جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5827

 خبر 

رئيس قوه قضاييه:

تهديد آمريکا به خروج از برجام براي ايجاد التهاب است

رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر ضرورت حفظ انسجام و وحدت هرچه بيشتر در کشور بويژه در مقطعي که دشمن تلاش دارد با تشديد فشارها در جامعه التهاب ايجاد کند، ضمن ارائه برخي توضيحات حقوقي پيرامون دستور قضايي مبني بر مسدود سازي پيام رسان تلگرام از همه مسئولان در رده هاي مختلف خواست که از طرح برخي مطالب حاشيه اي پرهيز
کنند.به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، با اشاره به تهديدهاي اخير آمريکا و بويژه دونالد ترامپ رئيس جمهور اين کشور مبني بر خروج از برجام، تصريح کرد: بخشي از اغراض دولتمردان آمريکا در طرح اين تهديدها براي مردم و مسئولان ما مشخص است. آمريکايي ها از زماني که برجام را امضا کردند، به هيچ يک از وظايف خود که به موجب اين توافق متعهد به انجام آن بوده اند عمل نکرده اند.

آيت الله آملي لاريجاني با تاکيد مجدد بر اينکه هدف آمريکا از طرح اين موضوعات ايجاد التهاب و بحران در کشور ما است، خاطر نشان کرد: همه بايد با اين ترفند مقابله کنيم. بحمدالله مردم بصير و دشمن شناس ايران همواره در صحنه حضور دارند و مسئولان نيز تدابير لازم را اتخاذ مي کنند همانگونه که رئيس جمهور محترم نيز تأکيد و تصريح کردند که براي هر اقدام دشمن پيش بيني هاي لازم صورت گرفته و مشکلي در اين زمينه وجود نخواهد داشت.

وزيران خارجه آلمان و فرانسه:

به توافق هسته‌اي پايبند خواهيم ماند

وزراي امور خارجه آلمان و فرانسه اعلام کردند تصميم رييس‌جمهور آمريکا درباره توافق هسته‌اي هر چه باشد، آلمان و فرانسه به همراه ديگر شرکايشان در اتحاديه اروپا به اين توافق پايبند خواهند ماند.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، ژان ايو لودريان وزير امور خارجه فرانسه و هايکو ماس همتاي آلماني او در يک کنفرانس خبري مشترک اعلام کردند ما متعهد به حفظ توافق هسته‌اي هستيم چرا که اين توافق تضميني است در برابر اشاعه هسته‌اي و راه درستي براي جلوگيري از دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي.

اين دو همچنين تاکيد کردند که تصميم رييس‌جمهور آمريکا درباره توافق هسته‌اي هر چه باشد، اين دو کشور به همراه ديگر اعضاي اتحاديه اروپا به توافق هسته‌اي با ايران پايبند مي‌مانند.

مدودف باز هم نخست‌وزير پوتين شد

کرملين با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد: رئيس جمهوري روسيه پس از مراسم تحليف و انحلال کابينه مجددا ديميتري مدودف را براي تصدي سمت نخست وزيري روسيه به دوما معرفي کرد.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، ديميتري مدودف که از سال 2012 به عنوان نخست وزير روسيه مشغول به کار است اوايل امروز در کنار ساير اعضاي دولت و مطابق با قوانين روسيه کناره گيري کرد.روسيه شاهد مراسم تحليف ولاديمير پوتين بود تا بدين ترتيب اين چهره کاريزماتيک چهارمين دوره رياست جمهوري خود را آغاز کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته