جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

 خبـــرنامه 

 ونگر آب پاكي را ريخت؛

تا 2019 هستم!

ونگر که از سال 1996 هدايت آرسنال را برعهده دارد، در سال‌هاي اخير نتايج درخشاني کسب نکرده و به شدت مورد انتقاد هواداران است. او و شاگردانش در رده ششم جدول قرار گرفته اند و 5 امتياز با تيم رده چهارم يعني ليورپول فاصله دارند.

حال پيش از ديدار با بورنموث، ونگر تاييد کرد که قصد ندارد پيش از اتمام قراردادش از آرسنال جدا شود. او گفت: « آيا من تا به حال کنار کشيده ام؟ هيچگاه. چرا بايد تغيير کنم؟ من هميشه متعهد هستم. 21 سال است که در اين باشگاه حضور دارم و در هر تصميمي که گرفته ام، نفع باشگاه را در نظر مي‌گيرم.

اگر يک سال يا ده سال بمانم، هيچ فرقي نمي‌کند. اگر من سرمربي باشم يا کس ديگري، تنها به آنچه که به نفع باشگاه بوده فکر مي‌کنم. اين موضوع با مسائل شخصي من ارتباطي ندارد.»

رامين طباطبايي سکاندار فدراسيون بسکتبال شد

رامين طباطبايي با کسب اکثريت آرا در مجمع انتخاباتي فدراسيون بسکتبال به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد.مجمع انتخاباتي فدراسيون بسکتبال، روز گذشته به رياست محمدرضا داورزني معاون وزير ورزش، شاهرخ شهنازي دبيرکل کميته ملي المپيک و شروين اسبقيان در آکادمي ملي المپيک برگزار و در نهايت رامين طباطبايي براي 4 سال به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد.

رضا مهندسي، جواد داوري، بهروز منتقمي، سيد مهرداد هاشمي، رمضانعلي دولو، مهرداد آگين، مازيار ناظمي، سيد حسن طباطبايي، کرم الله عليمرادي، رضا درويش، رامين طباطبايي، حسن ميرزا آقابيک، داريوش سليمي، محمد عليپور و محمد رضاعلي نامزدهاي احراز پست رياست فدراسيون بسکتبال بودند که 7 نفر انصراف دادند و راي‌گيري با حضور آگين، رامين طباطبايي، داوري، دولو، حسن طباطبايي، رضاعلي، مهندسي و ميرزاآقابيک برگزار شد.

رامين طباطبايي در نهايت از 41 راي ماخوذه با 23 راي به عنوان رئيس جديد فدراسيون بسکتبال انتخاب شد. رضا مهندسي 8 راي کسب کرد، حسن طباطبايي صاحب 6 راي شد، داوري 3 راي کسب کرد و ميرزاآقابيک فقط يک راي به دست آورد.

مخالفت المپياکوس با پيشنهاد چيني انصاري‌فرد

باشگاه المپياکوس آتن مخالف انتقال ملي‌پوش ايراني‌اش به سوپر ليگ چين است.

سايت Gazetta يونان نوشت: کريم انصاري‌فرد يکي از اهداف باشگاه‌هاي چيني است و به دليل بازي در پانيونيوس و حضور در تيم منتخب سال قاره آسيا مورد توجه چيني‌ها قرار گرفته است.

اين رسانه يوناني در ادامه خبرش آورده است: البته به نظر مي‌رسد المپياکوس مخالف انتقال کريم انصاري‌فرد به چين است و به او اجازه جدايي نخواهد داد. باشگاه چيني نيز مهياي ارائه پيشنهاد رسمي به المپياکوس است اما اين باشگاه تمايلي براي فروش انصاري‌فرد ندارد.

کريم انصاري‌فرد با به ثمر رساندن 8 گل در فصل جاري سوپر ليگ يونان بهترين گلزن المپياکوس است و در صدر جدول برترين گلزنان اين رقابت‌ها نيز قرار دارد.

قيمت قدوس تيم‌هاي اروپايي را مي‌ترساند

قيمت بالاي ملي‌پوش ايراني تيم اوسترشوندس سوئد باعث شده تا تيم‌هاي اروپايي به ويژه در سري A ايتاليا از ارائه پيشنهاد رسمي هراس داشته باشند.

باشگاه اوسترشوندس براي فروش سامان قدوس قيمت 50 ميليون کرون (معادل 5 ميليون يورو) را تعيين کرده است؛ قيمتي که بسياري از تيم‌هاي اروپايي را به ويژه از سري A ايتاليا وادار به عقب‌نشيني کرده است.

اين قيمت اعلام‌شده از سوي باشگاه اوسترشوندس مي‌تواند به اندازه کافي برچسب عجيبي براي سامان قدوس باشد، زيرا در تاريخ فوتبال سوئد فقط 2 بازيکن به نام‌هاي زلاتان ابراهيموويچ و الکساندر ايساک با مبالغ بالاي 45 ميليون کرون به تيم‌هاي ديگري انتقال يافتند.

دانيل کيندبرخ، مدير باشگاه اوسترشوندس در اين رابطه مي‌گويد: اگر بخواهيم درباره سامان قدوس صحبت کنيم مذاکره فروش از 50 ميليون کرون آغاز خواهد شد، البته هنوز از بابت فروش اين بازيکن اطمينان کامل نداريم.

ماجراي درگيري خونبار کورس سوارکاري گنبد چه بود؟

درگيري خونبار در کورس سوارکاري گنبد باعث مجروح و زخمي شدن شش نفر شد؛ اتفاقاتي که هيچ شخص و نهادي مسئوليت آن را بر عهده نگرفته است.

به گزارش ايسنا، روز پنج‌شنبه 21 دي ماه مسابقات اسب سواري کورس گنبد برگزار شد. اين کورس با حواشي زيادي همراه بود. با وجودي که بارها فدراسيون سوارکاري و هيات سوارکاري گنبد به مسئولان اين مسابقه‌ها اعلام کرده بودند که اين مسابقه‌ها غير قانوني است و نبايد برگزار شود، اما کورس گنبد باز هم به صورت بومي و محلي هر هفته برگزار مي‌شود.

مسئولان اين مسابقه‌ها مجموعه سوارکاري گنبد را از شرکت توسعه و تجهيز استان گلستان اجاره کرده‌اند و مسابقه‌هاي کورس را خودشان برگزار مي‌کنند. اين مسابقه‌ها که قبلا به صورت ملي و با حضور سوارکاراني از تمام کشور برگزار مي‌شد اکنون به کورس بومي و محلي تغيير ماهيت داده است و در نتيجه شاهد اتفاقات ناگوار در اين کورس هستيم.

در هفته‌اي که گذشت چند فردي که بر روي مسابقات شرط‌بندي مي‌کردند با هم درگير شدند. آن‌ها ادعاي مالکيت در اين مسابقه‌ها را داشتند و وقتي به نتيجه نرسيدند با سلاح سرد و گرم (تفنگ شکاري، چماق، چاقو) با هم درگير شده‌اند که در نتيجه آن دو شرط ‌بند از هر دو سمت و مجموعا چهار نفر و همچنين دو نفر از نيروهاي انتظامي در نتيجه اين درگيري‌ها راهي بيمارستان شده‌اند.عليفر، رييس نيروي انتظامي استان گلستان حال عمومي اين افراد را مساعد عنوان کرده است.

اين اتفاقات شرم‌آور در کورس اسب سواري و در حين مسابقه‌ها، بايد بررسي شود و فدراسيون سوارکاري هرچه سريع‌تر بايد به اين موضوع ورود کرده تا اين مشکلات يک براي هميشه برطرف شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته