جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

 جام جهاني فرنگي قرعه‌کشي نشد
 اقدام عجيب اتحاديه جهاني کشتي عليه ايران! 

 اتحاديه جهاني کشتي در تقابلي آشکار با کشتي ايران و بر خلاف اعلام قبلي خود، قرعه‌کشي جام جهاني کشتي فرنگي را انجام نداد تا مهر تاييدي بر نفوذ روس‌ها بر تصميمات کلان اين رشته بزند.رقابت‌هاي جام جهاني کشتي آزاد روزهاي 18 و 19 فروردين‌ماه سال آينده به ميزباني آيواسيتي آمريکا برگزار خواهد شد که بر اساس اين قرعه‌کشي، تيم ملي کشورمان در گروه اول اين مسابقات با تيم‌هاي آمريکا، گرجستان و ژاپن هم‌گروه است و در گروه دوم نيز تيم‌هاي روسيه، آذربايجان، کوبا و قزاقستان به رقابت خواهند پرداخت.

در کنار اين قرعه‌کشي مراسم گروه‌بندي جام جهاني کشتي زنان نيز برگزار شد، اما در حالي که قرار است کشورمان فروردين‌ماه و به فاصله چند روز از جام جهاني آزاد، ميزبان جام جهاني کشتي فرنگي در اهواز باشد، در کمال تعجب خبري از قرعه‌کشي اين رقابت‌ها نبود. گويا اتحاديه جهاني کشتي حتي نامه ارسالي به کشورها در خصوص اين مسابقات را نيز ناديده گرفته و در عمل با تعويق 7 ماهه جام جهاني کشتي فرنگي، باز هم طبق نظر و خواسته روس‌ها عمل کرده است.

اتحاديه جهاني کشتي با فشار روس‌ها خواستار تغيير زمان برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي به دليل تقارن با رقابت‌هاي قهرماني اروپا و عدم امکان حضور کشورهاي اروپايي و همچنين برگزاري جام جهاني در آذرماه شد، اما فدراسيون کشتي ايران به شدت با اين درخواست و زمان پيشنهادي مخالفت کرد.

به اين ترتيب در صورتي که اتحاديه جهاني همچنان بر نظر خود مبني بر برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي در آذرماه تاکيد کند، کشتي ايران نيز قطعا در جام جهاني کشتي آزاد در آمريکا شرکت نخواهد کرد؛ موضوعي که بطور رسمي تا چند روز آينده مشخص مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته