جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5765

 ميز خبر 

مذاکره با کنسرسيوم ايراني و روسي براي توسعه ميدان آذر
مديرعامل و رييس هيات مديره شرکت مهندسي و توسعه نفت از ادامه مذاکره به يک کنسرسيوم متشکل از يک شرکت ايراني و يک شرکت روسي براي توسعه ميدان نفتي آذر خبر داد.
سيد نورالدين شهنازي‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينکه توسعه ميدان آذر در در دو گام به عنوان طرح زودهنگام در سرويس قرار خواهد گرفت، توضيح داد: اولين توليد از ميدان آذر به ميزان 15 هزار بشکه در پايان سال 1395 و توليد دوم به ميزان 15 هزار بشکه در ارديبهشت امسال صورت گرفت. در حال حاضر از ميدان نمکي آذر 30 هزار بشکه توليد مي شود.
وي ادامه داد: با مذاکراتي که با کنسرسيوم ايراني و خارجي انجام مي شود قرار است اين ميدان در قالب IPC توسعه پيدا کند و توليد از آن به 65 هزار بشکه و در نهايت صد هزار بشکه در روز برسد.
مديرعامل و رييس هيات مديره شرکت مهندسي و توسعه نفت با تاکيد بر اينکه مذاکرات در دست اقدام است، گفت: اين مذاکرات با يک شرکت ايراني به نام ساعد يا همان سروک اذر و يک جوينت احتمالا شرکت روسي رزنفت درحال انجام است.

افزايش 40 درصدي ارسال سوخت به نيروگاه‌ها
مديرعامل شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي گفت: در بهمن‌ماه به طور ميانگين بيش از 23 ميليون ليتر سوخت به نيروگاه‌ها فرستاديم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.
محمدرضا موسوي‌خواه مديرعامل شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي در پاسخ به سوال ايلنا درباره ميزان ارسال سوخت مايع به نيروگاه‌ها و صنايع با توجه به سرد شدن هوا اظهار داشت: در فصل زمستان به دليل مشکلاتي که براي تامين گاز پيش مي‌آيد ما سوخت مايع بيشتري ارسال مي‌کنيم و در اين راستا روز گذشته نيروگاه‌ها 77 ميليون ليتر نفت گاز مصرف کردند و طي اين مدت ما حدود 34 ميليون ليتر سوخت به نيروگاه‌ها ارسال
کرديم.
وي افزود: در بهمن‌ماه به طور ميانگين بيش از 23 ميليون ليتر سوخت به نيروگاه‌ها فرستاديم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.
مدير عامل شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي همچنين بيان کرد: در بخش غير نيروگاهي نيز 11 درصد افزايش مصرف داشته‌ايم که بخش عمده آن مربوط به صنايع است که گازشان با محدوديت مواجه شده است اما در هر صورت ما مشکلي بابت ارسال سوخت نداريم.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته