ورزش و جوانان استان اقدام به برگزاري چندين دوره همايش پياده‌روي همگاني خانوادگي کرده که اقبال عمومي جامعه را در پي داشته است.

نايب‌رئيس شوراي اسلامي شهر قدس:

رفع معضل ترافيک با اجراي طرح اصلاح هندسي معابر

شهرقدس-خبرنگار آفرينش

نايب رييس شوراي اسلامي شهر قدس گفت: با اجراي طرح اصلاح هندسي معابر معضل ترافيک شهر قدس برطرف خواهد شد.

حسن چيوايي با بيان اينکه دوره پنجم شوراي اسلامي شهر قدس با رويکرد تعامل با ديگر بخش‌هاي مديريت شهري آغاز به کار کرده است، گفت: براساس سياست‌ها و برنامه‌هاي شوراي شهر، در نيمه دوم سال جاري پروژه جديدي تعريف نشده و نمي‌شود، چون به دنبال اين هستيم که در وهله نخست پروژه‌هاي نيمه‌کاره را به انتها برسانيم.

وي افزود: مردم بايد در کمترين زمان نتيجه هزينه‌هايي که از جيب‌شان شده است را ببينند، بنابراين به دنبال بهره‌برداري از طرح‌هاي نيمه‌تمام از جمله پارک بانوان، سردر ورودي شهر، محوطه‌سازي سالن آمفي تئاتر و... هستيم.نايب رييس شوراي اسلامي شهر قدس از ساخت پارکينگ‌هاي طبقاتي در نقاط مختلف شهر خبر داد و ابراز اميدواري کرد با جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي، اين اتفاق مثبت در شهر بيفتد، چراکه يکي از معضلات و مشکلات اساسي و مهم مردم شهر قدس ترافيک و نبود پارکينگ است.چيوايي با بيان اينکه به واسطه چندين سال خدمت در حوزه حمل و نقل در مجموعه شهرداري قدس، بر اهميت ساماندهي بخش حمل و نقل و ترافيک در ارتقاي رفاه عمومي شهروندان تاکيد فراوان دارد، ادامه داد: يکي از دلايل ايجاد ترافيک در سطح شهر نبود پارکينگ در بسياري از ساختمان‌هاي مسکوني است که بر همين اساس در شورا مصوب کرديم پس از اين، شهرداري به هيچ عنوان اجازه واگذاري يا فروش هيچ پارکينگي را ندارد، مگر اينکه به لحاظ شهرسازي تشخيص داده شود ملکي نمي‌تواند پارکينگ داشته باشد، بنابراين ان‌شاءالله ديگر شاهد ساخت مسکن بدون پارکينگ نخواهيم بود.نايب‌رئيس شوراي اسلامي شهر قدس اظهار داشت: شوراي پنجم به‌شدت به دنبال رفع معضل ترافيک است. پيش از اين در سال 88 مطالعات طرح احداث هندسي معابر به مشاور واگذار شد که متاسفانه کار در مراحل ابتدايي متوقف شد و به سرانجام نرسيد. در دوره فعلي شوراي شهر مشاور طرح دوباره دعوت به کار شده است اما چون 5 سال بيشتر از آغاز طرح سپري شده است، بر اساس قانون، بايد بازبيني شود.

وي با بيان اينکه با اجراي اين طرح، گره‌هاي ترافيکي در سطح شهر تا حدود قابل توجهي رفع خواهد شد، بيان کرد: در اين طرح که به تاييد شوراي ترافيک شهرستان و استانداري خواهد رسيد، معابر شهر بازبيني مي‌شود و اقدامات اساسي در نقاط مختلف شهر انجام خواهد شد.

برگزاري جشنواره منطقه‌اي اختراعات و ابتکارات رويش خليج‌فارس

بندر عباس - شهين صادقي

جشنواره منطقه‌اي اختراعات و ابتکارات رويش خليج‌فارس با مشارکت بنياد نخبگان استان‌هاي هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد به ميزباني بنياد نخبگان استان هرمزگان در بندرعباس برگزار مي‌شود.جشنواره اختراعات رويش خليج‌فارس از 2 الي 3 اسفندماه سال جاري در محل دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرستان بندرعباس برگزار خواهد شد.هدف از برگزاري اين جشنواره رونق بخشيدن به فضاي ابتکار، نوآوري، خلاقيت و ثروت‌آفريني درراستاي حرکت از اقتصاد متکي به منابع پايه و خام به سمت اقتصاد نوآور، خلاق و دانش‎محوراست و نيز شناسايي اختراعات جديد با قابليت تجاري‌سازي، فراهم نمودن زمينه براي تشکيل شرکت‌هاي دانش‌بنيان نوپا، ارتقاي توليدات دانش‌بنيان، ايجاد اشتغال براي جوانان و نخبگان و ايجاد انگيزه براي فعاليت در حوزه‌هاي دانش‌‌بنيان، ايجاد روحيه اعتماد به نفس و روحيه خودباوري است.ثبت‏نام جشنواره از 3 دي‌ماه آغاز شده و تا 8 بهمن ماه ادامه دارد و 20 درصد از ظرفيت جشنواره به شرکت‌کنندگان از ساير استان‌هاي کشور اختصاص يافته است که افراد علاقه‌مند براي حضور در اين جشنواره مي‌توانند با مراجعه به تارنماي بنياد نخبگان هرمزگان (hormoz.bmn.ir)در اين جشنواره ثبت‌نام کنند.اختراع‌هايي که بيش از سه سال از تاريخ ثبت آنها در اداره ثبت اختراعات و مالکيت صنعتي کشور نگذشته باشد، مي‌توانند در اين جشنواره شرکت کنند که پس از ارزيابي اوليه طرح اختراع به صورت غيرحضوري، تعدادي به مرحله ‌پاياني جهت داوري نهايي و ارائه حضوري در جشنواره راه مي‎يابند.

شرکت‌کنندگان در زمينه‌هاي فني و مهندسي، پزشکي و تجهيزات پزشکي، کشاورزي و منابع طبيعي، علوم پايه و... مي‌توانند اختراعات خودرا به نمايش بگذارند.گفتني است در زمان برگزاري جشنواره، کارگاههاي آموزشي هم در اين راستا برگزار مي‌گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته