جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5833

 توضيح معاون وزير درباره انتقاد دانشگاه‎ها به تخصيص بودجه امسال 

 معاون اداري مالي وزارت علوم گفت: بودجه اي که در ماه فروردين به دانشگاه ها اختصاص داده شده، پيش پرداخت تخصيص است، نه خود تخصيص. اميدواريم در ارديبهشت ماه کسري فروردين نيز جبران شود.

محمد تقي نظر پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اختصاص 5 درصد بودجه دانشگاهها در ماه اول سال 97 و انتقاد دانشگاهها به اين موضوع، درباره بودجه دانشگاهها در سال جاري، گفت: تخصيصهايي که در ماه اول سال صورت گرفته بسته به وضعيت و سطح دانشگاهها متفاوت است.وي ادامه داد: تخصيص اول، پيش پرداخت تخصيص است، نه خود تخصيص. در واقع اين تخصيص به عنوان تنخواهي است که در فروردين ماه در اختيار دانشگاه ها قرار داده شده، ولي اميدواريم اين تخصيص در ارديبهشت ماه جبران شده و به صورت 2 دوازدهم پرداخت شود تا کسري فروردين ماه نيز در ارديبهشت ماه جبران شود.

معاون اداري مالي وزارت علوم درباره برنامه هاي اين معاونت در دوره جديد افزود: دراين حوزه بخش عمران، بودجه، آي تي، و هم بخش اداري وجود دارد. بايد تمام اين بخشها را به نوعي با توجه به شرح وظايفي که دارند فعال کرده و حداکثر ظرفيت را استفاده کنيم.وي ادامه داد: ما بايد عدم تمرکز را درحوزه ستادي داشته باشيم و تا آن جا که امکانپذير است، مسئوليتها و کارهايي که در دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشي و پارکهاي علم و فناوري مي‏‎تواند انجام بپذيريد به آنها واگذار کرده و ما سياست گذار باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته