جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 پايان ليگ براي آبي پوشان؛
 استقلال در فکر حذفي، دربي و آسيا 

 با توقف استقلال مقابل سايپا، اختلاف امتياز اين تيم با پرسپوليس به 16 امتياز رسيد. اگر تا دو هفته پيش به واسطه پيروزي‎هاي پياپي و پر گل استقلال، کورسوي اميدي به نزديک شدن اين تيم به پرسپوليس و حضور در کورس قهرماني ديده مي‌شد اما امروز و با نگاهي واقع‌بينانه، استقلال شانسي براي قهرماني در ليگ برتر ندارد. مي‌شود گفت ليگ برتر براي استقلال به پايان رسيده و مديران و کادر فني اين تيم بايد اهداف ديگري را در ادامه فصل دنبال کنند. موفقيت در 3 رويداد مهم پيش رو، مي‌تواند ناکامي استقلال در ليگ برتر را قابل هضم کند.

حالا که استقلال شانسي براي قهرماني در ليگ برتر ندارد، بهتر است اولويت خود را به نتيجه گرفتن در رويدادهاي ديگري اختصاص دهد. اولين و البته در دسترس‌ترين موفقيتي که براي استقلال وجود دارد، جام حذفي است. آبي‌ها به مرحله نيمه‌نهايي اين مسابقات رسيده‌اند و فقط دو بازي تا قهرماني و البته گرفتن سهميه باارزش مستقيم ليگ قهرمانان آسيا در فصل آينده فاصله دارند. صنعت نفت آبادان اولين حريف آنهاست و در صورت پيروزي بر اين تيم، برنده خونه‌به‎خونه و استقلال خوزستان در فينال منتظر آبي‌ها خواهند بود. با هر متر و معياري، جام حذفي بايد اولويت اصلي استقلال باشد. قهرماني در اين جام، آن هم در فصلي که قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر از الان قابل پيش‌بيني است، دلخوشي بزرگي براي اين باشگاه و هوادارانش خواهد بود.

دومين رويدادي که استقلال مي‌تواند روي آن تمرکز کند، دربي برگشت است. اين بازي در هفته بيست و پنجم برگزار مي‌شود و از روي تصادف، تبديل به بازي‌اي شده که مي‌تواند قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر را قطعي کند. شاگردان برانکو با ادامه روند فعلي مي‌توانند با پيروزي در شهرآورد برگشت، در فاصله 5 هفته به پايان ليگ برتر قهرماني خود را جشن بگيرند اما پيروزي استقلال در اين بازي، علاوه بر به تعويق انداختن قهرماني پرسپوليس، برگ برنده‌اي براي اين تيم و هوادارانش در ليگ هفدهم خواهد بود.

اما هدف بلندمدت‌تر استقلال بايد ليگ قهرمانان آسيا باشد. آبي‌ها از اواخر بهمن ماه وارد اين رقابت‌ها مي‌شوند و در سخت‌ترين گروه ممکن به دنبال موفقيت و صعود هستند. صعود از گروهي که غول‌هاي فعلي غرب آسيا يعني الهلال عربستان، العين امارات و تا حدودي الريان قطر حضور دارند براي استقلال يک موفقيت بزرگ به شمار مي‌آيد که البته بعيد است با «استقلالِ اين روزها» اتفاق بيفتد. آبي‌ها قطعا براي حضوري موفق در آسيا نياز به تقويت دارند و جذب يکي دو مهاجم خوب و گلزن بزرگ‌ترين نياز اين تيم در حال حاضر است و مي‌تواند اميد آنها براي صعود از مرحله گروهي را افزايش دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته