جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 خبــر 

 آذري جهرمي:

وزارت ارتباطات مرجع تصميم فيلترينگ يا رفع آن نيست

وزير ارتباطات تاکيد کرد: انسداد سرويس‌هاي بين‌المللي صرفا با هدف تشويق کاربران به استفاده از سرويس داخلي مي‌تواند به ضدهدف تبديل شود. شرکتهاي کسب و کار نوپا در کشور نيز بر همين موضوع تاکيد دارند.

به گزارش ايلنا، محمدجواد آذري جهرمي در صفحه اينستاگرام خود نوشت:مخاطبان زيادي در اين صفحه، همواره سوالات و اعتراضات زيادي را در خصوص فيلترينگ يا عدم انجام آن ابراز مي‌کنند، لازم ديدم توضيحاتي عرض کنم.

1. وزارت ارتباطات مرجع تصويب و تصميم پالايش(فيلترينگ) يا رفع آن نيست، بلکه بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي و بنابر قانون ملزم به اجراي مصوبات کميته ها و شوراهاي مشخص شده در اين حوزه و احکام قضايي است.

2. پالايش صفحات غيراخلاقي و نيز ضد اعتقادات عموم مردم، در ساير کشورها نيز رواج دارد و در کشور ما نيز در اين خصوص نظام قانوني تصويب شده که رعايت مي‌شود. علاوه بر آن سياست‌هايي توسط حاکميت کشورهاي مختلف براي حفاظت از کلان داده‌ها و يا رعايت الزامات قانوني کشورها وجود دارد.

3. انسداد سرويس‌هاي بين‌المللي صرفا با هدف تشويق کاربران به استفاده از سرويس داخلي مي‌تواند به ضدهدف تبديل شود. شرکتهاي کسب و کار نوپا در کشور نيز بر همين موضوع تاکيد دارند.

4. يکي از آثار فضاي مجازي، ظهور رسانه‌هاي نوين است که کشورهاي مختلف، ضمن بهره برداري از آنها، براي استفاده از اين تکنولوژي سياستگذاري و تنظيم قانون کرده‌اند. تا اين سياست يا قانون در کشور موجود نباشد، دو قطبي توسعه يا فيلتر رسانه‌هاي نوين همچنان به عنوان يک چالش وجود خواهد داشت.

5. سياست مصوب کشور در شورايعالي فضاي مجازي بر توسعه پيام رسانه‌اي بومي قرار گرفته است، در کنار تقويت ساختار فني آنها، رفع برخي شبهات و صيانت از حريم خصوصي با تکيه بر ظرفيت فتواي راهبردي مقام معظم رهبري و نيز اصلاح مصاديق مجرمانه براي جلوگيري از برخوردهاي سليقه‌اي با فعالان و فعاليتهاي فضاي مجازي و نيز سياست حمايتي عادلانه براي توسعه دهندگان داخلي بويژه در نحوه تبليغات با استفاده از ظرفيتهاي ملي لازم است در دستور کار قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته