جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5827

 ذوب‌آهن - استقلال
 دوئل ايراني ها در آسيا 

 ليگ قهرمانان فوتبال باشگاه هاي آسيا، امروز تحت تاثير دوئل ايراني ها قرار مي گيرد.

در چارچوب مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا، تيم هاي ذوب آهن و استقلال از ساعت 15/19 در اصفهان مقابل يکديگر به ميدان مي روند.

دوم شدن ذوب‌آهن و صدرنشيني استقلال، موجب شد تا در مرحله يک هشتم نهايي يک دوئل ايراني شکل بگيرد.

ذوب‌آهن که به سختي خود را به اين مرحله رسانده، استقلالي را پيش روي خود مي بيند که در گروه مرگ ليگ قهرمانان آسيا دست به کار بزرگي زد و صدرنشين شد.

دو تيم آماده اين روزهاي فوتبال ايران، حالا بايد ديگري را قرباني کنند تا خود را به جمع هشت تيم برتر قاره برسانند.

امروز در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ذوب‌آهن نايب قهرمان ليگ ايران ميزبان قهرمان جام حذفي اين فصل است.با اينکه هر دو تيم شروع نااميدکننده‌اي در نيم فصل اول داشتند، اما در نيم فصل دوم اما اوج گرفتند و رقيب يکديگر براي نايب قهرماني بودند و حالا در اوج آمادگي برابر يکديگر صف آرايي مي کنند.

حريف قدري به نام قلعه‌نويي

مقايسه عملکرد دو تيم در اين فصل از ليگ قهرمانان، حکايت از برتري آبي پوشان پايتخت دارد. ذوب‌آهن درمرحله گروهي با تنها هفت امتياز صعود کرد، اما با اين وجود استقلالي‌ها به خوبي مي‌دانند اين بازي حذفي داستاني جداگانه دارد؛ به ويژه اي که سرمربي حريف امير قلعه‌نويي است.

سرمربي پيشين استقلال در اين سالها بارها ترمز استقلال را کشيده و از معدود مربياني است که راه بردن استقلال را به خوبي بلد است. سه ماه پيش بازي برگشت دو تيم در فولادشهر برگزار شد که با پيروزي ذوب‌آهن به پايان رسيد.

شفر براي بازي اين بازي يک مشکل بزرگ دارد و آن هم فيبت مامه تيام است. مهاجم سنگالي استقلال در بازي فينال جام حذفي مصدوم شد و به بازي امروز نمي رسد.

آمار

*بازي استقلال و ذوب‌آهن چهارمين رويارويي تيم‌هاي ايراني در آسياست.

*در سال 2012 ذوب‌آهن و استقلال در پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا برابر هم قرار گرفتند که استقلال در ورزشگاه آزادي با دو گل حريف اصفهاني خود را شکست داد و خود را به مرحله گروهي رساند.

*استقلال و ذوب‌آهن هر دو سابقه دو بازي با تيم‌هاي هم‌وطن در قاره را دارند که در آن هرکدام صاحب يک برد و يک باخت شده‌اند.

*قلعه‌نويي تا کنون در مجموع 17بار مقابل استقلال قرار گرفته که حاصل آن 8 پيروزي و 5 شکست بوده و 4 بازي هم به تساوي انجاميده‌ است.

*قلعه‌نويي که سه بار استقلال را به قهرماني ليگ رسانده، پيش از اين موفق شده با تيم هاي استقلال اهواز، مس کرمان، سپاهان، تراکتورسازي و ذوب‌آهن استقلال را شکست دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته