جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753

 آغاز ثبت‌نام کنکور سراسري 97 از امروز 

 
طبق اعلام قبلي سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌نام براي شرکت در آزمون سراسري سال 97 از امروز؛ اول بهمن آغاز مي‌‌شود و تا هشتم بهمن ادامه دارد.

آزمون سراسري سال 97 به منظور پذيرش دانشجو براي دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم يا شبانه، نيمه حضوري مجازي و پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي و همچنين کد رشته‌هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي‌شود.

جزئيات ثبت‌نام

ثبت‌نام براي شرکت در آزمون سراسري سال 97 از امروز؛ يکشنبه اول بهمن 96 از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور آغاز مي‌شود و در روز يکشنبه 8 بهمن 96 پايان مي‌پذيرد.

دفترچه راهنماي ثبت‌نام يا به عبارت ديگر دفترچه شماره 1 آزمون سراسري سال 97 همزمان با آغاز ثبت‌نام بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

هر يک از داوطلبان براي ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 97 ضرورت دارد در مهلت تعيين شده به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه کرده و ضمن مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام يا به عبارت ديگر دفترچه شماره 1 آزمون سراسري سال 97 که بر روي سايت سازمان قرار مي‌گيرد، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

هزينه ثبت‌نام منحصرا اينترنتي پرداخت مي‌شود و داوطلبان لازم است به وسيله کارتهاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آن‌ها فعال است با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 220 هزارريال به عنوان وجه ثبت نام، براي شرکت در آزمون، نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري ثبت‌نام اقدام کنند.

ضمنا با توجه به اينکه در مراحل مختلف فرايند اين آزمون خدماتي از طريق ارسال پيام کوتاه به داوطلبان ارائه مي‌شود لذا داوطلباني که تمايل به استفاده از خدمات پيام کوتاه داشته باشند، مي‌توانند با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 5 هزار ريال، به عنوان استفاده از خدمات پيام کوتاه از اين خدمات استفاده کنند.

در آزمون سراسري سال 97 دارندگان ديپلم نظام قديم، بدون توجه به نوع ديپلم و دانش‌آموزان دوره پيش دانشگاهي و يا فارغ‌التحصيل پيش دانشگاهي بدون توجه به نوع مدرک پيش دانشگاهي با توجه به رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود که در جداول شماره 2 تا 6 دفترچه راهنماي شماره يک درج شده است، مي‌توانند منحصرا متقاضي يکي ازگروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر، و يا زبانهاي خارجي شوند و در تقاضا نامه اينترنتي ثبت‌نام آن را ثبت کنند.

در آزمون سراسري سال 97، همانند آزمون سراسري سال 96 به هر يک از داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و زبانهاي خارجي، اجازه داده شده است تا در صورتي که علاقمند به شرکت در گروه آزمايشي هنر نيز باشند، علاقمندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اعلام کنند. بنابراين چنين داوطلباني لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 220 هزار ريال ديگر علاوه بر وجه ثبت‌نام اوليه با عنوان علاقه‌مندي به شرکت در گروه هنر از طريق سايت سازمان سنجش اقدام کنند.

به همين ترتيب به داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي، رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و هنر اجازه داده شده است تا درصورتي که علاقه‌مند به شرکت در گروه زبانهاي خارجي نيز باشند، علاقه‌مندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اعلام کنند، بنابراين چنين داوطلباني لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 220 هزار ريال ديگر علاوه بر وجه ثبت‌نام اوليه با عنوان علاقه‌مندي به شرکت در گروه زبانهاي خارجي از طريق سايت سازمان اقدام کنند.

چنانچه داوطلبي علاقه‌مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي باشد لازم است ضمن اعلام علاقه‌مندي در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ 110 هزار ريال ديگر از طريق سايت سازمان اقدام و کارت اعتباري مربوط را دريافت کند.

نحوه اعلام علاقه‌مندي به رشته‌هاي پرديس‌ دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيدرجايي

داوطلبان درصورت علاقه‌مندي به رشته‌هاي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي تهران، در صورت اعلام رسمي وزارت آموزش و پرورش، براي پذيرش دانشجو در دانشگاههاي مذکور مراتب در زمان پرينت کارت شرکت در آزمون و يا زمان انتخاب رشته به اطلاع خواهد رسيد.

داوطلبان پس از تکميل تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام و ارسال عکس و پس از دريافت شماره پرونده و کد پيگيري ثبت‌نام خود، مي‌توانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت‌‌نامي، اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرينت تهيه کنند.

زمان توزيع كارت

کارت شرکت درآزمون سراسري سال 97 به تمام داوطلبان گروه هاي آزمايشي پنج گانه، از روز دوشنبه 4 تير 97 برروي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و لذا داوطلبان بايد از روز دوشنبه 4 تيرماه 97 لغايت روز چهارشنبه 6 تيرماه 97 به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون سراسري سال 97 و برگ راهنماي مذکور اقدام کنند.

براي داوطلباني که در دو يا سه گروه آزمايشي متقاضي شرکت در آزمون هستند، بايد علاوه بر دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي اصلي خود، بر حسب مورد نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي دوم و يا گروههاي آزمايشي دوم و سوم، خود نيز اقدام کنند.

زمان برگزاري آزمون سراسري 97

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون سراسري سال 97 در روزهاي پنج شنبه، هفتم و جمعه هشتم تيرماه 97 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود.

زمان انتشار نتايج اوليه و كارنامه

نتيجه اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و کارنامه مربوط در دهه دوم مرداد ماه 97 بر روي سايت سازمان قرار مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته