جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 ظريف: نشست بروکسل حامل پيام سياسي مهمي بود 

 وزير خارجه جمهوري اسلامي ايران برآيند نشست بروکسل با حضور مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا و وزراي سه کشور انگليس، آلمان و فرانسه را حامل پيام سياسي مهمي توصيف و تصريح کرد که براي شروع اقدامات مناسبي صورت گرفته است.به گزارش ايرنا، محمدجواد ظريف در مسير برگشت از بروکسل به خبرنگاران گفت اروپايي‌ها فهرستي از کارهايي که بايستي براي حفظ برجام انجام شود، تهيه‌کرده‌اند. 'اين فهرست نياز است که عملياتي، جزئي و ريز شود و بر اساس آن بتوان تصميم‌گيري کرد که چه مقدار از منافع ايران را تضمين مي‌کند.'

وي افزود : شروع خوبي بود و مشخص شد که برجام يک مجموعه مستقل است و ارتباطي با موضوعات ديگر ندارد. تعهدات کشورها در برجام مستقل از ساير موضوعات است و بايستي اين تعهدات انجام شود '.ظريف تاکيد کرد اگر قرار باشد که برجام ادامه پيدا کند براي شروع اقدام مناسبي بود و پيام سياسي مهمي را ارسال کرد اما اين پايان کار نيست؛ اروپايي‌ ها امروز اجلاس سران دارند و يکي از موضوعات اين اجلاس برجام خواهد بود و در اين زمينه تصميم‌گيري مي‌کنند.

از هفته آينده جلسات فشرده کارشناسي در اروپا آغاز خواهد شد. کار را آن‌ها (اروپا) بايستي انجام دهند ولي با ما مشورت خواهند کرد تا اطمينان حاصل کنيم اقداماتي که انجام مي‌دهند ازنظر ما کفايت مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته