جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5827

 خبـــرنامه 

 مشخص شدن قيمت نهايي تراکتور

178ميليارد!

تراکتورسازي تبريز فصل قبل روزهاي خوبي را سپري نکرد و درنهايت مسئولان باشگاه آجورلو را برکنار کردند و الياسي به‌عنوان سرپرست انتخاب شد. الياسي از همان ابتدا خبر واگذاري باشگاه را داد و علاوه برخصوصي‌سازي، تمديد قرارداد با ساغلام را از جمله هدف هاي باشگاه عنوان کرد. در همين راستا چندي پيش در نشست خبري فرمانده سپاه عاشورا که در تبريز برگزار شد، سردار عابدين خرم خبر واگذاري اين باشگاه را تاييد کرد. اما واگذاري تراکتورسازي راحت نيست و چيزي شبيه پروسه واگذاري پرسپوليس و استقلال است و به‌نظر مي‌رسد براي فصل آينده امکان‌پذير نباشد و سپاه بايد باز هم جور تيمداري در تبريز را بکشد.

باشگاه بدهي ميلياردي دارد و هر خريداري راضي نمي‌شود باشگاه را با بدهي تحويل بگيرد. بازيکنان ستاره اين تيم هنوز قراردادشان را کامل نگرفتند و قراردادهاي نجومي آنها روي دوش باشگاه سنگيني مي‌کند. بر اين اساس قرار است روز بيست‌و‌دوم ارديبهشت اوراق مزايده جهت واگذاري باشگاه تراکتورسازي بين افرادي که تمايل به تملک اين باشگاه دارند توزيع شود. البته واگذاري باشگاه تراکتورسازي طبق اخبار به‌دست آمده به شخص حقيقي انجام نمي‌شود و به‌همين خاطر خريداراني مانند زنوزي و شفق بايد با اسم شرکت يا کارخانه وارد گود شوند.براي آغاز کار تملک باشگاه تراکتورسازي، يک سري موارد اوليه در نظر گرفته شده است. ارگاني که تمايل به خريد سهام باشگاه تراکتورسازي داشته باشد بايستي در قدم اول 28ميليارد تومان بابت بدهي‌هاي اين باشگاه پرداخت کرده و اين عدد را به صفر برساند. پس از پرداخت 28ميليارد، 50ميليارد نيز بابت خريد امتياز ليگ‌برتري باشگاه تراکتورسازي بايستي پرداخت شود و زماني که اين مبالغ پرداخت شدند، مالک باشگاه تراکتورسازي براي آغاز کار خود مي‌بايست سرمايه اوليه 100ميليارد توماني در حساب بانکي خود که همان حساب باشگاه تحت تملکش است، داشته باشد. به اين ترتيب براي ورود به وادي خصوصي‌سازي، باشگاه تراکتورسازي 178ميليارد تومان سرمايه اوليه نياز است و بايد ديد که پس از آغاز مزايده، کدام نهاد يا شرکت تمايل به پرداخت اين رقم براي به‌دست آوردن مالکيت پر هوادارترين باشگاه شهرستاني فوتبال کشور دارد.

خداحافظي گوچي از هيرنفين

مقصد بعدي کجاست؟

قرارداد رضا قوچان‌نژاد با تيم فوتبال باشگاه هيرنفين پايان يافت و اين مهاجم ايراني در بازي در هفته آخر ليگ هلند و در بازي برابر فاينورد با هواداران خداحافظي کرد. قوچان‌نژاد در اين رابطه گفت: «من با هدف 2 فصل بازي به اينجا (هيرنفين) آمدم. هدف فعلي من به پايان رساندن خوب فصل بود و پس از آن به آينده‌ نگاه خواهم کرد. هنوز تصميمي نگرفته‌ام. گزينه‌هاي زيادي وجود دارد و فعلا حرفي در اين باره نمي‌زنم. البته به صورت کلي من آخرين بازي‌ام را براي تيم هيرنفين انجام دادم و با هواداران هم خداحافظي کردم.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته