جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/12/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5788

 در استان 

 رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي پرديس:

پرداخت تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و عشايري

پرديس- صادقعلي

رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان پرديس از پرداخت تسهيلات ايجاد و توسعه اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري در 25 آبادي اين شهرستان خبر داد.عبدالرضا علي‌محمدي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: از 50 ميليون تا 15 ميليارد تومان تسهيلات براي کارخانه‌ها و کارگاه‌هاي داير اما نيمه‌فعال يا راکد با سود 12 درصد در نظر گرفته شده است.رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان پرديس اظهار کرد: طرح کارورزي دانش‌آموختگان دانشگاهي، مهارت‌آموزي در محيط کار واقعي ازجمله طرح‌هاي دولت براي اشتغال‌زايي است.

علي‌محمدي گفت: آيين‌نامه اجرايي قانون حمايت از ايجاد و توسعه اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري از منابع 12 هزار ميليارد ريالي در بخش‌هاي مختلفي مانند کشاورزي، معدن و... به‌صورت تسهيلات استفاده مي‌شود. وي با بيان اينکه 25 آبادي در شهرستان پرديس مشخص و اين تسهيلات براي اين روستاها در نظر گرفته شده است، افزود: اين تسهيلات با نرخ‌هاي متفاوت سود چهار تا 10 درصد ارائه مي‌شود.رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان پرديس ادامه داد: طرح سامان‌دهي و اعزام نيروي کار به خارج از کشور و همچنين براي عدم کاهش جمعيت روستاها طرح روستا تعاون براي جلوگيري از ورود واسطه اجرا مي‌شود. علي‌محمدي اضافه کرد: در روستاها براي دريافت تسهيلات از اسناد زمين‌هاي کشاورزي، سفته، ملک با وثيقه در نظر گرفته شده است تا اين تسهيلات را بدون مشکل دريافت کنند.

وي تصريح کرد: سامانه‌اي با نام کارا راه‌اندازي شده با دريافت تسهيلات دو طرح توسعه اشتغال فراگير (تکاپو) و توسعه روستايي و عشايري (شهرهاي زير 10 هزار نفر و داراي کارگاه‌هاي ثبت‌شده و يا براي ايجاد کارگاه) در اين سامانه ثبت نام مي‌کنند.رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان پرديس اظهار کرد: در سامانه مشاغل خانگي نيز وام‌هاي کم‌بهره براي افرادي که مدرک فني ‌و حرفه‌اي و يا مدرک دانشگاهي معتبر در رشته‌هاي خياطي، حسابداري، نويسندگي، گلدوزي و صنايع ‌دستي، فيلم‌نامه و کتاب‌نويسي و... دارند، مي‌توانند براي دريافت تسهيلات 10 تا 30 ميليون توماني دريافت کنند.

اجراي برنامه سلامت نوروزي شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس

شهر قدس- مژگان عليقارداشى

دکتر ميرشريفي مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس از اجراي برنامه هاي سلامت نوروزي سال 1397 شهرستان قدس همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: برنامه‌هاي نظارتي ويژه شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس با حضور فعال کارشناسان بهداشت محيط تحت عنوان برنامه سلامت نوروزي و با افزايش نظارت و فعاليت واحدهاي پيشگيري و مبارزه با بيماري ها، نظارت بر درمان، غذا و دارو، آزمايشگاه و... از 15 اسفند 1396 لغايت 15 فروردين 1397 از ساعت 8 صبح لغايت 8 شب و درکليه ايام تعطيل و غير تعطيل برگزار خواهد شد.

مدير شبکه ضمن تبريک پيشاپيش سال نو و عيد نوروز 97 بيان نمودند: شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس هر ساله با استفاده از تجربيات سال‌هاي گذشته و کليه ظرفيتهاي موجود، نسبت به برنامه‎ريزي دقيق اقدام و با اجراي فعاليتهاي عملي و اطلاع‎رساني مناسب درخصوص رعايت کليه نکات بهداشتي، غذايي، دارويي و... با ايجاد محيطي امن و آرامش خاطر، سفري خوش همراه با سلامتي براي هموطنان و مسافران نوروزي مهيا مي نمايد.وي افزود: با توجه به نزديک شدن سال جديد و ايام تعطيلات نوروزي و افزايش فعاليت اغلب اماکن عمومي و مراکز تهيه، عرضه و فروش مواد غذايي، در اين مدت به دليل افزايش ميزان مسافرتها، نظارت بر اين گونه مراکز و اماکن واجب و ضروري است که در اين راستا بازرسان بهداشت محيط اين شبکه در غالب چندين تيم بازرسي از ساعت 8 صبح تا 8 شب با در اختيار داشتن ابزار و تجهيزات بازرسي جديد، نسبت به بازرسي از مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي حساس، اماکن پذيرايي بين راهي و اماکن اقامتي و... شهرستان که مورد استفاده مسافران نوروزي قرار مي‌گيرند، اقدام مي‌کنند. ايشان همچنين با اشاره به اينکه با متخلفان بهداشتي بر اساس قانون و مقررات برخورد خواهد شد، افزود: به منظور جلوگيري از تخلفات در ساعات پاياني شب به ويژه در حوزه بهداشت مواد غذايي، تيمهاي بازرسي شبانه تا پاسي از شب فعال بوده و مراکز و اماکن گروه هدف را تحت بازديد و نظارت قرار خواهند داد.دکتر ميرشريفي بر رسيدگي به شکايات مردمي ثبت شده در سامانه 190 و رسيدگي به شکايات تلفني يا حضوري در موضوعات مرتبط با برنامه تاکيد کرد و از فعال بودن آزمايشگاه‌ آب شهرستان در ايام نوروز خبر داد و افزود: نظارت بر سلامت آب شرب شهروندان و مسافران در ايام ياد شده با جديت هرچه بيشتر صورت مي‎پذيرد.همچينين در اين ايام کارشناسان واحدهاي نظارت بر درمان، غذا و دارو اين شبکه نسبت به برنامه‏ريزي و انجام بازرسي از مطب‌ پزشکان، دفاتر کار پيراپزشکان، درمانگاههاي روزانه و شبانه‏روزي، داروخانه‏هاي روزانه و شبانه‌روزي، عطاريها، کارخانه و کارگاه‌هاي توليدي مواد غذايي، عرضه‏کنندگان اقلام آرايشي بهداشتي و... اقدام و نظارت بر اين گونه اماکن را در اولويت برنامه‎هاي نورزي قرار داده‌اند.

رئيس اداره منابع طبيعي پرديس:

افتتاح2سد سنگي در پرديس

پرديس- صادقعلي

رئيس اداره منابع طبيعي پرديس از افتتاح 2 سد سنگي ملاتي با حجم 9 هزار مترمکعب و آغاز عمليات نهالکاري در حاشيه اتوبان تهران- پرديس، همزمان با آغاز هفته منابع طبيعي خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، يحيي روستايي، با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران از افتتاح دو سد سنگي ملاتي و آغاز عمليات نهالکاري در حاشيه اتوبان تهران- پرديس در هفته منابع طبيعي و آبخيزداري خبرداد.روستايي افزود: اين دو سد سنگي ملاتي با حجم مخزني حدود 9 هزار متر مکعب در حوزه آبخيز باغکمش اين شهرستان و با اعتباري حدود 910 ميليون ريال احداث شده است که همزمان با هفته منابع طبيعي و آبخيزداري افتتاح و قابل بهره‌‎برداري مي‎شود.وي همچنين خاطرنشان کرد: در اين هفته با حضور مسئولان استاني و شهرستاني عمليات نهالکاري حاشيه اتوبان تهران-پرديس آغاز خواهد شد.رئيس اداره منابع طبيعي پرديس با اشاره به اينکه در اين هفته حدود 4 هزار اصله نهال به صورت رايگان در اختيار شهروندان و مردم اين شهرستان قرار مي‌گيرد بيان داشت: برنامه‌‎هاي مشترکي همچون نهالکاري با شهرداريهاي پرديس و بومهن، نشست مشترک و کاشت نهال با مقامات فضائي شهرستان به مناسبت روز منابع طبيعي، حفاظت و قانون و کلاسهاي آموزشي در ارتباط با منابع طبيعي و اهميت آن توسط کارشناسان منابع طبيعي از ديگر برنامه‌هايي است که به مناسبت بزرگداشت اين هفته و در راستاي فرهنگسازي منابع طبيعي در سطح اين شهرستان برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته