جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753

 سفيران جديد برخي کشورها استوارنامه هاي خود را تقديم کردند؛
 ايران با تحريم به عنوان ابزاري ناصحيح مخالف است 

 
سفيران جديد کوبا، لهستان، غنا، شيلي و قبرس در تهران به طور جداگانه با رئيس جمهور ديدار و استوارنامه‌هاي خود را تقديم کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، آقاي روحاني پس از دريافت استوارنامه «الکسيس باندريچ وگا» سفير جديد کوبا با اشاره به اينکه روابط تهران با هاوانا پس از پيروزي انقلاب اسلامي در سطح بسيار خوبي جريان دارد، گفت: ايران و کوبا پس از دوران انقلاب خود با توطئه هاي مشترکي مواجه بودندو بدون شک در ميان تاريخ انقلاب‌هاي جهان نام امام خميني(ره) به عنوان رهبر مسلمان انقلابي و فيدل کاسترو به عنوان يکي از رهبران انقلابي در تاريخ ثبت شده است.

رئيس جمهور در ادامه با تأکيد بر اينکه اراده جمهوري اسلامي ايران گسترش روابط همه جانبه بين دو کشور است، اظهار داشت: ظرفيت‌هاي بسيار خوبي براي توسعه روابط تهران- هاوانا در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي، بويژه در بخش علمي و انرژي وجود دارد که بايد اين ظرفيت ها را به نفع دو ملت فعال کرد.

وي با تأکيد بر اينکه تهران با تحريم به عنوان ابزاري ناصحيح و کهنه مخالف است، تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران با اعمال تحريم هاي ظالمانه عليه ملت هاي مستقل و از جمله کوبا مخالف است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته