جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5787

 خبـــرنامه 

سکته، علت مرگ بازيکن فيورنتينا در خواب!

داويده آستوري، ملي‌پوش ايتاليايي 31ساله شنبه شب در خواب از دنيا رفت و بعد از اينکه صبح ديروز براي صرف صبحانه از اتاقش خارج نشد، پيکر بي‌جانش توسط هم‌تيمي‌هايش پيدا شد. فيورنتينا ديروز بايد مقابل اودينزه قرار مي‌گرفت و اعضاي اين تيم در هتل اودينه اسکان داشتند. بعد از اين اتفاق، باشگاه فيورنتينا خواستار به تعويق افتادن همه ديدارهاي سري آ شد و در نهايت اين اتفاق رخ داد.

آستوري 14بازي ملي هم در کارنامه داشت. باشگاه فيورنتينا با انتشار بيانيه‌اي، مرگ او را تاييد کرد. در اين بيانيه آمده:«فيورنتينا خبر شوکه کننده مرگ داويده آستوري، کاپيتان خود را تاييد مي‌کند.» او که فوتبالش را در ميلان آغاز کرد، هيچگاه از سري آ خارج نشد و پس از ميلان، راهي کالياري شد؛ باشگاهي که در آنجا خوش درخشيد و توجهات را به خود جلب کرد. او 174 بازي در 6 سال براي اين تيم انجام داد و به تيم ملي ايتاليا نيز دعوت شد.

در سال 2014، او به صورت قرضي به رم پيوست و يک سال بعد راهي فيورنتينا شد و در نهايت به صورت دائمي به جمع ويولا پيوست. آستوري خود را به عنوان يکي از مهمترين بازيکنان اين تيم معرفي کرد و در اين فصل نيز 27 بازي براي تيمش انجام داد تا تيمش در رده دهم جدول قرار بگيرد.

جاسوسي سرمربي فرانسوي مراکش از ايران

سرمربي فرانسوي تيم ملي فوتبال مراکش يک دستيارش را مامور سفر به تونس و مشاهده بازي تيم ملي فوتبال ايران برابر حريف آفريقايي‌اش کرده است.

روزنامه الجريده 24 مراکش در خبري با عنوان "اِروي رنار از تيم ملي فوتبال ايران پيش از آغاز جام جهاني 2018 روسيه جاسوسي خواهد کرد" نوشت: اِروي رنار تصميم گرفت تا يک نفر از اعضاي کادر فني تيم ملي فوتبال مراکش را به تونس بفرستند تا بازي دوستانه تيم ملي اين کشور برابر ايران را از نزديک مشاهده کند. اين دستيار سرمربي فرانسوي بايد با حضور در ورزشگاه رادس تونس در روز 23 مارس سال جاري ميلادي، نکات فني مهمي را از حريف مراکش به دست آورد.

اين رسانه مراکشي در ادامه آورده است: اِروي رنار قصد دارد تا در گزارش دستيار ويژ‌ه خود سطح فني و سبک بازي تيم ملي فوتبال ايران را مشاهده کند؛ به ويژه اين‌که ايران نخستين حريف مراکش در گروه B جام جهاني 2018 روسيه است. جاسوس اِروي رنار بايد اطلاعات دقيقي نيز درباره جنبه‌هاي فني، تاکتيکي و بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران را در گزارش ويژه خود درج کند.

مذاکره با استقلالي ها براي تمديد قرارداد

سيد رضا افتخاري مديرعامل استقلال که نيم فصل و براي جذب مهاجم خارجي جديد هواداران تيمش را تا مرز سکته پيش برد امسال مي خواهد خيلي زود دست به کار شود و قرارداد نفرات کليدي تيمش را تمديد کند تا هواداران آبي ها نگران فصل آينده نباشند. مديرعامل استقلال در بخشي از گفت و گويش با مهر به اين نکته اشاره کرده که در سفر به امارات براي بازي با العين با بازيکناني که قراردادشان در پايان فصل تمام مي شود مذاکره خواهد کرد تا از آنها براي تمديد قرارداد، اوکي بگيرد.

انتقاد پيرواني از شفر:

با همه دعوا دارد

جديدترين منتقد سرمربي استقلال کسي نيست جز سرپرست پرسپوليس که از دست رفتارهاي شفر در دربي ناراحت شده. پيرواني در حاشيه تمرين ديروز تيمش به خبرنگاران گفته:" شفر به عنوان يک مربي حرفه‌اي بايد بر اعصاب خود مسلط باشد. زماني که تدارکات تيم حريف به او آب تعارف کرد و شفر به او بي‌احترامي کرد، همه آن صحنه را ديدند. شفر تازه به فوتبال ما آمده و بايد اصول حرفه‌اي را رعايت کند. راهي که در پيش گرفته است و مي‌خواهد با همه دعوا کند کار قشنگي نيست. من اگر کنار زمين هيجان و استرس داشتم به خاطر علاقه زيادم به پرسپوليس است و هر کاري که بتوانم براي پرسپوليس انجام مي‌دهم. فکر نمي کنم حرفه اي باشد شفر درباره من صحبت کند."

جهانبخش يکماه دور از ميادين؟

گلزني عليرضا جهانبخش مقابل اکسلسيور براي ستاره ايراني آلکمار خوش يمن نبود و او در اواخر بازي از ناحيه همسترينگ مصدوم شد تا از زمين خارج شود. اينطور که به نظر مي رسد نگراني سرمربي آلکمار درباره مصدوميت عليرضا درست بوده و او حق داشته که بگويد به اين مصدوميت حس خوبي ندارد چرا که برخي رسانه هاي هلندي نوشته اند که ممکن است جهانبخش به خاطر اين مصدوميت يکماه دور از ميادين باشد.

بدهي جديد پرسپوليس بابت ژوزه

کابوس مانوئل ژوزه براي پرسپوليسي ها تمام شدني نيست و قرمزها کماکان بايد بابت اين مربي پرتغالي هزينه کنند. اين بار البته خبري از شکايت جديد ژوزه از قرمزها نيست و آنها ديگر هيچ بدهي اي به اين مربي ندارند بلکه آن طور که ايسنا نوشته، پرسپوليسي‌ها به خاطر حق الزحمه دادگاه عالي ورزش (CAS) بايد 26 هزار فرانک سوئيس معادل 130 ميليون تومان به حساب اين دادگاه واريز کنند.

افتخاري تکذيب کرد:

از استقلال نمي روم

چند روز قبل بود که شايعه شد رضا افتخاري بعد از پايان فصل از مديرعاملي استقلال کنار گذاشته خواهد شد و احتمالا ملکي جانشين او مي شود. او در اين رابطه گفته :" من که به شنيدن اين شايعات عادت کردم. اما واقعا به نظر شما اين شايعه پراکني ها در اين مقطع که استقلال در بهترين شرايطش قرار دارد خنده دار نيست؟ اين حرف ها آنقدر تکرار شده که ديگر اثرش را از دست داده است. اين شايعه لوث و نخ نما شده است. هرگاه استقلال نتايج خوبي مي گيرد و در شرايط خوبي قرار مي گيرد اين شيطنت ها هم شدت مي گيرد. اين شايعات در راستاي شعار يکسري تماشاگران در ورزشگاه است. " افتخاري که سبک مديريتش منتقدان نسبتا زيادي دارد مدعي شده که تعدادي از هواداران استقلال از او حلاليت گرفتند:" وقتي بعد از پايان دربي داشتم به سمت رختکن مي رفتم خيلي از هواداران با زحمت خودشان را به من رساندند. خيلي از آنها از من تشکر کردند و خيلي ها هم از من حلاليت گرفتند. شايد باورتان نشود اما گوشي تلفن همراه من پر است از پيام هايي که هواداران براي من ارسال داشته و از من حلاليت گرفته‌اند."


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته