جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 ميز خبر 

 مديرعامل شرکت مهندسي و توسعه گاز:

ايران آماده صادرات گاز به کشورهاي همسايه است

مديرعامل شرکت مهندسي و توسعه گاز گفت: ايران آماده صادرات گاز به کشورهاي همسايه و افزايش مقدار فروش به مشتريان کنوني است.

حسن منتظر تربتي، درباره روند صادرات گاز ايران به کشورهاي همسايه به شانا گفت: صادرات گاز به بغداد از نقطه نفت‌شهر بي‌وقفه ادامه دارد و همانطور که پيش از اين اعلام شده ايران آماده صادرات گاز به بصره است زيرا گاز تا مرز شلمچه رفته و تنها در انتظار ورود به خاک عراق است.

وي افزود: شبکه انتقال گاز به بصره به‌زودي کامل مي‌شود، سختي کار مانند احداث زيرگذر از بستر رودخانه از دلايل طولاني شدن مدت ساخت اين شبکه به شمار مي‌آيد که در آينده‌اي نزديک پايان مي‌يابد.

مديرعامل شرکت مهندسي و توسعه گاز، با تاکيد بر اين‌که زيرساخت‌هاي صادرات گاز به عراق آماده است، اظهار کرد: با بهره‌برداري کامل از خط ششم سراسري انتقال گاز، مقدار صادرات گاز به عراق از کريدور غرب کشور به ظرفيت کامل مي‌رسد.

مشکل استفاده از کارتخوان در جايگاه‌ها حل مي‌شود

رييس اتحاديه جايگاه‌داران سوخت از آغاز و ادامه مذاکره بين اين اتحاديه و بانک ملت براي برطرف کردن مشکل استفاده از کارتخوان‌هاي اين بانک در جايگاه‌هاي سوخت خبر داد.بيژن حاج محمدرضا در گفت‌وگو با ايسنا، با تاکيد بر اينکه مشکل پيش آمده بين اتحاديه جايگاه‌داران سوخت و بانک ملت هنوز برطرف نشده و اين بانک به تعهدات خود عمل نکرده است گفت: البته فعلا قرار شد در جايگاه‌ها از دستگاه‌هاي کارتخوان بانک ملت استفاده کنيم و از مردم وجه غير نقدي نيز پذيرفته مي‌شود.

وي افزود: البته در اين راستا مذاکراتي بين بانک ملت و اتحاديه جايگاه‌داران صورت گرفته که فعلا نتيجه‌اي نداشته است اما به محض اينکه به نتيجه رسيد، اعلام خواهيم کرد.

متوسط توليد بنزين کشور به حدود 78 ميليون ليتر مي‌رسد

با راه اندازي فاز دوم پالايشگاه ستاره خليج فارس متوسط توليد بنزين کشور به حدود 78 ميليون ليتر مي‌ رسد.به گزارش ايرنا، مديرعامل شرکت پالايش نفت ستاره‌خليج‌فارس در مراسم آغاز به کار فاز دوم اين پالايشگاه گفت: با توجه به طراحي اوليه اين پالايشگاه که 360 هزار بشکه تصفيه ميعانات گازي است، به توليد 240 هزار بشکه نفتا دست يافته‌ايم.

محمد علي دادور افزود: با آغاز بهره برداري از اين فاز توليد نفتگاز کشور هشت ميليون ليتر افزايش يافت که با استاندارد يورو 5 توليد مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته