جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 در استان 

 نشت‌يابي بيش از 17 هزار کيلومتر شبکه گاز در آذربايجان شرقي

تبريز – توفيقي

مديرعامل شرکت گاز آذربايجان شرقي از نشت‌يابي بيش از 17 هزار کيلومتر شبکه گاز در 9 ماهه سال جاري خبر داد.

مدير عامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام و اين خبر گفت: درراستاي افزايش ضريب ايمني و پايداري جريان گاز طبيعي و همچنين کاهش خطرات زيست‌محيطي و اتلاف گاز طبيعي، بطور مداوم تمامي تجهيزات و شبکه‌‎هاي توزيع و تغذيه گاز طبيعي نشت‌يابي و مورد بازرسيهاي فني و ايمني قرار مي‎گيرند.

سيدمحمدرضا توحيدي افزود: در اين خصوص تيمهاي نشت‎ياب شرکت گاز استان در 9 ماه سال جاري توانستند در سرتاسر استان بيش از 17 ميليون کيلومتر را نشت‌يابي کنند.

وي افزود: همچنين در اين بازه زماني بيش از 562 هزار علمک مشترکين نيز مورد نشت‌يابي قرار گرفته است. مديرعامل شرکت گاز استان ضمن تأکيد بر هماهنگي و اخذ مجوز هرگونه حفاري در شهرها و روستاهاي گازدار از سوي سازمانها و شرکتهاي حفار گفت: با توجه به گستردگي و مدفون بودن شبکه گاز در اقصي نقاط استان جهت جلوگيري از هرگونه حادثه ناگوار سازمانهاي خدمات‎رسان و شرکتهاي حفار موظف هستند هماهنگيها و مجوزهاي لازم را از ادارات گاز اخذ نمايند.

دکتر توحيدي اظهار داشت: براي جلوگيري از نشت گاز در منازل ، مشترکين گاز خانگي نيز بايد سيستم‌هاي لوله‏‎کشي گاز داخلي منازل خود را حداقل 6 ماه يکبار با کف صابون نشت‌يابي کنند. وي در خاتمه از شهروندان درخواست نمود: هرگونه حادثه ناشي از گاز طبيعي و نشت گاز از شبکه و انشعابات را با فوريت به سامانه 194 گزارش کنند.

هم‌انديشي تسهيل فعاليت‎هاي پروژه مديريت اکولوژيک تالاب انزلي

رشت-خبرنگار آفرينش

جلسه هم‌انديشي تسهيل فعاليتهاي پروژه مديريت اکولوژيک تالاب انزلي در دفتر مدير کل حفاظت محيط زيست استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان، در اين جلسه که با حضور نماينده گروه جايکا تشکيل شده بود موانع ومشکلات ادامه طرح مورد بحث و گفتگو قرار گرفت وراه‌حلهاي کاربردي آن پيشنهاد شد.

شايان ذکر است پيشبرد فعاليتهاي پروژه منطبق بر تفاهمنامه‎هاي رد وبدل شده موضوع اصلي اين نشست را دربرداشت.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي:

صادرات بيش از 17 هزارتن سنگ تزئيني از آذربايجان غربي

اروميه- يزدان پناه

رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: از صادرات بيش از 17 هزارتن سنگ تزئيني از استان طي سال جاري خبرداد.

جعفر صادق اسکندري افزود: با اشاره به ميزان صادرات سنگهاي تزئيني از استان طي 9 ماهه نخست سال جاري افزود: 17 هزار و 996 تن صادرات انجام شده که بيش از 6 ميليون و 502 هزار دلار ارزآوري داشته است.

وي گفت: بيش از 7ميليون و 114 هزار تن انواع مواد معدني طي 9 ماهه نخست سال جاري از معادن استان استخراج شده است که ميزان استخراج واقعي در سال گذشته بيش از 7 ميليون و 232 تن بوده است.

اسکندري تصريح کرد: با توجه به اتمام فصل کاري و تعطيلي عمده معادن استان و شرايط آب و هوايي عملکرد کلي معادن در سه ماهه چهارم محدود است. رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربايجان غربي با بيان اينکه تعداد معادن سنگهاي تزئيني فعال در استان 100 فقره است اظهار کرد: استخراج واقعي 9 ماهه نخست سال جاري معادن فعال سنگ تزئيني استان 430 هزار و 683 تن است. وي با اشاره به اينکه رتبه استان در استخراج واقعي سنگهاي تزئيني چهاردهم کشوري است يادآورشد: آذربايجان غربي براساس ميزان اشتغال ايجاد شده در اين حوزه رتبه هشتم و از لحاظ تعداد معادن فعال رتبه دهم کشوري را به خود اختصاص داده است.

رونمايي از پورتال جديد شرکت برق منطقه‎اي خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

با حضور مديرعامل و مديران از پورتال جديد شرکت برق منطقه‎اي خوزستان به مناسبت دهه مبارکه فجر رونمايي شد.

محمود دشت‎بزرگ با تشکر از دست‎اندرکاران طراحي و راه‎اندازي پورتال جديد شرکت، گفت: در دنياي امروزي گسترش ارتباطات و فضاي مجازي حرف اول را مي‎زند، ما نيز بايد بتوانيم متناسب با اهداف و وظايف شرکت از اين فضا استفاده‎اي امن، به‎روز و موثر داشته باشيم.

وي ادامه داد: همان طور که در طول ساليان اخير کارکرد شرکت تغييراتي کرده و با توجه به شرايط روز، شرح وظايف سازمان بازتعريف شده است، لازم بود که پورتال شرکت نيز براي معرفي بهتر اين کارکردها و ارتباط موثر درون سازماني و بي‌نياز کردن مشترکين از مراجعات حضوري به‌روزرساني شود. مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان هدف از راه‌اندازي اين پورتال را اضافه کردن قابليتهاي جديد در ارائه خدمات به مشترکين، ارتباط راحت درون‌سازماني و اطلاع‎رساني بهتر اقدامات انجام شده دانست و افزود: آسان‌سازي دسترسيها و تسريع در اطلاع‎رساني به مخاطبان از اولويتهاي راه‎اندازي پورتال جديد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته