جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

 بررسي دو گزينه جانشيني ربيع‌خواه
 ثبات يا خلاقيت؟ 

 مصدوميت محسن ربيع‌خواه در بازي با پارس جنوبي، او را براي چند ماه از ترکيب پرسپوليس دور کرد؛ آن هم در مقطعي که برانکو، حمايت همه جانبه‌اي از ثابت بازي کردن او داشت و کسي نمي‌توانست جايگاهش را تهديد کند. حالا با مصدوميت ربيع‌خواه، برانکو مجبور است در هفته‌هاي پاياني فصل و شروع فصل آينده، از گزينه جديدي به جاي او استفاده کند و مهره جديدي را کنار کاميابي‌نيا قراردهد.

يکي از راه‌هاي برانکو در شرايط فعلي، تغيير سيستم و بازگشت به 2-3-1-4 سابق است؛ اتفاقي که برانکو نشان داده علاقه‌اي به آن ندارد و احتمالا بازيکن ديگري را براي بازي کنار کاميابي‌نيا انتخاب مي‌کند. حسين ماهيني و احمد نوراللهي، دو گزينه برانکو هستند. احمد نوراللهي، روي کاغذ شرايط بهتري دارد اما ماهيني بازيکن محبوب برانکوست و در صورت بازي او در پست هافبک دفاعي، مشکل بازي دادن همزمان به محرمي و انصاري هم حل مي‌شود.

نوراللهي اين فصل، هيچوقت نمره‌اي بدتر از 3 نگرفته است در حالي که ماهيني به صورت ميانگين هم امتيازي بدتر از 3 دارد. در آمار تفکيکي هم نوراللهي به لحاظ لمس توپ در هر مسابقه، شوت، شوت داخل چارچوب، پاس کليدي، دريبل موفق، تکل موفق و نبرد هوايي موفق از ماهيني بهتر بوده و ماهيني، فقط در درصد پاس‌هاي صحيح و تعداد عملکرد دفاعي از نوراللهي بهتر بوده است.

با وجود دقايق طولاني بازي در ترکيب اين فصل پرسپوليس، ماهيني فقط دو پاس گل داده که يکي با سر و ديگري، با دست داده شده‌اند و هيچکدام با پاس عمقي يا سانتر خطرناک نبوده‌اند.با اين حال، ماهيني در اين بازي هم شانس بيشتري براي بازي نسبت به نوراللهي خواهد داشت، مگر اينکه برانکو تصميم بگيرد دوباره، به زوج نيم‌فصل اول ليگ پانزدهم برگردد و با نوراللهي و کمال، تيمش را بچيند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته