جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 در استان 

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:

رشد 44 درصدي گازرساني به صنايع استان آذربايجان شرقي

تبريز-توفيقي

در سال گذشته روند گازرساني به صنايع استان داراي رشد 44 درصدي بوده است.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اشاره به روند پرشتاب تأمين گاز صنايع در سال 96 گفت: با توجه به اهميت بخش هاي توليدي و صنعتي در بهبود شاخص هاي اقتصادي استان و اهميت اين حوزه در اشتغال و ايجاد ارزش افزوده، با بهره‌گيري از طراحي هاي نوين گازرساني و توسعه شبکه در شهرک هاي صنعتي، بسترهاي لازم جهت بهره‌مندي هر چه بيشتر اين بخش از انرژي پاک گاز طبيعي فراهم گرديده است.

سيدرضا رهنماي توحيدي افزود: در سال گذشته با گازدار نمودن 174 واحد صنعتي بيش از 100 هزار مترمکعب در ساعت گاز طبيعي در بخشهاي صنعتي جايگزين سوخت مايع گرديده است.

وي از تداوم اين روند در سال جاري خبر داد و اظهار داشت: شرکت گاز استان ضمن نزديک رساني شبکه‌هاي گاز به صنايع مصرف کننده سوخت مايع، آمادگي دارد درصورت درخواست متقاضيان، اقدامات لازم در راستاي بهره‌مندي اين بخش زيرساختي معمول نمايد.

توحيدي تصريح کرد: تاکنون7030واحد صنعتي تحت پوشش گاز طبيعي قرار گرفته که174 مورد از اين واحد مربوط به عملکرد سال 96 شرکت مي باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان در پايان با اشاره به تاثير انرژي پاک گاز طبيعي در کاهش آلايندگي زيست محيطي اعلام کرد: گاز طبيعي علاوه بر اينکه موتور محرکه بخش اقتصاد استان مي‌باشد، با بهره‌مندي هر چه بيشتر اين بخشها زمينه حرکت به سمت و سوي صنعت پاک و بهبود شرايط محيط زيست فراهم خواهد شد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

پيك بار برق استان در سال گذشته؛ 58 مگاوات كمتر از سهميه تعيين شده

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: سهميه پيك تعيين شده از سوي شركت توانير براي استان آذربايجان غربي در سال96، به ميزان 1048 مگاوات بود که با توجه به افزايش سالانه مصرف برق و اقداماتي كه اين شركت در حوزه‌هاي مختلف انجام داد، پيك بار حادث شده استان990 مگاوات بود كه 58 مگاوات كمتر از سهميه مشخص شده است. اکبر حسن بکلو از جمله اقدامات اين شركت درراستاي كنترل و مديريت پيك بار برق استان در سال گذشته به استفاده از ظرفيت مولدهاي اضطراري، بهينه‌سازي روشنايي معابر، اجراي طرحهاي تشويقي مشتركان ديماندي و عقد تفاهمنامه با صنايع و كشاورزان و ساير مشتركان ديماندي موثر در پيك‌سايي، تست و تعويض لوازم اندازه‌گيري معيوب و با درصد خطاي بالا و كنترل محدودكننده‌ها(فيوزها) اشاره کرد و افزود: در سال 96 توانستيم با اصلاح الگوي مصرف مساجد و اماكن مذهبي، اطلاع‌رساني و برنامه‌هاي آموزشي گسترده در جهت ترويج فرهنگ مديريت مصرف از جمله آموزش 6000 نفر دانش‌آموز در مقاطع تحصيلي مختلف در قالب طرح بهسامان، توسعه فرهنگ استفاده حداكثري از نور خورشيد و راهنمايي مشتركين براي نصب سيستم فتوولتائيك(يا انرژي خورشيدي)، رفع اتصالات سست، تعديل بار فيدرها و ترانسفورماتورها و... به اهداف تعيين شده مديريت مصرف برق دست يابيم.

وي اجراي برنامه‌هاي كلان مديريت مصرف در بخشهاي خانگي، اداري، تجاري، صنعتي، كشاورزي، مساجد، اماكن مذهبي و مدارس و... را نيازمند همكاري و مشاركت مردم و تكرار مفاهيم مديريت مصرف و استمرار و توسعه فرهنگ صحيح استفاده از انرژي برق اعلام کرد و از عموم مشترکين برق استان درخواست نمود از انرژي برق بصورت صحيح و اصولي استفاده نمايند.

مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي گلستان:

حمايت از کالاي داخلي، حمايت از توليد و افزايش اشتغال را به دنبال دارد

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان گفت: مجموعه شرکت در سال 96 به اتفاق هم و با همدلي و مودت کارها و اقدامات خوبي به انجام رساندند.

مدير عامل اين شرکت در ديدار ابتداي سال با همکاران شرکت و مديران و معاونين اظهارکرد: در سالي که توسط مقام معظم رهبري به سال حمايت از کالاي داخلي نامگذاري شده است بايد بتوانيم با خريد کالاي ايراني در همه بخش ها از توليد و سرمايه ايراني و افزايش اشتغال حمايت کنيم.

علي نظري افزود: طرحهايي شامل سدسازيها، طرح جامع سيل استان، طرحهاي مهندسي رودخانه، نجات خليج گرگان، بازنگري طرح جامع شرب استان و زهکشي اراضي اولويت‌دار از جمله طرحهايي بود که در سال 96 مطالعه و در حال اجرا است.وي بين کرد: در سدسازيها سه سد مهم نرماب، چايلي وآقدکش را در دست اجرا داريم که تحقق هر کدام از اين طرح ها مي تواند در بخش شرب و کشاورزي موثر باشد. همچنين بازنگري طرح جامع آب شرب استان نيز از دغدغه هاي ما بود که با تلاش شما همکاران انجام شد.در بخش رودخانه‌ها نيز نسبت به شاخصهاي کشوري عملکرد بهتري داريم ولي نياز است فعاليتهاي بيشتري انجام شود.

نظري بيان کرد: نرماب سد بزرگ استان است که با کمک همه مسئولان و دولت مردان تاکنون پيشرفت خوبي داشته است. طي روزهاي آينده روستاي جنگلده پايين را جابجا مي‌کنيم. سد چايلي شرايط پيچيده‌اي داشت که انرژي زيادي از ما برد. سد آقدکش نيز از گذشته فعال بود که به لحاظ مسائل اعتبار غير فعال شده است و قرار است با مساعدت بخش خصوصي فعال شود.وي افزود: زهکشي اراضي اولويت دار استان از ديگر طرحهاي سال قبل بوده است که هم مطالعات آن آغاز شد و هم اجراي آن در حال انجام است. 22 هزار هکتار قرارداد اين طرح بسته شده و پيشرفت خيلي خوبي هم داشته است.نظري با بيان اين که آبرساني به 11 شهر استان از جمله اقدامات حال حاضر ماست، گفت : با توجه به تنشهاي آبي موجود، بايد در آبرسانيها دقت عمل داشته باشيم. اگر قرار است کاري انجام دهيم از هم‌اکنون آغاز کنيم. طرح کنترل سيل نيز در استان دنبال مي‌شود و بايد طرح جامع کنترل سيل را نيز به سرمنزل برسانيم.نظري بيان کرد: با بهره‌برداري از سد نرماب، طرح آبرساني به 4 شهر و 130 روستا با جمعيت560 هزار نفر اجرايي مي‌شود و با توجه به اينکه اعتبارات عمومي هرروز کمتر مي‌شود بايد از پتانسيل بخش خصوصي براي اين مساله استفاده کنيم. طرحهاي کوچک تامين آب، عمليات ساماندهي و رپرگذاري در رودخانه‌ها از پروژه‌هاي مهم در دست اقدام ماست. در بخش روشهاي مالي هم از قبل تلاش‌هاي خوبي صورت گرفته است و ما نيز از روشهايي چون ماده 56 وbot استفاده کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته