جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5828

  روحاني در بازديد از نمايشگاه بين المللي نفت و گاز:
  نفت مقوله اي سياسي و اجتماعي در ايران است 

رييس جمهوري گفت: دولت هرگاه کالاي داخلي مطمئني توليد شود حتي اگر 10 درصد گران تر از محصول خارجي باشد، خريداري مي کند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني پس از بازديد از بيست و سومين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز و پتروشيمي در جمع مديران و فعالان بخش خصوصي صنعت نفت افزود: دولت از همه طرح هاي وزارت نفت، توليد فناوري هاي جديد در اين صنعت و خوداتکايي به طور کامل پشتيباني مي کند. تصميم دولت خريداري از توليدات داخلي با کيفيت در بخش صنعت نفت است.

وي اظهار داشت: شرکت هاي داخلي در عرصه صنعت نفت مي بايست در کنار شرکت هاي خارجي درمناقصه ها شرکت کنند و اين حضور افتخار بزرگي و غرورآفرين است.

رييس جمهوري به طرح هاي مهم در صنعت نفت اشاره و تصريح کرد بايد بتوانيم نفت توليدي را حفظ و حراست کنيم و پس از آن استفاده حداکثري داشته باشيم.

روحاني افزود: نفت از جمله مکان هايي است جذب سرمايه در آن آسان تر است و به آن اعتماد مي شود و مي تواند به خودش متکي باشد.

وي با يادآوري اين که ارائه تسهيلات و خريد توليدات بخش خصوصي اگر چه در اين صنعت مهم است، گفت: مهم تر از همه ايجاد فضاي مناسب براي کار و سرمايه گذاري در اين صنعت است و اگر روابط با همسايگان خوب و با دنيا حساب نشده باشد، فرض کنيد پول و فناوري هم داشته باشيم، چه کار بايد کرد.

رييس جمهوري يادآور شد: اساس کار دولت از روز اول تعامل درست، صحيح و سازنده و برنامه ريزي برد – برد است، البته ممکن است شرايط استثنايي در هر زماني بوجود آيد و آدم خاصي در کشوري حاکم شود و شرايطي را بوجود آورد ولي ما از آن عبور خواهيم کرد و ممکن است دو تا سه ماه مشکلاتي داشته باشيم ولي از آن عبور مي کنيم.

روحاني با بيان اين که اساس کار ما تعامل با دنيا است، خاطرنشان کرد: نمونه مشترک کار با کشور جمهوري آذربايجان روي مخزن دريايي است که سرمايه گذاري صورت گرفته و ممکن است در آينده با کشور ترکمنستان هم به چنين توافقي برسيم.

وي افزود: در بسياري موارد منافع مشترک با همسايگان داريم و براي مردم مهم است که در انجام آنها سرعت بيشتري بخشيده شود، مثلا در غرب کارون يا پارس جنوبي به فعاليت ها بايد سرعت داده شود و اميدوارم در دولت دوازدهم پارس جنوبي به نهايت برسد و آن را پايدار کنيم.

نفت موضوع سياسي و اجتماعي است

رييس جمهوري يادآور شد: نفت به معناي بالادستي و پايين دستي يک صنعت کاملا راهبردي است که براي ايران، منطقه و دنياي صنعت با ارزش است.

روحاني خاطرنشان کرد: نفت در کشور هيچ گاه موضوع اقتصادي نبوده بلکه سياسي است که مسائل اجتماعي را در کنار خود دارد و در زندگي مردم تاثير گذار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته