جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 خبرنامه 

 رئيس سازمان امور دانشجويان:

ثبت‌نام وام شهريه آغاز شد

رئيس سازمان امور دانشجويان از اختصاص مبلغ 30 ميلياردتومان به وام شهريه در بودجه 97 خبر داد.

مجتبي صديقي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرين وضعيت وام شهريه دانشجويي گفت: تنها وامي که صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، در طول 3 سال اخير با مشکل مواجه بوده، ولي به هر صورت با استفاده از منابعي که داشته، تلاش کرده، مشکلي پيدا نشود وام شهريه است. وي ادامه داد: چون اعتباري که در قانون بودجه پيش بيني شده، در رديف متفرقه و تملک است و تخصيص آن معمولا با مشکلاتي مواجه بوده طي اين چند سال، هيچ وقت به صورت کامل تخصيص نيافته است.

رئيس سازمان امور دانشجويان افزود: با توجه به اين شرايط، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم توانسته از منابع خود اين وام را پرداخت کند. امسال بنا داريم همان طور که از هم افزايي و همکاري بانک، در پرداخت وام دکتري استفاده کرديم از همکاري بانک براي افزايش سرمايه وام شهريه نيزاستفاده کنيم.

وي درباره اعتبار وام شهريه گفت: در بودجه 97 مبلغ 30 ميلياردتومان به وام شهريه اختصاص داده شده که معمولا با مشکل تخصيص مواجه است. اگر بتوانيم اين اعتبار را با کمک سازمان برنامه و بودجه زودتر دريافت کنيم، مي‎توانيم با سرمايه‎گذاري بانکي، تعداد بيشتري از متقاضيان وام شهريه را پوشش دهيم.

به گزارش مهر، براساس زمانبندي ثبت تقاضا و پرداخت تسهيلات نيمسال دوم سال تحصيلي 97-96، ثبت تقاضاي وام شهريه از روز شنبه 25 فروردين 97 آغاز شده و تا 25 ارديبهشت 97 ادامه خواهد داشت.

سرپرست دانشگاه خوارزمي:

راه‏اندازي دوره مشترک با اتريش و آلمان

سرپرست دانشگاه خوارزمي با نزديک شدن به يکصد سالگي اين دانشگاه آخرين اقدامات صورت گرفته در اين دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحيم نوه ابراهيم در نشست مطبوعاتي که در دفتر رياست دانشگاه خوارزمي برگزار شد با اشاره به برنامه‏هاي صدمين سال تاسيس اين دانشگاه و سابقه تاريخي دانشگاه خوارزمي گفت: اين دانشگاه در سال 1296 قبل تر از دانشگاه تهران تاسيس شد تا 5، 6 سال گذشته رسالت اين دانشگاه تربيت معلم بود اما در سال 90 يا 91 اسم دانشگاه به دانشگاه خوارزمي تغيير کرد و به عنوان دانشگاه جامع شناخته شد.

آغاز برنامه‎هاي 100 سال تاسيس دانشگاه خوارزمي از هفته آينده

سرپرست دانشگاه خوارزمي ادامه داد: با توجه به اين سابقه و اينکه ما وارد صدمين سال تاسيس دانشگاه خوارزمي مي‎‏شويم اولين برنامه ما به مناسبت صدمين سال تاسيس دانشگاه، برگزاري کنفرانسي است که هفته آينده در اين دانشگاه برگزار خواهد شد و تمام دستاوردهاي دانشگاه در اين کنفرانس ارائه خواهد شد. همچنين اساتيدي از کشورهاي هلند و آلمان که از اساتيد برجسته رياضيات هستند در اين کنفرانس شرکت خواهندکرد.

وي به برنامه‏هاي دانشگاه خوارزمي در راستاي ماموريت‏گرايي اشاره کرد و گفت: ماموريتهاي محلي، ملي و بين‎‏المللي براي دانشگاه خوارزمي در نظر گرفته شده، اين دانشگاه در زمينه ماموريت ملي و محلي بايد پاسخگوي نيازهاي جامعه و محلي که درآن هست باشد.

مسئوليت ارتباط با دانشگاه‏هاي کشور اتريش

نوه ابراهيم ادامه داد: در سطح بين‏المللي نيز فعاليتهاي چشمگيري طي سه، چهار سال گذشته در دانشگاه خوارزمي انجام شده و اين دانشگاه مسئوليت ارتباط با دانشگاه‌هاي کشور اتريش را بر عهده گرفته است و 17 طرح پژوهشي توسط محققان دو کشور انجام خواهد شد.

حضور 200 دانشجوي خارجي در دانشگاه خوارزمي

وي خاطرنشان کرد: علاوه بر دانشگاههاي اتريش، دانشگاه خوارزمي با چند دانشگاه اروپايي و آسيايي نيز همکاري دارد و در حال حاضر 200 دانشجوي خارجي در مقاطع مختلف کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري دراين دانشگاه در حال تحصيل هستند.

اجراي طرح 2020در راستاي مهارت‏آموزي دانشجويان

سرپرست دانشگاه خوارزمي در ادامه به طرح 2020 اشاره کرد و گفت: اين طرح در راستاي مهارت آموزي دانشجويان طراحي شده و دانشجويان در دوره تحصيل با 20 مهارت آشنا مي‏شوند که در آينده به اشتغالزايي آنها کمک مي‏کند.

اجراي طرح بالندگي اعضاي هيات علمي

نوه ابراهيم به طرح ديگري که در اين دانشگاه در حال اجراست اشاره کرد و گفت: طرح بالندگي اعضاي هيات علمي ابلاغ شده است که به واسطه آن اعضاي هيات علمي در جريان برنامه توسعه کشور قرار مي‏گيرند و کارگاههاي مختلفي براي آن در نظر گرفته شده است.

براساس آيين‎‏نامه اعلام شد؛

شرايط دانشجويان متقاضي ثبت‌نام در شوراهاي صنفي

نداشتن حکم قطعي محکوميت در کميته انضباطي، يکي از شرايط دانشجويان براي عضويت در شوراي صنفي دانشجويي است.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس آيين‎نامه شوراي صنفي دانشجويان دانشگاه‌هاي کشور، دانشجوياني مي‏توانند داوطلب عضويت در شوراي صنفي باشند که داراي شرايط ذيل باشند:

گذراندن يک نيمسال تحصيلي براي دانشجويان کارشناسي جزء اين شرايط است همچنين دانشجويان تحصيلات تکميلي از ابتداي ورود به موسسه امکان شرکت در انتخابات را دارا هستند.

نداشتن حکم قطعي محکوميت در کميته انضباطي.

دارا بودن حداقل معدل کل 13 براي دانشجويان کارشناسي، 15 براي دانشجويان کارشناسي ارشد و 17 براي دانشجويان مقطع دکتري.

مشروط نبودن نيمسال پيشين و يا نداشتن دو نيمسال مشروطي آموزشي غير متوالي.

عدم عضويت در شوراي مرکزي تشکل‌هاي اسلامي داراي مجوز در موسسه.

مدت باقيمانده از دوران تحصيل با احتساب ترمي که در آن انتخابات برگزار مي‌گردد، کمتر از دو ترم نباشد.

در ماه آينده برخي از دانشگاهها انتخابات شوراي صنفي برگزار مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته