جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 ميز خبر 

 دانشگاه بوعلي همدان هيچ دانشجويي را بورسيه نمي‌کند

رئيس دانشگاه بوعلي‌سينا گفت: در سال گذشته هيچ دانشجويي از دانشگاه بوعلي‌سينا بورسيه تحصيلي نگرفت.

دکتر يعقوب محمدي‌فر در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به بورسيه نشدن دانشجويان دانشگاه بوعلي در سال گذشته اظهار کرد: محدوديت‌هاي مالي دانشگاه از مهمترين دلايل بورسيه نشدن دانشجويان بود.

وي ادامه داد: در گذشته به علت کم بودن شمار اعضاي هئيت علمي، دانشگاه بايد دانشجويان را بورسيه کرده و پس از بازگشت آنها به عنوان اساتيد در دانشگاه جذب مي‌کرد اما اکنون چنين نيازي هم وجود ندارد چرا که به اندازه کافي دانشجو با تحصيلات مناسب در کشور وجود دارد. محمدي‌فر با تأکيد بر اينکه در سال گذشته هيچ دانشجويي از دانشگاه بوعلي بورسيه نشد و براي سال آينده هم در اين زمينه برنامه‌اي وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سالهاي گذشته در رشته‌هاي مختلف همچون شيمي و مهندسي دانشجو بورسيه مي‌شد اما اکنون در صورت نياز فقط در برخي رشته‌هاي خاص که در کشور وجود ندارد، دانشجو بورسيه مي‌شود.

وي درباره اخذ وثيقه از دانشجويان بورسيه نيز گفت: وزارت کشور با اخذ وثيقه از دانشجويان بورسيه شده آنها را موظف به بازگشت به کشور و خدمت در اين مرزوبوم مي‌کند اما حتي با چنين شرايطي هم برخي پس از بورسيه شدن به کشور بازنمي‌گردند.

رئيس دانشگاه بوعلي‌سينا در پايان اظهار کرد: اخذ وثيقه از موضوعيت افتاده و وزارت کشور بايد مکانيسم حقوقي بهتري را در اين زمينه اخذ کند.

رئيس دانشگاه خبر داد؛

حضور اساتيد خارجي در دانشگاه علم و صنعت

رئيس دانشگاه علم و صنعت گفت: برنامه داريم در سال جاري از توان و پتانسيل اساتيد بين‎المللي در اين دانشگاه استفاده کنيم.

جبارعلي ذاکري در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ارتقاي فعاليتهاي بين‎المللي از اولويتهاي دانشگاه علم و صنعت به شمار مي‌رود بنابراين در راستاي عملياتي‎سازي اين هدف به دنبال استفاده از پتانسيل اساتيد خارجي در اين دانشگاه هستيم.

وي افزود: گامهاي اوليه براي حضور اساتيد بين‎المللي در اين دانشگاه برداشته شده است و اميداوريم در سال 97 بتوانيم اين موضوع را عملياتي کنيم.

رئيس دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: برنامه داريم با حضور اين اساتيد دوره‎هاي کوتاه مدت دوهفته و يا يک ماهه را در اين دانشگاه برگزار کنيم.

ذاکري عنوان کرد: همچنين برنامه داريم که اين دوره‎ها تنها مختص دانشجويان دانشگاه علم و صنعت نباشد بلکه دانشجويان دکتري دانشگاههاي ديگر نيز بتوانند در اين دوره‌ها شرکت کنند.

براي حمايت از طرح‌هاي پژوهشي؛

فراخوان جديد ستاد توسعه علوم‌شناختي

ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي به منظور توسعه هم‌افزايي پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي دانشجويي درراستاي رسيدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختي، هشتمين فراخوان حمايت از طرحهاي پژوهشي در خرداد ماه امسال را با تمرکز جدي بر مسائل شناختي فراگير جامعه اختصاص داده است.

به گزارش ايسنا، طي هفت فراخوان قبلي ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي بيش از 120 طرح پژوهشي و مطالعاتي در حوزه علوم و فناوري‌هاي شناختي در مراکز علمي کشور تحت پوشش حمايت‌هاي ستاد علوم شناختي قرار گرفتند.در هشتمين مرحله از فراخوان طرح‌هاي پژوهشي، حمايت از محققان برجسته علاقه‌مند به مهاجرت به حوزه علوم و فناوري‌هاي شناختي که تاکنون در اين زمينه فعاليت متمرکزي نداشته‌اند، مورد توجه قرار دارد. فعاليت‌هاي متمرکز در ارتباط با سرپرستي پايان‌‎نامه‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشي، توليد محصول يا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوري‌هاي شناختي تعريف شده است.

دکتر حسين عزيزي، کارشناس ارشد ستاد علوم شناختي اعلام کرد: طرح‌هاي پيشنهادي محققان شامل حداقل دو پايان‌نامه (کارشناسي ارشد/دکتري) است که بايد درراستاي اهداف پژوهشي، توسعه فناوري و يا خدمات در حوزه شناختي و در چارچوب اولويتهاي ستاد قرار داشته و دستاورد يکپارچه‌اي را دنبال کنند.

وي افزود: طرح‌هاي پژوهشي و توسعه فناوري، خصوصا در حوزه علوم پايه، مشروط به مشخص بودن فازهاي بعدي طرح براي رفع نيازهاي جامعه و توسعه اقتصاد دانش‌بنيان مورد بررسي قرار مي‌گيرند.

اعتراض جمعي از دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس به تغيير خوابگاه

جمعي از دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس صبح ديروز در اعتراض به تغيير محل خوابگاه خود تجمع کردند.محمدتقي احمدي رئيس دانشگاه تربيت مدرس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جمعي از دانشجويان اين دانشگاه به تغيير مکان فيزيکي خوابگاه خود اعتراض داشتند. وي افزود: ساختمان اين خوابگاه مجردي استيجاري است و بنابراين برنامه داريم دانشجويان را به خوابگاه ديگري در نزديکي دانشگاه منتقل کنيم.

رئيس دانشگاه تربيت مدرس خاطرنشان کرد: اين خوابگاه استيجاري کهنه است و برنامه داريم دانشجويان را به خوابگاه جديدتر در نزديکي پرديس دانشگاه منتقل کنيم.احمدي عنوان کرد: خوابگاه جديد از شرايط بهتري برخورداري است.وي تاکيد کرد: باتوجه به اينکه مهلت اجاره اين ساختمان به اتمام رسيده بنابراين بايد ساختمان تخليه شود.

رئيس دانشگاه تربيت مدرس اظهار داشت: تبديل خوابگاههاي استيجاري اين دانشگاه به خوابگاههاي تمليکي از برنامه‎هاي اين دانشگاه است.احمدي گفت: اين موضوع در شرف حل شدن است.

وي افزود: اين جابجايي يک موضوع ساده است و به زودي برطرف خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته