جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 سفير لهستان:
 ظرفيت صنعتي البرز شگفت‌انگيز است 

 کرج-خاکپور

سفير لهستان در تهران با حضور در نمايشگاه دايمي توانمنديهاي صنعتي، توليدي و خدماتي استان البرز، ظرفيتهاي توليدي صنعتي اين استان را شگفت‌انگيز توصيف کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اتاق البرز "روسواف مارچين دومانسکي "در حاشيه بازديد از اين نمايشگاه از علاقه وافر بخش خصوصي لهستان براي گسترش همکاريهاي اقتصادي و تجاري با جمهوري اسلامي ايران و استان البرز خبر داد.

وي اظهار کرد: استان البرز افزون بر صنعت در زمينه توليدات صنايع غذايي و کشاورزي داراي ظرفيتهاي بسيار خوب و محصولات با کيفيتي است.

سفير لهستان درتهران گفت: تمام تلاش خود را براي توسعه و گسترش روابط تجاري و اقتصادي با ايران به ويژه استان البرز به کار خواهم گرفت.

وي همچنين به روابط تجاري موفق بين استان البرز و ايالت سيليسياي لهستان اشاره کرد و افزود: اين استان آمادگي دارد درزمينه صنايع هوايي، فناوري اطلاعات، شهر هوشمند و کشاورزي همکاري مناسبي با استان البرز داشته باشد.

وي سفر قبلي هياتهاي تجاري لهستان به استان البرز را بيانگر علاقه‌مندي طرفين به گسترش سرمايه‌گذاري و مشارکت در زمينه‌هاي صنعتي، تجاري و بازرگاني عنوان کرد.

همچنين رئيس اتاق بازرگاني البرز در نشست مشترک با سفير لهستان در تهران گفت: امسال همکاريهاي دوجانبه بين البرز و لهستان افزايش مي‌يابد.

رحيم بنا مولايي افزود: با توجه به تفاهمنامه‌اي که سال 94 با اتاق سيليسيا منعقد شد، سفر چند هيات لهستاني به البرز را داشتيم و در تلاش هستيم بانک ويژه‌اي نيز به منظور توسعه همکاريهاي تجاري در فرودگاه پيام کرج راه‌اندازي کنيم.

وي با اشاره به راه‌اندازي سايت تجارت الکترونيک اتاق بازرگاني البرز ادامه داد: اين سايت امکان تبادل چهره به چهره تجار را فراهم آورده است و در روزهاي آتي اين ارتباط قويتر و گسترده‌تر خواهد شد.

بنا مولايي با اشاره به ظرفيتهاي تجاري استان البرز افزود: قابليتهاي خوبي در البرز در زمينه صادرات خشکبار، صنايع دارويي، کشاورزي و... داريم و تلاش مي‌شود تا از طريق لهستان به بازارهاي اروپا دست پيدا کنيم.

وي اضافه کرد: با توجه به تشکيل کميسيون مشترک ايران و لهستان در تيرماه سال جاري، مسايل و مشکلات توسعه روابط فيمابين دو کشور را پيگيري خواهيم کرد.

گفتني است ، قبل از بازديد از نمايشگاه توانمنديهاي استان البرز در اتاق بازرگاني سفير کشور لهستان درراستاي مذاکرات قبلي نمايشگاه همکاري‌هاي تجاري و فرهنگي لهستان با استاندار البرز ملاقات و بر تقويت روابط بخش خصوصي البرز با ايالتهاي مختلف لهستان تاکيد کرد. استان البرز با برخورداري از 3 هزارو500 واحد توليدي و صنعتي بزرگ و کوچک يکي از قطبهاي صنعتي ايران است که بخشي از محصولات اين استان به کشورهاي مختلف صادر مي‌شود.

همچنين اين استان 75 هزار هکتار زمين حاصلخيز کشاورزي و باغي دارد که عمده محصولات آن صادراتي است.

پس از توافق برجام، هياتهاي تجاري و سياسي از کشورهاي مختلف جهان براي انعقاد همکاريهاي اقتصادي وارد استان البرز شده است


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته