جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5787

 هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا
 به دنبال فراموشي روزهاي تلخ 

 آفرينش- سرخپوشان تهران و تبريز امروز اين فرصت را دارند تا روزهاي تلخ اسفندماه را به دست فراموشي بسپارند.

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا امروز آغاز مي شود که دو نماينده ايران با حريفان اماراتي خود روبرو مي شوند.

پرسپوليس در ورزشگاه آزادي ميزبان الوصل است و تراکتورسازي هم در امارات ميهمان الجزيره.

هر دو تيم وضعيت مناسبي ندارند. پرسپوليس با افت فاحشي روبرو شده و تراکتور هم علاوه بر شکست در آخرين بازي خود در ليگ برتر، دو بازي قبلي در آسيا را هم واگذار کرده است، اما اين بهترين فرصت براي فراموشي روزهاي تلخ است.

پرسپوليس – الوصل/ در انتظار بازگشت

تيم برانکو امروز ميزبان الوصل امارات است و هفته بعد هم ديدار برگشت برگزار مي شود؛ فرصتي ايده آل براي کسب دو برد و رقم زدن پاياني خوش در سال 96.

الوصل تيم چندان قدرتمندي نيست. اين تيم که فصل گذشته در ليگ امارات دوم شد، در هر دو بازي قبلي خود در آسيا شکست خورده و در هفته هاي اخير نتايج خوبي نگرفته است. از طرفي اين تيم با چند غايب راهي ايران شده است و به نظر مي رسد فرصت خوبي در اختيار پرسپوليس است که با يک برد خانگي در تهران ضمن برگرداندن آرامش به وضعيت خود در گروه سامان دهد.

در گروه C رقابت سرگروهي بين پرسپوليس و السد قطر است. و پرسپوليس اگر مي خواهد السد را به زير بکشد بايد تمامي بازي هاي باقي مانده را ببرد.

پرسپوليس، موفق ترين تيم ايران در ليگ قهرمانان 2017 مي داند که سرگروهي در اين گروه به چه ميزان ارزشمند است و آنها را در مرحله بعدي از بازي با يک تيم عربستاني معاف مي کند. در اين گروه الوصل امارات و نسف قرشي شانس زيادي نخواهند داشت.

تغيير در ترکيب

برانکو در دو، سه بازي اخير نتوانسته رضايت هواداران را جلب کند وحتي کار به اعتراض در سر تمرين رسيد. هواداران معتقدند در دربي بايد از گادوين منشا و صادق محرمي در ترکيب اصلي استفاده مي شد. ضمن اينکه آنها به کم بازي کردن احمد نوراللهي و بازي نکردن سيامک نعمتي و محسن مسلمان معترض‌اند. ديگر اعتراض هم به بها دادن برانکو به محسن ربيع‌خواه برمي گردد و کارشناسان هم بخشي از انتقادها را وارد مي دانند.

برانکو در اين شرايط احتمالا تيمش را با تغييراتي در بازي امروز به ميدان مي فرستد. منشا و محرمي در ترکيب اصلي قرار مي گيرند و به گفته سرمربي کروات، ربيع خواه هم بازي نمي کند.

هدايت الوصل را يک مربي آرژانتيني به نام "رودولفو آره‌باره‌نا" در اختيار دارد. اين تيم زماني با حضور فرهاد مجيدي براي ايراني ها تيمي شناخته شده بود و فصل قبل پس از حدود يک دهه ناکامي موفق شد نايب قهرمان شود.

رسانه هاي اماراتي خبر دادند الوصل براي بازي با پرسپوليس چندين غايب دارد. کايو که به علت مصدوميت غايب است.

فابيو ليما بهترين گلزن ليگ امارات هم آسيب ديده است. علي سالمين نيز به خاطر دو اخطاره بودن اين بازي را از دست داده و عبدالله النقبي، وحيد اسماعيل، عبدالرحمن علي و محمد سرور هم مصدوم هستند. بازي اين دو تيم ساعت 15/17 برگزار مي شود.

آمار

* اين بازي اولين تقابل دو تيم در ليگ قهرمانان آسياست. الوصل در تنها حضورش در ليگ قهرمانان با سايپا هم گروه شد و يک باخت و يک مساوي به دست آورد.

* پرسپوليس تا به حال شش مرتبه مقابل اماراتي ها در ليگ قهرمانان آسيا به ميدان رفته است. چهار برد، يک مساوي و يک باخت حاصل کار پرسپوليس برابر نمايندگان اماراتي در ليگ قهرمانان محسوب مي شود. پرسپوليس در اين شش بازي 17 گل زده و 9 گل خورده داشته.

برانکو: خيالتان راحت؛ ربيع خواه بازي نمي کند!

سرمربي کروات پرسپوليس روز گذشته در نشست خبري اين بازي گفت که فرصتي براي غصه خوردن وجود ندارد و بايد به فکر بازي هاي بعد بود:

*طبيعي است هيچوقت شکست در دربي خوب نيست، به هر حال اين مسئله عوارض خودش را در زمين باقي مي گذارد. با اين حال بازي با الوصل از نظر امتيازي مهمتر از بازي مقابل استقلال است. مي خواهيم سه امتياز را بگيريم و به مرحله بعد صعود کنيم. فرصتي براي غمگين شدن نداريم و نبايد به خاطر يک شکست خودمان را غرق شده
بدانيم.

*در بردهايمان مغرور نشديم و حالا هم مي خواهيم در آسيا بازي کنيم. بازي در اين رقابت ها کلاس بالاتري نسبت به ديدار هاي داخلي دارد و فقط مي خواهيم پيروز ميدان شويم.

*تنها شايان مصلح را به خاطر مصدوميت نداريم. او مي توانست به ما کمک کند اما حالا نيمکتي قوي داريم و روي آنها حساب مي کنيم.

*تا جايي که من تجربه دارم، 9 امتياز براي صعود به مرحله بعد کافي است. تلاش مي کنيم 9 امتياز را زودتر کسب کنيم. اينکه چطور و مقابل چه تيمي مهم نيست و بايد زودتر دنبال 9 امتياز باشيم.

*حريف با تمام انگيزه ظاهر مي شود. آنها براي خود، خانواده و باشگاهشان بازي مي کنند. آنها شايد به نوعي دنبال جبران دو بازي و باخت قبلي خود هستند. هر دو بازي مقابل نسف و السد را تماشا کردم. الوصل حتي يکي از گزينه هاي جدي قهرماني در امارات بود.

*ترکيب کلي تيم تغيير نمي کند اما محسن ربيع خواه بازي نمي کند. فکر کنم حالا خيالتان راحت شود!

* چرا اينقئر مهم است که درباره مسلمان سوال پرسيده شود؟ چرا چيزي از سيامک نعمتي پرسيده نمي شود؟

الجزيره – تراکتورسازي / زماني براي پيروزي

تراکتورسازي شروع خوبي در ليگ قهرمانان آسيا نداشته و با دو باخت کار خود را براي صعود سخت کرد. شاگردان ارتوئرول سائلام حالا بايد از حريف اماراتي خود در دو بازي شش امتياز بگيرند تا نتايج ضعيف گذشته را جبران کنند. تراکتورسازي در اين گروه سخت اگر مي خواهد حريف الغرافه و الاهلي شود بايد بردن را شروع کند.

الجزيره با پيروزي در بازي اول نشان داد تيم دست و پابسته اي نيست و تراکتورسازي بايد بدون اشتباه به ميدان برود. هدايت الجزيره برعهده هنک تن کاته هلندي است. الجزيره در فصل گذشته قهرمان امارات شد و در بين سرگروه‌هاي ليگ قهرمانان قرار گرفت. اين تيم البته با اينکه در جام جهاني باشگاه‌ها هم حاضر بود در اين فصل چندان خوب کار نکرده است. اين دو تيم از ساعت 30/18 به مصاف هم مي روند.

آمار

*تراکتورسازي و الجزيره در ليگ قهرمانان آسيا چهاربار باهم بازي کردند که تراکتورسازي به سه برد و يک باخت رسيده است.

*اين دو تيم در سال 2016 هم گروه بودند که تراکتورسازي رفت و برگشت برنده شد.

*الجزيره آمار ضعيفي برابر ايراني ها دارد و در 14 بازي تنها يک برد به دست آورده است.

*تراکتورسازي 10 بار با تيم هاي اماراتي روبرو شده که حاصل کارش 5 برد، يک مساوي و 4 باخت بوده است.

*الجزيره فصل قبل با استقلال خوزستان هم گروه بود که يک تساوي و يک باخت حاصل کارش بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته