جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 مديرعامل شرکت ملي نفتکش:
 تجسس پيکر جانباختگان سانچي در عمق 115 متري دريا  

 مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران گفت: در حال حاضر جعبه سياه نفتکش سانچي در اختيار سازمان بنادر قرار گرفته و عمليات تجسس پيکر جانباختگان اين حادثه در عمق 115 متري دريا ادامه دارد.به گزارش ايرنا، سيروس کيان ارثي در حاشيه مراسم ورود پيکر سه تن از جانباختگان اين نفتکش در فرودگاه امام (ره) در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: شدت انفجار و آتش سوزي نفتکش سانچي به حدي بوده که وضعيت ظاهري اين نفتکش را تغيير داده است، با اين حال عمليات تجسس ادامه دارد و غواصان در تلاشند براي پيدا کردن پيکر ساير سرنشينان به هر نحوي که شده وارد کابين هاي نفتکش شوند.

کيان ارثي با اشاره به وضعيت بيمه خدمه اين کشتي نيز اظهار داشت: هر يک از شرکت هاي بيمه گر کشتي نفتکش و فله بر چيني در حال بررسي علت وقوع اين حادثه هستند و تا زماني که اطلاعات جعبه سياه استخراج نشده باشد نمي توان در مورد مقصر اين حادثه اظهار نظر کرد.

وي با بيان اينکه مشاوران بين المللي نيز در حال بررسي سانحه هستند و به محض اعلام نتايج اطلاع رساني خواهد شد، اظهار داشت: جعبه سياه در اختيار چهار کشور ذينفع قرار گرفته که با جمع بندي مصاحبه هاي خدمه کشتي فله بر چيني در اين مورد اطلاع رساني خواهد شد.

وي با بيان اينکه بر اساس اظهارات مقامات مسئول در اين زمينه بازخواني اطلاعات جعبه سياه 3 ماه طول مي کشد، گفت: با اين حال چنانچه زودتر اطلاعات اين حادثه اعلام شود در اين زمينه اطلاع رساني خواهد شد تا مردم و خانواده هاي جانباختگان در جريان قرار بگيرند.

مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران تاکيد کرد: تمام تلاش ما تامين حق و حقوق خانواده هاي جانباختگان اين حادثه طبق قوانين بين المللي است و تاکنون تمام هزينه هاي مربوط به انجام آزمايش هاي «دي ان اي» و انتقال پيکرها به کشور توسط شرکت بيمه گر تامين شده و شرکت ملي نفتکش در تلاش است که بيمه سرنشينان نفتکش سانچي طبق قوانين بين المللي به خانواده هاي آنان پرداخت شود.

وي با اشاره به اهميت جلوگيري از نشت محموله نفتکش سانچي به دريا گفت: عمليات تجسس همچنان ادامه دارد و غواصان در شرايط بسيار سختي توانسته اند بخشي از مخازن سوخت کشتي را که نشت مي کرد، مهار کنند تا از آلايندگي بيشتر دريا در اين منطقه جلوگيري شود.

پيکر سه تن از جانباختگان حادثه نفتکش سانچي پس از ورود به تهران، با حضور خانواده هاي آنان و مقامات مسوول در فرودگاه امام خميني (ره) تشييع شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته