جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 خبــر 

 توسط ناوگان باري جاده‎اي آذربايجان غربي؛

جابجايي بيش از 111 ميليون تن کالا

اروميه- صديقي

رئيس اداره حمل و نقل کالاي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي آذربايجان غربي از افزايش 10 درصدي جابجايي کالا توسط ناوگان باري جاده‌اي اين استان در سال گذشته خبر داد. جعفر محمدزاده گفت: در سال 96 بيش از 111 ميليون تن کالا توسط ناوگان باري جاده‌اي استان به مقاصد مختلف حمل شده است که اين مقدار نسبت به سال گذشته افزايش ده درصدي را نشان مي‌دهد.

وي اضافه کرد: براي جابجايي اين ميزان کالا بيش از 830 هزار سفر انجام گرفته که در اين خصوص نيز شاهد افزايش 9.5 درصدي سفرهاي انجام شده در مقايسه با مدت زمان مشابه سال 95 هستيم.

محمدزاده با بيان اينکه 169 شرکت در بخش حمل و نقل جاده‌اي کالاي استان فعاليت دارند، اضافه کرد: در حال حاضر نزديک به 16 هزار و 500 دستگاه انواع وسيله باربري با بيش از 32 هزار راننده در اين حوزه فعال هستند که ميانگين عمر اين ناوگان نيز 15.5 بوده و با ميانگين کشوري برابري مي‌کند.

مديرعامل شرکت توزيع برق آذربايجان غربي:

پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق استان در سال 96 خبر داد.

اکبر حسن بکلو ؛از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به 394 مشترک برق كه در بخشهاي صنعتي، كشاورزي، اداري، تجاري و ديزلهاي خود تامين در طرح كاهش پيك بار تابستان همكاري و مشاركت داشتند، خبر داد. وي ضمن تاکيد بر لزوم تبديل مديريت مصرف و اصلاح الگوي مصرف به يك فرهنگ عمومي، افزود: در صورت تحقق اين موضوع بسياري از مشكلات حوزه انرژي در استان و كشور حل شده و اهداف مهم ملي در حوزه صنعت برق محقق خواهد شد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي در خصوص نحوه همكاري و جلب مشاركت و ورود اطلاعات مشتركين همكار و محاسبات پاداش مشتركين ابراز داشت : اين فرايند از امسال بصورت مكانيزه و تحت وب انجام خواهد شد و از سال آينده نيز مشترکين همکار خواهند توانست با دسترسي ايجاد شده، اطلاعات همكاري در بازه‌هاي مورد علاقه را مستقيما در نرم افزار مربوطه وارد نمايند.

حسن بکلو شرط اصلي و مهم براي برخورداري از پاداش و تخفيف طرحهاي مديريت بار را داشتن لوازم اندازه‎گيري مناسب (كنتور هوشمند ديجيتالي يا كنتور طرح فهام يا كنتورهاي ديگر به همراه مودم يا ديتالاگر) اعلام کرد و افزود: پرداخت مزاياي همكاري در طرح كاهش پيك بار مصرف با اعمال تخفيف در قبوض برق مصرفي مشتركان انجام مي شود و در برنامه‎هاي آتي مديريت مصرف در تابستان97، مشتركان حوزه‏هاي خانگي، آمپري و ساير مشتركين ديماندي نيز مي‏توانند در اين طرح مشاركت كنند و از مزاياي آن بهره‎‏مند شوند.

نخستين چاه نفت خاورميانه؛ مقصد 15000 گردشگر

اهواز-خبرنگار آفرينش

بيش از 15000 نفر ميهمان نوروزي و گردشگر داخلي و خارجي علاقمند به تاريخچه صنعت نفت از چاه شماره يک خاورميانه بازديد کردند.

ابوذر شجاعي برجوئي رييس روابط عمومي شرکت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: اين افراد در بازه زماني بيستم اسفند تا هفدهم فروردين از اين چاه که يکي از بخشهاي اصلي موزه گنجينه صنعت نفت در مسجدسليمان است بازديد نمودند.

به گفته سخنگوي شرکت بهره‏برداري نفت و گاز مسجدسليمان، بازديدکنندگان و مسافران نوروزي در اين بازديد ضمن آشنايي با تاريخچه اکتشاف و توليد نفت که براي نخستين بار در خاورميانه در اين منطقه صورت گرفت با توضيحات کارشناس مربوطه با نحوه خدمات و مشارکتهاي اجتماعي و اجراي پروژه‎هاي متعدد عمراني و عام‏المنفعه اين شرکت آشنا گرديدند.شجاعي خاطرنشان کرد که نقشه راهنما از ساير اماکن و جاذبه‎هاي گردشگري شهر مسجدسليمان نيز بمنظور تسهيل در تردد مسافران و گردشگران از سوي اين روابط عمومي تهيه و منتشر گرديد که با همکاري اداره ميراث فرهنگي و گردشگري ميان گردشگران توزيع گرديد.

يادآوري مي‎‏کند نخستين چاه نفت خاورميانه و ايران در تاريخ 5 خرداد 1287 خورشيدي مطابق با 26 مي 1908 ميلادي در عمق 360 متري زمين در منطقه مسجدسليمان به ثمر رسيد و تاريخ فعاليت صنعت نفت ايران از آن لحظه رقم خورد و آغاز شد. متعاقب توليد نفت از اين چاه، تأسيسات موردنياز جهت فرآورش نفت از قبيل کارخانه تقطير، کارخانه گوگردسازي، پالايشگاه، کارخانه توليد برق و... در اين شهر احداث شد که با گذشت 109 سال از آن زمان با تصويب و اجراي طرح احداث موزه گنجينه نفت در زادگاه نفت در کنار چاه شماره يک بعنوان اجزاي اصلي اين پارک موزه بشمار مي‎روند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته