جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 ميز خبر 

 ماکرون: در صورت اثبات استفاده از سلاح‌ شيميايي در سوريه دست به حمله مي‌زنيم

رئيس‌جمهوري فرانسه تهديد کرد، کشورش در صورت اثبات استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در سوريه دست به حملات نظامي خواهد زد.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه الجزيره، امانوئل ماکرون، رئيس‌جمهوري فرانسه خواستار برگزاري نشستي بين‌المللي درباره سوريه شد که در حد الامکان در يکي از کشورهاي منطقه برگزار شود.رئيس‌جمهوري فرانسه در اظهاراتي تاکيد کرد، چندين پيشنهاد در اين زمينه داده است و تاکيد ندارد اين نشست حتما در پاريس برگزار شود.

وي در عين حال تاکيد کرد، در صورت استفاده از سلاح‌هاي شيميايي عليه غيرنظاميان در جريان درگيري‌ها در سوريه دست به حمله نظامي خواهد زد.

ماکرون افزود،‌ اما تاکنون دلايل و مدارکي در اين زمينه مشاهده نکرده است.

رکس تيلرسون: ايران بايد نظاميان خود را از خاک سوريه خارج کند

وزير خارجه آمريکا که به اردن سفر کرده است در نشست خبري مشترک با همتاي اردني خود مدعي شده ايران بايد نظاميان خود را از خاک سوريه خارج کند.به گزارش مهر به نقل از اسکاي نيوز، «رکس تيلرسون» وزير خارجه آمريکا در نشست خبري مشترک با همتاي اردني خود از «امان» اعلام کرد که به زودي به لبنان سفر خواهد کرد و در خصوص امور داخلي لبنان نيز اظهار نظر کرده و گفت که حزب الله لبنان تحت تأثير ايران است و اين مسأله در طولاني مدت به سود آينده لبنان نيست.

وزير خارجه آمريکا همچنين تأکيد کرده که واشنگتن از روند سياسي در لبنان و ارتش اين کشور حمايت مي کند.

در حالي که آمريکا از گروه هاي مسلح در سوريه حمايت مي کند و يکي از عوامل بي ثباتي در سوريه به شمار مي رود، وزير خارجه اين کشور مدعي شد که ايران بايد نيروهاي خود را از خاک سوريه خارج کند و اجازه بدهد که راهکار سياسي در خصوص بحران سوريه ايجاد شود. وي همچنين اعلام کرد که تنش ميان گروه هاي مورد حمايت ايران و اسرائيل در سوريه مي تواند امنيت منطقه خاورميانه را دچار خطرکند.

تاکيد آمريکا بر تداوم تحريم‌ها عليه روسيه تا زمان حل بحران اوکراين

وزارت خارجه آمريکا در سومين سالگرد امضاي توافق مينسک از روسيه به شدت انتقاد کرد و متعهد شد که تحريم‌ها عليه اين کشور را "تا زمانيکه مساله اوکراين لاينحل مانده"، ادامه دهد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري شينهوا، هدر ناوئرت، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در بيانيه‌اي، مسکو را به تداوم نقض توافق مينسک و دامن زدن به درگيري‌ها در اوکراين متهم کرد.وي در اين بيانيه آورده است: روسيه دخالت مستقيم در اوضاع اوکراين را رد مي‌کند درحاليکه نيروهاي تحت حمايتش دسترسي ناظران سازمان همکاري و امنيت اروپا به مناطق درگير در اوکراين را مسدودمي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته