جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 ميز خبر 

 پاپ: تلاش‌ها براي برقراري صلح در سوريه از سر گرفته شود

پاپ فرانسيس پاپ از رهبران جهان خواست که تلاش‌هاي خود را براي برقراري صلح در سوريه از سر بگيرند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، پاپ فرانسيس، رهبر مسيحيان کاتوليک جهان بار ديگر از رهبران سياسي درخواست کرد تا عدالت و صلح را برقرار کنند.وي گفت: من از وضعيت کنوني جهان شديدا ناراضي هستم. بايد يک اقدام جمعي براي برقراري صلح در سوريه و ديگر مناطق جهان انجام گيرد.اين اظهارات در حالي بيان شد که روز جمعه انگليس، ‌فرانسه و آمريکا حمله موشکي به برخي از مناطق سوريه انجام دادند.

گروگان‌گيري با خودکار، هواپيماي چيني را وادار به فرود کرد!

هواپيماي مسافربري متعلق به خطوط هوايي چين به علت گروگان‌گيري مجبور به فرود اضطراري شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنيک، رسانه‌هاي چين به نقل از مقامات هوايي اين کشور اعلام کردند هواپيماي مسافربري متعلق به خطوط هوايي چين به علت از گروگان‌گيري، مجبور به فرود اضطراري در شهر ژنگژو استان هنان در شرق اين کشور شد. فرود اضطراري اين هواپيما به دنبال آن صورت گرفت که يک مسافر، يکي از مهمانداران اين پرواز را با يک خودکار به عنوان سلاح گروگان گرفت.

با راي مجلس

لايحه موافقتنامه انتقال محکومان بين ايران و سريلانکا تصويب شد

نمايندگان مجلس لايحه موافقتنامه انتقال محکومان بين ايران وسريلانکا را به تصويب رساندند.به گزارش ايسنا، لايحه موافقتنامه انتقال محکومان بين ايران و سريلانکا در دستور کار جلسه علني مجلس قرار گرفت و پس از تصويب دو فوريت و کليات آن، جزئيات اين لايحه نيز با 153 راي موافق، 11 راي مخالف و 7 راي ممتنع از مجموع 203 نماينده حاضر به تصويب رسيد.به موجب اين مصوبه، موافقتنامه انتقال محکومان بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت جمهوري دموکراتيک سوسياليستي سريلانکا مشتمل بر يک مقدمه و 21 ماده به شرح پيوست تصويب و اجازه مبادله اسناد آن داده مي شود.

خروج جنگنده‌هايش مراکش از ائتلاف عربي

منابع محلي مراکش نوشت، اين کشور تصميم گرفته جنگنده‌هاي خود را از ائتلاف عربي خارج کند.

به گزارش ايسنا، منابع محلي مراکش به نقل از منابع آگاه گزارش دادند، ارتش اين کشور تصميم گرفته جنگنده‌هاي خود را که در چارچوب ائتلاف عربي به رهبري عربستان در جنگ يمن مشارکت داشتند را بازگرداند.

بنا به گزارش پايگاه "الايام 24" مراکش، برخي از تحليلگران عقب‌نشيني جنگنده‌هاي مراکش را با حوادث صحراي غربي و منطقه حائل در ارتباط دانستند، برخي نيز اين اقدام مراکش را طبيعي عنوان کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته