جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753

 جزئيات برگزاري آزمون در ارديبهشت 97؛
 آغاز ثبت‌نام آزمون فلوشيپ پزشکي از فردا 

 بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، ثبت‌نام آزمون فلوشيپ (تکميلي تخصصي) پزشکي در روزهاي 2 تا 18 بهمن 96 انجام مي‌شود.

داوطلبان واجد شرايط مي‌توانند از تاريخ 2 تا 18 بهمن 96 با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي و با توجه به رشته تخصصي پيش نياز و در نظر گرفتن وضعيت شرکت در آزمون (عضو هيات علمي، آزاد) صرفا يک رشته و يک دانشگاه را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت‌نام کنند.

داوطلبان حائز رتبه‌هاي برتر آزمون دانشنامه تخصصي در رشته‌هاي پيش نياز در سال تحصيلي 96 که مشمول خدمات وظيفه عمومي هستند بايد مراتب را در فرم ثبت‌نام اينترنتي اعلام کنند.

ثبت‌نام بيش از يک بار مجاز نبوده و پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته، تغيير رشته به هيچ عنوان مجازي نيست.صرفا به مدارک ثبت‌نام که در مهلت مقرر ثبت‌نام و از طريق سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي ارسال شود ترتيب اثر داده خواهد شد. مدارک و هزينه ثبت‌نام در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام شده است.

زمان توزيع كارت و برگزاري آزمون

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهاي سه‎شنبه و چهارشنبه 11 و 12 ارديبهشت ماه 97 از طريق دانشگاههاي متولي برگزاري آزمون توزيع و آزمون همزمان در 13 ارديبهشت 97 برگزار مي‌شود.

آزمون پذيرش دستياران دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 1397 وفق مصوبات شوراي آموزش پزشکي و تخصصي به صورت غير متمرکز و توسط دانشگاههاي مجري برنامه آموزشي برگزار مي‌شود.

در اين دوره جهت تسهيل فرآيند ثبت‌نام و جلوگيري از تداخل بين دانشگاههاي مختلف، ثبت‌نام اين آزمون به صورت متمرکز از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي انجام مي‌پذيرد. بررسي مدارک نيز توسط دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي انجام مي‌شود.

در اين دوره محدوديت سني براي شرکت در آزمون وجود ندارد.

شرايط عمومي

شرايط عمومي شامل برخورداري از سلامت و توانايي جسمي به تناسب رشته انتخابي و عدم اعتياد به مواد مخدر، واجد کليه شرايط عمومي متداول در آزمونهاي مختلف کشور، اعتقاد به دين مبين اسلام يا يکي از اديان مندرج در قانون اساسي، پذيرفتن قانون اساسي و عدم مخالفت با نظام جمهوري اسلامي ايران، عدم وابستگي تشکيلاتي به احزاب و گروههاي محارب و ملحد و هواداري از آنها، نداشتن سوء پيشينه کيفري و عدم اشتهار به فساد اخلاقي است.

شرايط اختصاصي

-اعضاي هيات علمي رسمي (قطعي يا آزمايشي) براي تحصيل در دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) نياز به گزينش عمومي مجدد ندارند.

-داشتن مدرک دانشنامه تخصصي رشته پيش‌نياز و يا گواهي قبولي آن از دانشگاهها يا مراکز مورد تاييد وزارت بهداشت.

-داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا معافي براي آقايان.

-پزشکان متقاضي، با ارائه گواهي صادره از سوي معاونت درمان وزارت بهداشت مي‌توانند در اين آزمون شرکت کنند و در صورت پذيرفته شدن و جهت شروع دوره بايد حداکثر تا 31 شهريور 97 کليه تعهدات خود را به اتمام رسانده باشند.

-شرکت و قبولي در آزمون پذيرش دستيار.

-عدم اشتغال به تحصيل در يکي از رشته‌هاي فوق تخصصي پزشکي و دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) و پي‌اچ‌دي (به جز دستياران دوره پزشک پژوهشگر). براساس موضوع مصوبه هشتاد و چهارمين نشست شوراي آموزش پزشکي و تخصصي در اين دوره داوطلبان شرکت‌کننده واجد شرايط در آزمون پذيرش دستيار دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ)، در صورت شرکت در سي و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي حذف خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته