جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753

 خبـــرنامه 

 رونمايي از گل نزن ترين استقلال تاريخ ليگ برتر

در حالي که دو سوم بازي هاي فصل جاري ليگ برتر انجام شده و رقابت هاي اين فصل به روزهاي حساس خود رسيده، هواداران استقلال در بيش از نيمي از ديدارهاي تيم محبوب خود از تماشاي گلزني و شادي بازيکنان و طرفداران آبي محروم بودند.

تيمي که در ابتداي فصل در زمان حضور منصوريان موقعيت هاي گل بسيار اندکي ايجاد مي کرد، از زمان حضور شفر نظم بيشتري پيدا کرد و در خلق موقعيت هاي گلزني پيشرفت محسوسي داشت. اما خلق موقعيت گلزني به تنهايي کارساز نيست و در صورتي که اين موقعيت ها تبديل به گل نشود، هيچ امتيازي به تيم تعلق نمي گيرد. استقلال چه در اولين حضور شفر در ديدار برابر فولاد خوزستان که حتي يک ضربه درون چارچوب نداشت، و چه در بازي اين هفته مقابل پديده در شهر مشهد که موقعيت هاي زيادي روي دروازه شاگردان رضا مهاجري خلق کرد، در هر دو بازي که با تساوي بدون گل به پايان رسيد، فقط يک امتياز کسب کرد. بنابراين، در بازي فوتبال، مهم ترين هدف چيزي نيست جز باز کردن دروازه حريف و رسيدن به گل؛ هدفي که استقلال به عنوان رکورددار گلزني در تاريخ ليگ برتر، در اين فصل نتوانسته به خوبي به آن برسد و در بيشتر بازي هاي خود در باز کردن دروازه حريفان ناکام بوده است.

با تساوي بدون گل ديدار تيم هاي استقلال تهران و پديده مشهد، تعداد بازي هاي آبي پوشان که در آنها موفق به گلزني نشدند به عدد 11 رسيد تا اين تيم يک رکورد منفي ديگر هم براي خود ثبت کند. استقلال در 7 هفته ابتدايي با هدايت عليرضا منصوريان در 5 بازي نتوانست گلزني کند. در زمان حضور شفر روي نيمکت آبي پوشان، اين تيم در 6 بازي گلي به ثمر نرساند تا در پايان هفته بيستم، استقلال فقط در 9 بازي گل زده داشته باشد. استقلال در بيش از نيمي از بازي هاي اين فصل بدون گل زده ميدان را ترک کرده و از اين حيث حدنصاب جديدي را در دوران حضورش در ليگ برتر ثبت کند.

12 سال پيش، استقلال در پنجمين دوره رقابت هاي ليگ برتر که در پايان فصل به عنوان قهرماني دست يافت، 10 بازي بدون گل زده داشت و بيشترين بازي بدون گل زده آبي پوشان در يک فصل محسوب مي شد، اما اين حدنصاب تغيير کرد و تعداد بازي هاي بدون گل زده استقلال به 11 بازي رسيد؛ البته با توجه به اينکه هنوز 10 هفته ديگر به پايان رقابت ها باقي مانده، بعيد نيست که بر تعداد بازي هايي که آبي پوشان تهراني موفق به گلزني نمي شوند، افزوده شود.

پرسپوليس تکذيب کرد؛

کمال اخراج نشده

غيبت کمال کاميابي‌نيا در تمرينات اخير پرسپوليس شايعه اخراج محترمانه و البته موقتي او را بر سر زبان‌ها انداخته است. اما باشگاه پرسپوليس اين خبر را تکذيب کرد. سايت باشگاه در اين خصوص نوشت: «کمال کاميابي‌نيا پس از حادثه‌اي که باعث آسيب‌ديدگي از ناحيه کتف و شانه او شد با نظر پزشک متخصص بايد چند روزي را به استراحت مطلق اختصاص دهد. اين مساله شايعاتي را در شبکه‌هاي اجتماعي سبب شد که باشگاه پرسپوليس براي اطلاع هواداران، ضمن رد اين موارد، اعلام مي‌دارد کمال کاميابي‌نيا با توجه به استراحت مطلقي که داشت، در حال حاضر نيز طبق هماهنگي صورت گرفته بين کارلوس کي‌روش و افشين پيرواني، تحت نظر کادر پزشکي تيم ملي قرار دارد و پس از احراز شرايط انجام تمرين، سرخپوشان را همراهي خواهد کرد.»

گزينه‌هاي جانشيني کرانچار؛

سه اصفهاني و يحيي

بالاخره بعد از چند هفته ناکامي ديروز خبر توافق زلاتکو کرانچار و باشگاه سپاهان براي قطع همکاري اعلام شد. حالا که اين اتفاق افتاده همه منتظر اعلام جانشين اين مربي در سپاهان هستند.

سپاهان روز جمعه در ورزشگاه نقش جهان ميزبان تيم بالاي جدولي فولاد خوزستان است که بازي سخت و حساسي به شمار مي‌رود. از باشگاه سپاهان خبر رسيده که مربي جديد اين تيم امروز و فردا مشخص خواهد شد. در خصوص جانشيني فعلا صحبت از محرم نويدکيا، کريم قنبري، منصور ابراهيم زاده و يحيي گل‌محمدي است. شانس يحيي البته زياد نيست و به نظر مي‌رسد قرار است تا پايان فصل يک مربي اصفهاني هدايت تيم بحران زده سپاهان را بر عهده بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته