جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 خبر 

 اعتياد به گوشي‌ هوشمند و شيوع تنهايي و افسردگي

اعتياد به گوشي‌هاي هوشمند باعث تشديد احساس تنهايي، افسردگي و اضطراب مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، يک مطالعه از دانشگاه ايالتي سان فرانسيسکو نشان مي‌دهد که استفاده بيش از حد از گوشي‌هاي هوشمند و اعتياد ديجيتالي درست مانند هر گونه سوء مصرف مواد است.

اعتياد به استفاده از گوشي‌هاي هوشمند باعث شکل گرفتن نوعي از ارتباطات عصبي در مغز مي‌شود که دقيقا در افرادي که براي کاهش درد از داروهاي مخدر "اکسي کدون" مصرف مي‌کنند، رخ مي‌دهد.

همچنين اعتياد به رسانه‌هاي اجتماعي مي‌تواند تاثيراتي منفي بر ارتباطات اجتماعي افراد داشته باشد.

در اين مطالعه که روي 135 دانشجو از دانشگاه سان فرانسيسکو صورت گرفت مشخص شد علاوه بر سطوح بالاي احساس انزوا، تنهايي، افسردگي و اضطراب در دانشجوياني که استفاده زيادي از گوشي‌هاي هوشمند خود دارند، اين دانشجويان تقريبا هميشه به هنگام مطالعه، تماشاي تلويزيون، خوردن غذا و حضور در کلاس‌ها همزمان از گوشي هاي خود نيز استفاده مي‌کنند.

اين فعاليت مداوم علاوه بر اينکه باعث مي‌شود کارآيي فرد در انجام کارهايش کاهش يابد، زمان زيادي را براي تمدد اعصاب و احياي دوباره ذهن و بدن باقي نمي‌گذارد.

به گزارش اکونوميک تايمز، اين مطالعه راه‌هايي براي کنترل اعتياد به گوشي‌ها و کامپيوترها ارائه داده است. براي مثال خاموش کردن نوتيفيکيشن‌ها (اعلان‌ها)ي گوشي‌هاي همراه و همچنين پاسخ دادن به ايميل‌ها و پيام‌هاي رسانه‌هاي اجتماعي تنها در زمان‌هاي خاص و محدود به منظور تمرکز بيشتر بر فعاليت‌هاي مهم روزانه توصيه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته