جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 هفته ششم ليگ قهرمانان آسيا
 نبرد سرخابي ها براي صدرنشيني  

 
آفرينش- هفته پاياني مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در حالي امشب به پايان مي رسد که پرسپوليس و استقلال به دنبال صدرنشيني در گروه خودشان هستند.

پرسپوليس – السد/ ساعت 30/19 ورزشگاه آزادي

پرسپوليس که با کسب يک تساوي در خانه نسف قرشي صعود خود به مرحله حذفي ليگ قهرمانان را قطعي کرد، براي صدرنشيني و و استفاده از امتياز ميزباني در بازي برگشت مرحله يک هشتم نهايي فقط به دنبال کسب 3 امتياز است.

در گروه C ليگ قهرمانان آسيا پرسپوليس با 10 امتياز دوم است و السد قطر 12 امتيازي است. پرسپوليس فقط با يک برد مي تواند به عنوان سرگروه راهي مرحله حذفي شود.

تيم‌هاي اين گروه در مرحله يک هشتم نهايي با تيم هاي گروه A بازي خواهند کرد. مشخص نيست در آن گروه، الاهلي عربستان اول مي شود يا الجزيره امارات. سه شنبه الجزيره ميزبان الاهلي است و اگر بازي را ببرد سرگروه مي شود. مسلما اتفاق بهتر براي پرسپوليس رودرو نشدن با الاهلي و معاف شدن از بازي در زمين بي طرف است. به همين دليل
نمي توان با قاطعيت گفت اول شدن براي پرسپوليس بهتر است يا دوم شدن.

روي کاغذ احتمال سرگروهي الاهلي بيشتر است، بنابراين پرسپوليسي ها قاعدتا بايد به فکر پيروزي باشند تا در صورت دوم شدن الجزيره به جاي بازي با الاهلي عربستان در زمين بي طرف با الجزيره بازي کنند و در بازي برگشت هم ميزبان باشند.

اگر پرسپوليس ببرد و الجزيره هم سرگروه شود، برانکو از برد خود پشيمان خواهد شد. در اين شرايط مبهم طبيعتا پرسپوليس براي برد به ميدان خواهد رفت. هواداران پرسپوليس چون دو بازي قبلي خيلي حساس نبود ورزشگاه را پر نکردند اما انتظار مي رود از بازي امشب استقبال خوبي کنند.

السد تيمي آشنا براي هواداران ايراني است؛ تيمي که مرتضي پورعلي گنجي و ژاوي را در ترکيب خود دارد. هدايت السد بر عهده ژوسوالدو فريرا 71 ساله است. اين مربي چهره شناخته شده‌اي است که سالها در تيم هاي بزرگ پرتغال مربي‌گري کرده است. السد در بازي رفت کاملا بر پرسپوليس مسلط بود و نشان داد امسال تيم بسيار باکيفيتي است. اين تيم در آخرين بازي خود در ليگ قطر با 9 گل حريف خود را شکست داد.

خطرناک ترين بازيکن اين تيم در فاز هجومي بغداد بونجاح الجزايري است که در بازي رفت هم دو گل به پرسپوليس زد.

پرسپوليس براي اين ديدار دو غايب دارد. محسن ربيع خواه که شديدا مصدوم شده و فرشاد احمدزاده هم آسيب ديده است.

آمار

* السد و پرسپوليس يک بار در ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم رفتند که آن تک بازي با برد السد همراه شد.

* السد 15 بار با ايراني ها بازي کرده است که صاحب 4 برد، 6 مساوي و 5 باخت شده است.

* اين بازي دوازدهمين تقابل پرسپوليس با تيم هاي قطري در ليگ قهرمانان آسياست. پرسپوليس در 11 بازي قبلي 4 پيروزي، 4 شکست و 3 تساوي به دست آورده است.

* پرسپوليس در پنج بازي قبلي اين فصل سه گل دريافت کرده که هر سه گل از السد بوده است.

*پرسپوليس بهترين خط دفاع گروه را دارد و السد بهترين خط حمله را.

الهلال – استقلال/ ساعت 20 ورزشگاه الکويت

استقلال در گروه مرگ ليگ قهرمانان آسيا کاري کرد کارستان. شاگردان وينفرد شفردر اين گروه سخت در بازي پنجم صعود خود را قطعي کردند اين در حالي است که الهلال، فيناليست سال گذشته با دو امتياز از گردونه رقابت ها کنار رفته است.

امشب در آخرين روز مرحله گروهي استقلال ميهمان الهلال است و الريان در قطر به مصاف العين امارات مي رود و استقلال حالا پس از صعود شيرين مي خواهد سرگروه شود.

تيم‌هاي اين گروه با تيم هاي گروه B بازي خواهند کرد. در آن گروه الدحيل سرگروه شده است و يکي از دو تيم ذوب آهن يا لوکوموتيو تاشکند هم دوم خواهند شد. در اين شرايط با توجه به قدرت تيم الدحيل استقلال قطعا به فکر سرگروهي است.

استقلال با کسب يک تساوي در بازي امشب قطعا سرگروه خواهد شد. آبي هاي ايران در يک صورت سرگروهي را از دست مي دهند؛ به الهلال ببازند، العين هم الريان را در قطر ببرد. العين و الريان براي صعود يک نبرد حساس دارند.

البته يک سد بزرگ مقابل استقلال براي تحقق اين هدف وجود دارد و آن هم انگيزه الهلال براي انتقام شکست دور رفت.

الهلال چند روز پيش در يک رقابت نفس‌گير با الاهلي براي پانزدهمين بار قهرمان ليگ عربستان شد. با اين حال ناکامي در آسيا اين باشگاه را بهم ريخته است. مديران پس از برکناري رامون دياز، سرمربي آرژانتيني حالا مي خواهند يک خانه تکاني انجام دهند. احتمال دارد الهلال در اين بازي با ترکيب اصلي خود هم بازي نکند.استقلال در اين بازي دو محروم دارد؛ روزبه چشمي و اميد ابراهيمي. چند بازيکن استقلال که در هفته‌هاي قبل مصدوم بودند آماده بازي‌اند. مامه تيام، وريا غفوري، خسرو حيدري و فرشيد اسماعيلي مي توانند به ميدان بروند. مجيد حسيني، پادواني، محسن کريمي و مهدي قائدي هم که همچنان آسيب ديده‌اند.

آمار

* استقلال و الهلال چهار بار در ليگ قهرمانان باهم بازي کردند که دوبار الهلال برده و دو مرتبه استقلال.

* در مجموع استقلال و الهلال تاکنون هشت بار باهم بازي کردند که سهم استقلال سه برد، دو مساوي و دو باخت بوده است. استقلال البته هر دو تساوي خود را در ضربات پنالتي باخته است.

* الهلال در ليگ قهرمانان آسيا 26 بار با تيم هاي ايراني بازي کرده که حاصلش 11 برد، 9 باخت و 6 تساوي بوده است.

* االهلال فصل قبل 6 بار با ايراني ها بازي کرد که نباخت و به سه برد و سه تساوي رسيد الهلال سابقه بازي با استقلال، صبا باتري، مس کرمان، ذوب آهن، سپاهان، پرسپوليس، فولاد، استقلال خوزستان و تراکتورسازي را دارد.

* استقلال تا به امروز 15 بار با تيم هاي عربستاني در ليگ قهرمانان آسيا( گروهي و پلي آف) بازي کرده است که حاصلش 7 برد، يک مساوي و 7 باخت بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته