جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 تريبون 

 با راي نمايندگان مجلس:

افزايش قيمت آب، برق و گاز مشروط به تصويب هيئت وزيران

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با افزايش قيمت آب، برق و گاز بر اساس پيشنهاد وزارت مربوطه و تصويب هيئت وزيران موافقت کردند.

به گزارش شانا، نمايندگان در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي جزئيات لايحه بودجه سال 97 کل کشور با بند الحاقي (6) تبصره 6 اين لايحه موافقت کردند.

در بند الحاقي (6) تبصره 6 آمده است: در مواردي که بر اساس قوانين و مقررات، اختيار افزايش قيمت آب، برق و گاز مصرفي و حق انشعاب آنها به شرکت‌هاي ذيربط داده شده است، اعمال افزايش در سال 97 فقط با پيشنهاد وزارت مربوطه و تصويب هيئت وزيران امکان‌‌پذير است.

وزير جهاد کشاورزي :

آنفولانزاي جديد پرندگان قابل انتقال به انسان است

وزير جهاد کشاورزي با اشاره به قابل انتقال به انسان بودن آنفولانزاي جديد پرندگان از مردم به ويژه ساکنان شمال کشور خواست که از نزديک شدن به پرندگان مهاجر و وحشي جدا خودداري کنند.

به گزارش ايسنا، محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي با اشاره به شيوع موج جديد آنفولانزاي مرغي در پرندگان در مناطقي از کشور، ‌ اظهار کرد: حدود يکي دو هفته قبل تعداد زيادي از پرندگان مهاجري که در تالاب بين‌المللي بوجاق در حال تردد بودند، تلف شدند که پس از انجام آزمايش‌هاي لازم مشخص شد ابتلا به سويه جديد آنفولانزا علت تلف شدن اين پرنده‌ها بوده است.

وي با بيان اينکه اين سويه جديد متاسفانه قابل انتقال به انسان نيز است، خاطرنشان کرد: اخيرا يک مورد از اين دست نيز در درياچه خليج‌فارس تهران مشاهده شده است. در اين زمينه کارهاي مقدماتي لازم از جمله سمپاشي، اقدامات ايمني و اعلام اخطارهاي مربوطه انجام شده است و مسئولان دامپزشکي و محيط زيست و نيز استانداران شمالي کشور همه در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

وزير جهاد کشاورزي گفت:‌ به هموطنان به ويژه ساکنان شمال کشور و کساني که در معرض محل زندگي پرندگان مهاجر و وحشي قرار دارند درخواست مي‌کنيم که به شدت از هرگونه نزديکي به اين نوع پرندگان بپرهيزند تا سويه H5N6 موجود در آنفولانزاي اين نوع پرندگان آسيبي به آنها وارد نکند.حجتي با تاکيد بر اينکه در حال حاضر در حال مقابله با سويه قبلي آنفولانزاي پرندگان هستيم، افزود: متاسفانه آنفولانزاي قبلي آسيب‌هاي جدي به توليدکنندگان به ويژه توليدکنندگان مرغ تخم‌گذار وارد کرد که اين آسيب‌ها نيز کم و بيش در بازار به دليل عرضه کم در قيمت‌هاي تند قابل مشاهده است.

وي افزود: با تسهيلاتي که دولت در اين زمينه تعيين کرده همکاران ما و همچنين بخش خصوصي اقدام به واردات تخم‌مرغ کرده‌اند و اين واردات روز به روز در حال افزايش است تا بتوانيم نياز بازار را تامين کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته