جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 رئيس سازمان امور دانشجويان:
 کاهش درخواست نقل و انتقال دانشجويي 

 رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: طي چهار سال گذشته تعداد درخواست هاي نقل و انتقال توسط دانشجويان از 62 هزار درخواست به 9 هزار درخواست کاهش يافته است.به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجتبي صديقي رئيس سازمان امور دانشجويان صبح امروز در شصت و يکمين نشست معاونين دانشجويي سراسر کشور گفت: يکي از مباحثي که در اين دوره پيگيري شد بحث نقل و انتقال و ميهماني دانشجويان بود که اين مساله در شرايط اضطراري دنبال شد به طوري که روند درخواست دانشجويان براي انتقال طي سال 92 تا 96 از 62 هزار درخواست به 9 هزار درخواست کاهش يافت.

رئيس سازمان امور دانشجويان ادامه داد: همچنين روند تاييد مدارک تحصيلي براي ادامه تحصيل در خارج از کشور طي چهار سال گذشته روند صعودي داشته است و 20 هزار مدرک طي سالهاي عنوان شده تاييد شده است.

وي ادامه داد: انتقال دانشجويان از خارج به داخل ثابت بوده و همچنين روند برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه نيز روند ثابتي را پيگيري کرده است.

صديقي گفت: ما براي شوراهاي صنفي دانشجويي اهميت قائل هستيم و اين امر همچنان در دانشگاهها پيگيري مي‌شود. شوراي انضباطي دانشجويي بايد ساماندهي شود و هماهنگي مناسبي بين دانشگاهها در خصوص اقدامات شوراهاي انضباطي بايد ايجاد شود. وي ادامه داد: در طول چهار سال گذشته تعداد محدودي پرونده به شوراي مرکزي انضباطي ارائه شده و بيشتر مباحثي که در آن مطرح شده تخلفات آموزشي و برخي تخلفات اخلاقي بوده است. رئيس سازمان امور دانشجويان در ادامه به کميسيون موارد خاص اشاره کرد و گفت: چالش اصلي ما در اين خصوص در دوره تحصيلات تکميلي است که قرار است با اصلاح و تجديدنظر در آيين‎نامه‎ها تا حدي اختيارات به دانشگاهها ارائه شود تا تعداد اين پرونده‎ها کاهش يابد. وي افزود: جشنواره دانشجويان نمونه 9 اسفند ماه برگزاري مي‎شود و همچنين سامانه الکترونيکي دانشجويان به زودي به بهره‎برداري مي‎رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته