جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5826

 تريبون 

 ادامه افزايش قيمت طلا در بازار

سير صعودي افزايش قيمت طلا و سکه درحالي هم ادامه دارد که قيمت سکه تمام بهار آزادي به دو ميليون و 100 هزار تومان نزديک شده و هر گرم طلاي 18 عيار از 205 هزار تومان گذشته است.به گارش ايرنا ، در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادي طرح جديد با کاهش قيمت دو ميليون و 74 هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادي طرح قديم دو ميليون و 40 هزار تومان معامله مي‌شد.هر قطعه نيم‌بهار آزادي شاهد کاهش قيمت بود به‌نحوي که در بازار آزاد هر قطعه نيم‌سکه ربع‌بهار آزادي يک ميليون و 60 هزار تومان، ربع‌سکه 625 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمي 382 هزار تومان فروخته مي‌شد.

هر گرم طلاي 18 عيار نيز 205 هزار تومان ارزش گذاري شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌هاي جهاني با قيمت 1315.1 دلار معامله مي‌شود.

با سياست يکسان‌سازي نرخ ارز، دولت و بانک مرکزي از 20 فروردين دلار را با قيمت 4200 تومان تک‌نرخي کرده‌اند.

در صرافي‌هاي مجاز هر يورو 7 هزار و 602 تومان و هر پوند با ارزش 8 هزار و 751 تومان و درهم امارات 1749 تومان دادوستد مي‌شد.

توزيع لوازم کاهنده مصرف آب در استان‌ها

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با پيگيري‌هاي انجام شده و در راستاي کاهش مصرف آب قرار شده تا تجهيزات کاهنده مصرف در برخي از استان‌ها در اختيار متقاضيان قرار گيرد و هزينه آن در قبوض آب به صورت درازمدت از اين مشترکان اخذ شود.

به گزارش ايسنا، حميدرضا جانباز در حاشيه سومين جشنواره و نمايشگاه توانمندي‌هاي آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران با بيان اينکه تجهيزات کاهنده مصرف به راحتي مي‌تواند 20 درصد مصارف خانگي را کاهش دهد، اظهار کرد: با توجه به شرايط کم‌آبي توصيه مي‌شود که مشترکان مديريت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه به راحتي مي‌توان با کاهش 20 درصدي مصرف شرايط پيک را مديريت کرد.

وي افزود: عمدتا 75 درصد مشترکان آب رعايت الگوي مصرف دارند و در صد کمي از مشترکان هستند که مي‌توان آنها را پرمصرف خطاب کرد. البته در شهرهايي که تنش آبي وجو د دارد، سعي کرده‌ايم با انجام اقداماتي همچون مديريت فشار کاهش آب بدون درآمد و مديريت مصرف شرايط را متعادل‌تر کنيم.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اقدامات انجام شده به شرکت آب و فاضلاب براي حمايت از توليد داخلي گفت: فلسفه جشنواره فعلي اين است که شرکت‌هاي کوچک و متوسط مقياس را دور هم جمع و از توليدات اين شرکت‌ها حمايت کنيم. همچنين شرکت‌هاي دانش بنيان را با کساني که قصد سرمايه‌گذاري در اين حوزه دارند، نزديک کنيم تا بتوان ساخت توليد داخل را از مرحله پايلوت يا مقياس کوچک به توليدات صنعتي تبديل کرد.

جانباز همچنين در خصوص جزئيات طرح قطع آب مشترکان پرمصرف اظهار کرد: پيشنهادي در کارگروه تخصصي سازگاري با کم‌آبي مطرح شده که در صورت تصويب مشترکان پرمصرف در گام نخست جريمه مي‌شوند و در صورت ادامه انشعاب آنها قطع خواهد شد.

وي با بيان اينکه هفته گذشته پيشنهادي براي جريمه مشترکان پرمصرف به اين کارگروه تخصصي تقديم شد که در هفته جاري يا هفته آينده تصويب خواهد شد، گفت: در صورت تصويب و اجرا، بين 10 تا 20 درصد شاهد بازدارندگي خواهيم بود؛ به گونه‌اي که جريمه مشترکان در پله‌هاي نخست 10 تا 20 درصد است و در پله‌هاي بالا يعني مشترکاني که آب مصرفي آنها چند برابر الگوي مصرف باشد، تعرفه‌ها به قيمت تمام شده آب مي‌رسد.

معاون سازمان مالياتي خبر داد:

امکان ارسال صورت معاملات فصلي سال 1396 تا پايان ارديبهشت ماه

معاون ماليات‌هاي مستقيم سازمان امور مالياتي، از امکان ارسال اطلاعات فهرست معاملات مربوط به تمامي فصول سال 1396 تا پايان ارديبهشت ماه سال 1397 خبر داد.

به گزارش سازمان امور مالياتي، نادر جنتي، گفت: آن دسته از موديان محترم مشمول ماده 169 قانون ماليات هاي مستقيم مصوب 1394 که اطلاعات معاملات فصلي خود را حداکثر تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري از طريق سامانه عمليات الکترونيکي سازمان به نشاني www.tax.gov.ir ارسال نمايند، جرايم مقرر قانوني آنان قابل بخشش مي باشد.

معاون ماليات هاي مستقيم سازمان امور مالياتي کشور تصريح کرد: از آنجايي که موکول کردن ارسال اطلاعات به روزهاي پاياني مهلت قانوني با توجه به حجم زياد اطلاعات واصله ممکن است موجب بروز مشکلات شود، لذا درخواست مي شود موديان محترم مالياتي، ارسال صورت معاملات فصلي خود را به روزهاي پاياني موکول نکرده و در اسرع وقت و براساس ترتيبات ياد شده نسبت به انجام تکاليف قانوني خود اقدام نمايند.

آمارهاي رسمي از وضعيت بنگاه‌هاي ‌«مشکل دار» و «تعطيل»

مطابق آمارهاي رسمي در سال گذشته 1413 بنگاه مشکل‌دار و 206 بنگاه تعطيل شناسايي شده است.به گزارش مهر، آمارهاي رسمي از وضعيت بنگاه‌هاي ‌«مشکل دار» و «تعطيل» نشان مي‌دهد در سال گذشته، هزار و 413 بنگاه مشکل‌دار در سطح کشور توسط وزارت کار شناسايي شده است. علاو بر اين، در سال گذشته 206 بنگاه اقتصادي تعطيل شده است.بر اين اساس، بررسي آمار تعداد بنگاه‌هاي مشکل دار و تعطيل طي سال گذشته، حاکي از آن است که تعداد بنگاه‌هاي مشکل‌دار در سال 94 هزار و 367 بنگاه بود که در سال 1395 به 124 واحد به اين بنگاه‌ها اضافه شد تا در سال 95 هزار و 491 بنگاه اقتصادي کشور با مشکل مواجه شدند.

البته در سال 96 نيز، تعداد بنگاه‌هاي داراي مشکل 78 واحد کمتر از سال 95 بود به طوريکه تعداد اين بنگاه‌ها در سال گذشته به هزار و 413 واحد کاهش يافت. مشکلاتي از قبيل نداشتن سرمايه در گردش کافي، تعويق حقوق کارگران و افزايش هزينه هاي جاري اين بنگاه‌ها را با مشکل مواجه کرده است.

در همين زمينه، بهمن ماه پارسال بود که احمد مشيريان، معاون روابط کار وزير کار نيز از شناسايي 1400 بنگاه مشکل‌دار خبرداده بود که از اين تعداد، 170 شرکت مشکل حاد دارند. در همان زمان معاون وزير کار از بررسي وضعيت بنگاه‌هاي داراي مشکلات حاد در کارگروه‌هاي استاني خبرداده بود.اما در بخش بنگاه‌هاي تعطيل، آمارها از افزايش واحدهاي تعطيل طي سه سال گذشته حکايت دارد. بر اين اساس طبق آمارهاي رسمي وزارت کار در سال 94 تعداد بنگاه‌هاي تعطيل کشور 150 واحد بود که اين بنگاه‌ها در سال 95 با رشد 18 درصدي به 177 بنگاه رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته