جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5812

 173 هزار نفر مجاز شدند؛
 جزئيات انتخاب رشته آزمون دکتري 97  

 
دوشنبه 27 فروردين 97 کارنامه داوطلبان آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز سال 97 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و دانشگاه آزاد اسلامي بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت. طبق اعلام مسئولان سازمان سنجش، از تعداد 187 هزار و 821 داوطلب حاضر، 173 هزار و 763 داوطلب مجاز و تعداد 14 هزار و 58 نفر مجاز به انتخاب رشته نيستند. 92.52 درصد حاضرين در جلسه آزمون مجاز و 7.48 درصد غيرمجاز اعلام شدند. از تعداد 173 هزار و 763 داوطلب تعداد 75 هزار و 759 نفر زن و 98 هزار و 4 نفر مرد هستند.

از تعداد 173 هزار و 763 داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تعداد 73 هزار و 680 داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته محلهاي دوره روزانه و ساير دوره‎ها هستند. همچنين از تعداد 173 هزار و 763، تعداد 100 هزار و 83 داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته محلهاي غيرروزانه هستند.

داوطلبان مي‎توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش و وارد کردن شماره داوطلبي و ساير مشخصات فردي نسبت به مشاهده کارنامه اوليه اعلام نتيجه اقدام کرده و در صورت لزوم از آن پرينت تهيه کنند.

انتشار دفترچه راهنما در روز پنجشنبه

دفترچه راهنماي انتخاب رشته‎هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز سال 97 از بعد از ظهر روز پنجشنبه 30 فروردين 97 بر روي سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل

داوطلباني که براساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند ضرورت دارد پس از دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته‎هاي تحصيلي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي، نسبت به انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل از ميان کدرشته محلهاي مورد علاقه و نسبت به درج آن در فرم انتخاب رشته، اقدام کنند.

داوطلبان بايد ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اطلاعيه‌هاي مرتبط با آن اقدام کنند و سپس کدرشته‌محل‌هاي مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌هاي مربوط به رشته امتحاني انتخاب و اولويت‌ها را به ترتيب علاقه، مرتب کرده و پس از آن نسبت به ثبت انتخابهاي خود اقدام کنند.

مهلت تکميل فرم انتخاب رشته

مهلت تکميل فرم انتخاب رشته آزمون دکتري از روز دوشنبه سوم ارديبهشت ماه 97 از طريق سايت سازمان سنجش آغاز مي‎شود و در روز شنبه 8 ارديبهشت ماه 97 پايان مي‎پذيرد.

پس از صدور کارنامه براي کليه داوطلبان شرکت‎کننده در آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 97 براساس ضوابط و شرايط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامي که از طريق سايت مرکز سنجش و پذيرش اين دانشگاه به اطلاع متقاضيان واجد شرايط خواهد رسيد.

زمان دعوت به مصاحبه

اسامي معرفي‌شدگان داراي حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسي سوابق علمي و پژوهشي و...) همراه با برنامه زماني مراجعه به دانشگاههاي مجري در اواخر ارديبهشت ماه 97 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

قابل توجه داوطلبان مجموعه مدرسي معارف اسلامي

آن‌دسته از داوطلباني که با توجه به مفاد کارنامه نتايج اوليه، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسي معارف اسلامي (کدرشته امتحاني 2180) شده و مايل به انتخاب کدرشته‌محل‌هاي مربوط به گرايش مدرسي معارف اسلامي هستند بايد علاوه بر کسب نمره علمي لازم، در مصاحبه نيز شرکت کنند. مصاحبه‌ توسط مديريت جذب و ارزشيابي معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها انجام خواهد شد.

اين‌دسته از داوطلبان چنانچه در رديف معرفي‌شدگان داراي حدنصاب براي انجام مراحل مصاحبه قرار گيرند، لازم است حداکثر تا 7 روز پس از اعلام نتايج معرفي‌شدگان (اواخر ارديبهشت ماه)، براي طي مراحل پذيرش به پايگاه اطلاع‌رساني معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي (به نشاني www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذکور باشند.

عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌شود. در گزينش نهايي وضعيت علمي داوطلباني که مبادرت به تکميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي خود در موعد مقرر نکنند و يا نتيجه مراحل مذکور از سوي معاونت فوق‌الذکر به صورت عدم تاييد به اين سازمان اعلام شود، مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.

داوطلبان علاقه‎مند به کد رشته‎هاي دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه امام حسين(ع)، دانشگاه علوم انتظامي امين

داوطلبان علاقه‎مند به انتخاب هر يک از کد رشته‎هاي امتحاني مربوط به دانشگاههاي امام صادق(ع)، جامع امام حسين(ع) و علوم انتظامي امين که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‎هاي غير روزانه شده‎اند، در صورت تمايل و دارابودن شرايط لازم در دفترچه مي‎توانند کد رشته محلهاي مربوط به دوره‏هاي روزانه دانشگاههاي ذيربط را انتخاب کنند.

قابل توجه داوطلبان دانشگاه آزاد

داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته هستند و علاقه‎مند به انتخاب کدرشته واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي هستند، لازم است به سايت دانشگاه مذکور مراجعه و براساس اطلاعيه‌هاي مربوط که در سايت آن دانشگاه اطلاع‌رساني خواهد شد، اقدام کنند.

فرصت طرح سوالات از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي

داوطلبان پس از دريافت کارنامه اعلام نتيجه درصورتي که درباره مندرجات آن سوالي داشته باشند، مي‌توانند حداکثر تا تاريخ 10 ارديبهشت 97 از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي مندرج در سايت سنجش سوالات خود را مطرح کرد و از ارسال نامه پستي و يا مراجعه حضوري اکيدا خودداري کنند. به کليه مکاتباتي (اينترنتي و يا غيراينترنتي) بعد از اين تاريخ تربيت اثر داده نمي‏شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته