جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753

 خبــر 

 با حضور شرکت هلندي در کرج؛

بررسي واگذاري طرح‌هاي مديريت پسماند به بخش خصوصي

کرج - خاکپور

با حضور شرکت هنلدي در سازمان مديريت پسماند شهرداري کرج، روشهاي مديريت پسماند ها در اين کلانشهر و واگذاري آن به بخش خصوصي مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، جلسه‌اي با حضور رئيس، معاونان و کارشناسان سازمان مديريت پسماند شهرداري کرج و هيئت هلندي در سالن جلسات سازمان مديريت پسماند شهرداري کرج، برگزار شد و واگذاري طرحهاي اين سازمان به بخش خصوصي مورد بررسي قرار گرفت.

اين هيئت متشکل از رايزن اقتصادي سفارت هلند در ايران، نماينده دولت هلند در طرح هاي مديريت پسماند و دو تن از کارشناسان اين کشور بود.

در اين جلسه عليرضا کيان؛ رئيس سازمان مديريت پسماند شهرداري کرج، توضيحاتي در خصوص اقدامات انجام شده مديريت پسماند و کاهش دفن پسماند در مرکز حلقه دره، چگونگي دفن بهداشتي فعلي، جمع‌آوري شيرابه توليدي از پسماند و مرکز پردازش همچنين توليد کود کمپوست ارائه داد.

در ادامه هيئت هلندي در خصوص آمادگي خود را براي سرمايه‌گذاري در طرح هاي مديريت پسماند توضيحاتي را اعلام کرد.

پس از تبادل اطلاعات ميان طرفين و توضيحات تکميلي رئيس سازمان مديريت پسماند همچنين ارائه فيلمي از نحوه جمع‌آوري پسماند در سطح شهر کرج، ايستگاههاي مياني پسماند، انتقال آن به مرکز دفع و پردازش حلقه دره، هيئت هلندي از همکاري و گسيل سرمايه‌گذاران هلندي به شهر کرج استقبال کرد.

از جمله مواردي که رئيس سازمان مديريت پسماند تمايل سازمان را به جهت همکاري و سرمايه‌گذاري طرف خارجي در طرحهاي مديريت پسماند ارائه کرد مي توان به طرح هايي در خصوص کاهش دفن پسماند و تبديل پسماند به انرژي، استحصال گاز متان از محل دفن پسماندهايي که از سالهاي گذشته دفن شده و تبديل آن به انرژي، روشهاي امحاء و تصفيه شيرابه‌هاي موجود اشاره کرد.

در پايان هيئت هلندي از مرکز دفع و پردازش حلقه دره بازديد کرد.

شهردار تبريز عنوان کرد؛

موفقيت خدمات زمستاني؛ نيازمند مشارکت شهروندان

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با اشاره به اينکه بارش برف و باران يک نعمت الهي است، اظهار کرد: شهرداري تلاش مي‌کند زمان بارش، معابر را براي شهروندان باز کند، اما قرار نيست براي بازگشايي معابر، به محيط زيست آسيب برسانيم. مهندس ايرج شهين‌باهر افزود: در سالهاي گذشته سالانه نزديک به 50 هزار تن نمک در خيابانها ريخته شده که اين رويّه، به نوبه خود، آلودگي زيست محيطي قابل‌توجهي به شمار مي‌رود.

شهردار تبريز خاطرنشان کرد: نمک‌پاشي در معابر و خيابانها باعث آسيب به درختان، جداول و کليه عناصري که در معرض اين نمک‌پاشي هستند، شده است.

وي با اشاره به تاثيرات مخرب نمک‎پاشي براي ريه انسانها و ايجاد امراض مختلف تصريح کرد: همه نگران خشکي درياچه اروميه هستند که طوفان نمک به دنبال خواهد داشت ولي اين موضوع را فراموش کرده‎ايم که همه ساله نزديک به 50 هزار تن نمک با دست خود در معابر و خيابانها مي‎ريزيم. شهين باهر ادامه داد: در شهر فقط شهرداري نمي‌تواند مشکلات را حل کند و لزوم موفقيت برنامه‌هاي خدمات زمستاني مشارکت همه آحاد از جمله شهروندان است و بايد دست به دست هم داده و مشکلات را حل کنيم. شهردار تبريز ابراز کرد: در زمانهاي قديم مردم بودند که شهر را تميز نگه مي‎داشتند و هر کسي روزانه کوچه و مقابل ورودي منزل خود را تميز مي‎کرد.

مدير دفتر رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌اي گلستان:

اتمام عمليات اجرايي پروژه تثبيت بستر مسيل گچي‌سو شهرستان کلاله

گرگان-قهرمان

مدير دفتر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌اي گلستان از اتمام عمليات اجرايي پروژه تثبيت بستر مسيل گچي‌سو در داخل روستاي گچي‌سوي بالا در شهرستان کلاله در قالب پروژه‌هاي مطالعه و اجراي مهندسي رودخانه استان خبر داد.

شجاع شفيعي با اعلام اين مطلب اظهار کرد: عمليات تثبيت بستر مسيل گچي‌سو که با هدف تثبيت بستر رودخانه و در نتيجه کاهش خطرات و خسارات ناشي از سيلابهاي ساليانه به تاسيسات زيربنايي و بافت مسکوني در محدوده روستاي گچي سوي بالا و در قالب پروژه‌هاي استاني آغاز شده بود به اتمام رسيد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:

پايداري شبکه برق خوزستان عليرغم آلودگي شديد هوا‏‏

اهواز-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: با تمهيدات انديشيده شده در يک سال گذشته شبکه انتقال و فوق توزيع برق از پايداري بالايي برخوردار است و مشترکين نگران قطعي برق به خاطر پديده گرد و غبار نباشند.

محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: بعد از بحران بهمن سال گذشته که با قطع مقطعي برق در اهواز و شهرستانهاي ديگر استان همراه شد، شرکت برق منطقه‌اي همه ظرفيتهاي خود را به کار گرفت تا با تلاش شبانه‎روزي شبکه انتقال و فوق توزيع را در مقابل پديده گرد و غبار مقاوم کند.

وي ادامه داد: تمهيدات انديشيده شده، امروز نتيجه داد و با وجود گرد و غبار بالاتر از وضعيت سال گذشته، شبکه انتقال و فوق توزيع برق منطقه‌اي با خطري جدي مواجه نشد.مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان به اقدامات انجام شده در يک سال گذشته نيز اشاره کرد و افزود: از جمله اين اقدامات مي‎توان به پوشش عايقي تجهيزات پست‌هاي انتقال و فوق توزيع، شستشوي پست‌ها و نيز تعويض زنجيره مقره‎هاي سراميکي با سيليکوني و همچنين شستشوي مرتب پستها اشاره کرد.گفتني است همزمان با وقوع پديده گرد و غبار کم‎سابقه، پرسنل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در آمادگي کامل به سر مي‎برد تا در صورت وقوع خاموشي احتمالي در کمترين زمان ممکن آن را برطرف کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته