جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

  کمبود امکانات راهداري در حوزه راه‌هاي شهرستان اسلامشهر  

 اسلامشهر- محمدرضا عباسي

کيوان محمدي رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي شهرستان اسلامشهر،در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان اسلامشهر که در فرمانداري اسلامشهر برگزارشد ،اظهار کرد: توان و پتانسيل حوزه راهداري به‌هيچ‌عنوان تناسبي با حوزه راه‌هاي شهرستان اسلامشهر ندارد وکمبودهاي بسياري وجود دارد.وي افزود: بابت مشکلات به وجود آمده در سطح شهرستان اسلامشهر در بارندگي اخير از همه شهروندان عذرخواهي مي‌کنم، علي‌رغم فعاليت شبانه‌روزي عوامل راهداري متأسفانه کمبود امکانات و تجهيزات باعث به وجود آمدن مشکلات براي مردم شد.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اسلامشهر بيان کرد: در اتوبان‌هاي تهران- قم و تهران- ساوه، مسدودشدن اين محورها باعث به وجود آمدن ترافيک سنگين در محورهاي مواصلاتي شهرستان اسلامشهر شد؛ ولي با اقدامات انجام‌شده، هيچ محوري مسدود نبود.

محمدي تأکيد کرد: در حوزه راهداري به‌شدت با کمبود نيروي انساني و تجهيزات و امکانات روبه‌رو هستيم، يکي از مهم‌ترين مشکلات به وجود آمده، ناشي از کمبود تجهيزات و امکانات بود که، مسدودشدن بزرگ‌راه‌هاي هم‌جوار هم باعث افزايش مشکلات شد.

وي تصريح کرد: تأمين امکانات و تجهيزات راهداري يک توان مضاعف و خارج از محدوده وزارت راه و شهرسازي را مي‌طلبد که در اين زمينه دستگاه‌هاي مختلف به ياري راهداري بشتابند تا بتوان در آينده نزديک تجهيزاتي از قبيل خودروهاي برف‌روب و نمک‌پاش و ... تهيه کرد.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اسلامشهر افزود: متأسفانه با توجه به انتزاع و تفکيک به وجود آمده در حوزه وزارت راه و شهرسازي، براي راه‌هاي روستاي هيچ برنامه‌ريزي صورت‌نگرفته و در مواقع بحراني اين راه‌ها بلاتکليف رها شده‌اند.

محمدي بيان کرد: براي نگهداري راه‌هاي روستايي و مواجه در مواقع بحران، اين راه‌ها رهاشده و هيچ متولي مشخصي براي رسيدگي به امور، نگهداري، برف‌روبي

و ... راه‌هاي روستايي وجود ندارد.

وي با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بحران اخير در سطح شهرستان اسلامشهر، گفت: با تجهيزات که در اختيار داريم و با بهره‌گيري از توان تمامي دستگاه‌ها و بخش خصوصي، علاوه بر برف‌روبي در بزرگ‌راه‌ها و اتوبان‌هاي هم‌جوار و در محدوده شهرستان، دو محور شورآباد و احمدآباد مستوفي با تلاش شبانه‌روزي راهداران برف‌روبي شد.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اسلامشهر، خاطرنشان کرد: عدم رعايت نکات ايمني در زمستان و عدم استفاده از زنجير چرخ توسط رانندگان خودروها، مانع از خدمات‌رساني بيشتر به شهروندان شده بود که، از همشهريان عزيز درخواست داريم در مواقع بارندگي و برفي بيش از گذشته نکات ايمني را رعايت و در صورت لزوم ضمن استفاده از زنجير چرخ، در حد امکان از ترددهاي غيرضروري خودداري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته