جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5759

 خبرپزشكي 

 آياشيمي درماني در بارداري مشکلي براي جنين ايجاد مي كند؟

دبير علمي همايش سرطان پستان و باروري، گفت: زنان مبتلا به سرطان پستان در سن باروري مي توانند باردار شوند.

به گزارش روابط عمومي انجمن راديوتراپي وآنکولوژي ايران، ، دکتر پدرام فدوي، در آستانه برگزاري همايش يک روزه سرطان پستان و باروري، اظهار داشت: مباحث علمي در ارتباط با بيماران مبتلا به سرطان پستان قبل از باروري و بعد باروري در اين همايش مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد و جديدترين دستاورد ها در اين زمينه ارائه خواهد شد.

اين راديو انکولوژيست ادامه داد: امروزه همه زنان مبتلا به سرطان پستان در سن باروري مي‌توانند باردار شوند و در واقع شيمي درماني به غير از سه ماهه اول بارداري که محدوديت دارد در سه ماهه دوم و سوم مشکلي را براي سلامت جنين به همراه نخواهد داشت.

دبير علمي همايش يک روزه سرطان پستان و باروري ادامه داد: مواد شيمي درماني از جفت عبور نمي‌کند و در واقع سلامت جنين با درمان سرطان مادر به خطر نخواهد افتاد.

وي بيان داشت: در اين همايش متخصص زنان و صاحب نظران و اساتيد برجسته در حوزه‌هاي راديوتراپي و انکولوژي حضور خواهند داشت و جديدترين مباحث مورد براي شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

فدوي ادامه داد: سرطان پستان يکي از سرطان‌هاي شايع در ميان زنان بوده که متأسفانه در ايران سن ابتلا به آن کاهش يافته است در حالي که اين ميزان با آمار جهاني متفاوت است و زنان اصول در سنين بالا مبتلا به اين مشکل مي‌شوند.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران با اشاره به اينکه علت دقيق کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در زنان مشخص نيست، گفت: البته علل ابتلاء در جوانان و افراد در سن بالا تقريباً يکسان بوده و تغيير و تأثيرات هورموني نيز بيشتر به سرطان‌هاي سرکش و بدخيم منجر مي‌شود.

گفتني است؛ همايش يک روزه سرطان پستان و باروري، پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه سال جاري در هتل پارسيان اوين تهران باحضور اساتيد و صاحبنظران برجسته برگزار مي‌شود


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته