جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753

 ميز خبر 

 آلمان صادرات سلاح به عربستان و امارات را متوقف کرد

دولت آلمان تصميم گرفت صادرات اسلحه به عربستان سعودي و امارات متحده عربي را به دليل مشارکت در جنگ عليه مردم يمن، متوقف کند.

گزارش ايرنا به نقل از منابع خبري حاکيست؛ اين تصميم بعد از مذاکرات احزاب متحد مسيحي و سوسيال دموکرات که قصد تشکيل دولت ائتلافي اين کشور را دارند، گرفته شد.

« استفان زايبرت»، سخنگوي دولت آلمان گفت تا زماني که اين دو کشور در جنگ عليه يمن شرکت دارند، تحريم هم برقرار خواهد بود.

به اتهام ارتکاب جنايات جنگي،

ديده بان حقوق بشر خواستار مجازات وليعهد عربستان شد

سازمان ديده بان حقوق بشر از شوراي امنيت سازمان ملل متحد خواست وليعهدعربستان را به اتهام ارتکاب جنايات جنگي در يمن تحت پيگرد قانوني قرار داده و مجازات کند.

به گزارش منابع خبري عرب زبان منطقه، احمد بن شمسي سخنگوي اين سازمان اعلام کرد: محمد بن سلمان، وليعهد عربستان ، به عنوان وزير دفاع و يکي از رهبران بارز عربستان مسئول همه حوادثي است که در يمن رخ مي دهد.

وي ادامه داد: به همين دليل ما از شوراي امنيت سازمان ملل مي‌خواهيم تحريم‌ها و مجازات‌هايي عليه وي اعمال کند، چرا که ائتلاف عربستان به شکل فاجعه باري قوانين بين‌المللي جنگي را نقض کرده است.

بن شمسي در ادامه افزود: ديده‌بان حقوق بشر موارد بسياري در ارتباط با نقض قوانين جنگي به دست نيروهاي تحت امر ائتلاف عربستان ثبت کرده است.سخنگوي ديده بان حقوق بشر گفت که تاکنون 80 حمله هوايي غير قانوني از سوي عربستان سعودي ثبت شده است که بر اثر آن هزار تن کشته و ده‌ها نفر ديگر در زندان‌هاي زير نظر امارات، متحد عربستان تحت شکنجه و آزار قرار گرفته‌اند.

دستگيري 289 تن در عربستان با اتهام‌هاي امنيتي طي دو ماه

روزنامه عکاظ عربستان از دستگيري 289 تن طي دو ماه به اتهام ارتکاب جرايم امنيتي توسط نيروهاي امنيت ملي اين کشور خبر داد.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه عکاظ، افراد دستگير شده اتباع 13 کشور و از اين تعداد، 185 تن عربستاني، 47 تن يمني، 14 تن سوري، 12 تن پاکستاني، 6 تن هندي، 4 تن روسي و شمار ديگري از اتباع کشورهاي سودان، آمريکا، بحرين، اتيوپي و ترکيه هستند.

بر اساس اين گزارش، در حال حاضر، 5 هزار و 294 تن در زندان‌هاي سعودي با اتهام‌هاي امنيتي در حبس هستند. از اين تعداد 90 تن پاکستاني هستند که به همکاري با داعش متهم شده‌اند.

ترزا مي: از اتحاديه اروپا خارج مي‌شويم ؛نه از قاره اروپا

ترزا مي، نخست وزير انگليس در اظهاراتي گفت: کشورش خواهان يک توافق تجاري فراگير با اتحاديه اروپا به همراه يک توافق دفاعي در زماني است که اين اتحاديه را ترک مي‌کند.به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه ديلي ميل، ترزا مي، نخست وزير انگليس در مصاحبه با روزنامه آلماني گفت: دولت وي به دنبال اين نيست که در مذاکره با اتحاديه اروپا همه چيز را به نفع خود بردارد و خواهان يک توافق تجاري است که جامع‌تر از توافقي باشد که اتحاديه اروپا با نروژ يا کانادا دارد. صرفا به خاطر اينکه بريتانيا از موضعي متفاوت با اين دو کشور وارد مذاکرات شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته